نيروي هوائي روسيه اولين واحد Pantsyr-S را به خدمت درآورد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

نيروي هوائي روسيه اولين واحد Pantsyr-S را به خدمت درآورد

پست توسط Shahryar »

 Pantsyr-S به خدمت نيروي هوائي روسيه درآمد
 
 هر سيستم S-400 توسط 3 دستگاه Pantsyr محافظت ميشود
 
 تصویر 
   
  هوائي روسيه در ماه مارچ، اولين واحدهاي سيستم دفاع ضدهوائي برد كوتاه Pantsyr-S را به خدمت درآورد. Pantsyr به تدريج جايگزين سيستمهاي قديمي تر Tunguskaخواهند شد. 10 سيستم مذكور از سايت مونتاژ دفتر طراحي KBP واقع در Tula به منطقه اي به نام Alabino, در نزديكي مسكو منتقل شدند. (سيستمهاي مذكور در رژه پيروزي 9 مي در مسكو شركت داشتند). آنچه كه غير عادي به نظر ميرسد، اين است كه اين اولين سيستمها براي محافظت از موشكهاي دور برد سطح- به- هوا به كار گرفته شده اند.  
   
  گفته ژنرال Sergey Razygraev, معاون فرمانده دفاع هوائي روسيه، آتشبارهاي Pantsyr در هنگ دفاع هوائي 606 واقع در Elektrostal, در نزديكي مسكو مستقر خواهند شد. ژنرال Sergey Razygraev مي افزايد: چند سال قبل اين منطقه به موشك هاي دوربرد S-400 Triumf مجهز شد كه اكنون توسط سيستم هاي Pantsyr محافظت ميشود. به گفته معاون فرمانده دفاع هوائي روسيه،  
  سيستم S-400 توسط 3 دستگاه Pantsyr محافظت ميشود.  
   
  در دهه 90 كار توسعه سيستم هاي Pantsyr را بر اساس Tunguska آغاز نمود. اين سيستم دفاع هوائي جديد كوتاه برد براي محافظت از واحدهاي نظامي و سايت هاي استراتژيك نظامي و صنعتي طراحي شده است. اولين نمونه آزمايشي Pantsyr در سال 1994 تكميل و يكسال بعد در نمايشگاه هوائي MAKS به نمايش عموم گذاشته شد اما سپس توسعه آن بدليل كمبود بودجه دولتي به كلي متوقف گشت.  
   
  برنامه در اوايل دهه 2000 احياء شد. دليل آن سفارش 50 سيستم Pantsyr-S1 (نمونه صادراتي) به ارزش 734 ميليون دلار با امكان افزايش 28 سيستم بيشتر توسط امارات بود. Pantsyr بدينگونه اولين سيستم جديد تسليحاتي روسيه بود كه براي صادر ات طراحي ميگشت. بر طبق قرارداد،‌ KBP بايد كار توسعه را ظرف 2 سال به اتمام و سيستمها را در سال 2005 تحويل ميداد. كار تحويل با تاخير انجام پذيرفت زيرا طراحان در سال 2006 نمونه توسعه يافته را تكميل كردند. 
   
  توسعه شامل افزايش قدرت آتش و سيستم راداري جديد ميشد. هر سيستم مجهز به 12موشك SA-22 Greyhound / 57E6 هدايت شونده با برد 20 كيلومتر به اضافه 2 توپ 30 م م با نواخت آتش بالا 2A38M بود. طراحان رادار رهگيري ابتدائي Pantsyr را كه توسط Phazatron-NIIR, طراحي شده بود را با رادار رهگيري چندمنظوره آرايه فازي با برد شناسائي 28 كيلومتر كه توسط KBP طراحي شده بود را جايگزين كردند.اين توسعه Pantsyr را قادر ساخت تا قادر به رهگيري و درگيري با 4 هدف (قبلا 2 هدف) و محيط رهگيري ابتدائي هدف از ارتفاع 10 كيلومتر به 15 كيلومتر افزايش پيدا كند.  
   
  سيستم همچنين مجهز به ايستگاه رادار فركانس فوق-بالا ميباشد كه قادر ميسازد تا اهداف از 36 كيلومتري شناسائي شوند. طبق گزارشها ، سيستم جديد قادر است تا با اهدافي با سرعت Mach 3.5 در ارتفاع 15,000 متري و در برد 20,000 متري درگير شود. كشور امارات براي اين سيستم جديد، شاسي 8*8 MAN آلمان را برگزيد. از ديگر تجهيزات خارجي نصب شده بر روي سيستم Pantsyr-S1 ، سيستم تصويري حرارتي ساخت Sagem فرانسه بود. نيروي هوائي روسيه از وسيله نقليه8*8 Kamaz-6350 استفاده ميكند.  
   
  هاي Pantsyr براي نمونه صادراتي و نيروي هوائي روسيه در سال 2006 در ميدان آتش Kapustin Yar واقع در جنوب روسيه آغاز گشت. تست هاي ارزيابي مشتري در سال 2007 در امارات آغاز شد. از آن زمان، KBP سفارشاتي از كشورهاي سوريه و الجزاير دريافت كرده است. اين دو كشور شاسي Kamaz را براي خود انتخاب كرده اند. تحويل سيستم به امارات از سال گذشته آغاز شده است. همچنين به نظر ميرسد كه سوريه اولين كشوري باشد كه اين سيستم را بدست آورده است.  
   
 May 11, 2010  
 AVIATION WEEK 
   
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”