نيروي دريايي ايران خطري براي نفتكش‌ها در خليج فارس است!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

نيروي دريايي ايران خطري براي نفتكش‌ها در خليج فارس است!

پست توسط HORLIKAN »

اما نکته جالبتر این است که در این میان بیشترین تحلیل‌های مغرضانه و همراه با عصبانیت را از ناحیه روس‌ها شاهد بوده‌ایم، به گونه‌ای که آنها همه دستاوردهای نظامی جدید ایران را به گونه‌ای کنایه‌آمیز کپی‌برداری و یا دارای تکنولوژی قدیمی توصیف کرده‌اند، البته این موضوع در نگاهی کلان و با توجه به سابقه نگرش روس‌ها نسبت به قدرت ایران در منطقه قابل درک است.

سرویس بین‌الملل ـ یك مؤسسه تحقیقاتی در روسیه در گزارشی با بررسی قدرت نیروی دریایی ایران، گزارش داده كه ایران آنچنان كه انتظار داشته، نتوانسته است به قدرت بلامنازع دریایی در منطقه تبدیل شود.

به گزارش «تابناک»، مؤسسه تحقیقاتی روسی‌ «خاور نزدیک»، در گزارشی به قلم «جورجین دیلی» با طرح ادعای بالا می‌نویسد: با وجود این، ایران این ظرفیت و پتانسیل را دارد كه حركت كشتی‌های نفتكش را در خلیج فارس قطع كند؛ فرایندی كه جامعه بین‌المللی باید به آن واكنش نشان دهد.

در این گزارش، به این نكته اشاره شده كه ایران در این زمینه، هرگونه حركتی را كه انجام داده، پوششی برای فعالیت در راستای توقف كشتیرانی در خلیج فارس در صورت بروز خطر برای این كشور است.

در همین باره، «یوسیف»، تحلیلگر نظامی روس در تحلیلی با نام «قدرت دریایی ایران از نیت تا واقعیت»، با اشاره به پیشرفت ایران در ساخت ناوشكن جماران، تكنولوژی این ناور را مربوط به سال‌های دهه 60 و 70 میلادی دانسته است كه از روی نسخه انگلیسی آن ساخته شده است[!] علاوه بر تكنولوژی جماران، این تحلیلگر روسی به تكنولوژی سلاح‌هایی كه از این ناوشكن پرتاب می‌شود نیز اشاره ای كرده و اظهار داشته كه تكنولوژی موشك‌هایی كه با این ناو پرتاب می‌شود، مربوط به دو دهه پیش است و تا كنون به روز نشده؛ موشك‌هایی كه اصالتا از روی موشك‌های چینی تولید شده است[!]

به نظر می‌رسد، مانور‌های اخیر ایران در خلیج فارس كه همه آنها برای آمادگی و با نیتی پیشگیرانه انجام شده است، تحلیلگران نظامی کشورهای گوناگون را به خود مشغول کرده است. البته گویا این گونه مانورها كه نمایانگر قدرت دفاعی ایران هستند، هیچ گونه خطری را متوجه كشور‌های دیگر نخواهد كرد.

اما نکته جالبتر این است که در این میان، بیشترین تحلیل‌های مغرضانه و همراه با عصبانیت را از ناحیه روس‌ها شاهد بوده‌ایم، به گونه‌ای که آنها همه دستاوردهای نظامی جدید ایران را به گونه‌ای کنایه آمیز کپی برداری و یا دارای تکنولوژی قدیمی توصیف کرده‌اند. البته این موضوع در نگاهی کلان و با توجه به سابقه نگرش روس‌ها نسبت به قدرت ایران در منطقه قابل درک است.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸۷, ۵:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: نيروي دريايي ايران خطري براي نفتكش‌ها در خليج فارس است!

پست توسط chad »

این اقای به اصطلاح تحلیلگر یادش رفته که همین موشک قدیمی چه بلایی سر ناو ساعر اورد. تصویر
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: نيروي دريايي ايران خطري براي نفتكش‌ها در خليج فارس است!

پست توسط میهن پرست »

اینا از همون روزی که اون دوتا لانچر نشون داده شد دارن به اب و اتیش میزنن.ولی کور خوندن.دیگه کم کم باید قدرت ما رو تمام جهان بپذیره.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”