فروش f35 مخصوص به اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 40
تاریخ عضویت: جمعه ۲۵ دی ۱۳۸۸, ۹:۱۶ ب.ظ
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

فروش f35 مخصوص به اسرائیل

پست توسط afi66 »

آمریکا پیشنهاد داده است مدلی از جنگنده اف 35 خاص اسرائیل تولید شود.تصویر  گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، یک مقام مسئولدر وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد این کشور به اسرائیل پیشنهادکرده سیستم ها و تسلحیات اسرائیلی را به جنگنده های به روز اف 35 اضافهکند. 
  اکنون شرکت لاکهید مارتین آمریکا با همکاری هشتشرکت خارجی دیگر در حال اجرای مراحل اولیه طراحی و ساخت جنگنده های به روزاف - 35 است.  
  پیشنهادکرده است جنگنده های اف 35 صادراتی بهاسرائیل مجهز به قطعات و سیستم های این رژیم باشد. این پیشنهاد برای جلبنظر اسرائیل برای خرید این هواپیماهای نظامی است.    "جون شریبر" از مسئولان ارشد برنامه ساختجنگنده های به روز اف 35 در پنتاگون در این باره گفت: شرکت "لاکهیدمارتین" به عنوان سازنده این جنگنده آماده است برای افزایش قدرت سیستم هایراداری اف 35، سیستم های راهبری، کنترل ، مخابرات، کامپیوتر و جمع آوریاطلاعات ساخت اسرائیل را به این جنگنده ها اضافه کند.   اضافه کرد: آمریکا همچنین با اضافه کردن بمب هایمورد استفاده در سیستم های موشک های هوا به هوا از نوع بیثون 5 اسرائیلدر جدیدترین مدل اف 35 نیز موافقت کرده است. 
  همچنین امکان به روز کردن این هواپیماها را در آینده خواهد داشت. 
  و شرکت لاکهید مارتین سعی دارند در گام نخستقراردادی را برای فروش 25 فروند جنگنده به روز اف 35 به اسرائیل در سالمالی 2012 امضا کنند. همچنین قرار است در مرحله بعد 50 فروند از هواپیماهابه اسرائیل فروخته شود. 
  جنگنده امکان فرار از مدار رادارها را دارد.
ویاضافه کرد با مقامات اسرائیلی خریدار این جنگنده ها در هفته گذشته درنیویورک دیدار داشتیم و نقشه راه معامله اف 35 میان دو طرف بررسی شد. 
  افزود: آمریکا قرار است به طور رسمی قیمت ها وپیشنهاد فروش این جنگنده ها را در ماه ژانویه آتی به اسرائیل ارائه کند.اسرائیل نیز می بایست حداکثر تا مارس 2010 موافقت خود را با این معاملهاعلام کند. همچنین برای نصب سیستم های اسرائیلی بر این جنگنده ها نیز میبایست اسرائیل با شرکت لاکهید تا حداکثر تا ماه ژوئیه 2010 به توافق برسدتا بتوان در سال مالی 2012 قرارداد فروش جنگنده های اف 35 بین اسرائیل وآمریکا امضا شود.
براین اساس، این هواپیماها در سال 2015 تحویل اسرائیل خواهد شد. 
  جنگنده اف 35 را با همکاری هشت شرکت از کشورهایانگلیس، ایتالیا، هلند، ترکیه، کانادا، استرالیا، دانمارک و نروژ به روزمی کند.
قرار است این کشورها در مجموع 730 فروند از مدل های به روز جنگنده های اف 35 را خریداری کنند. 
  همین حال "جان فوکنر" وزیر دفاع استرالیا امروزچهارشنبه اعلام کرد که کابینه این کشور با خرید 14 فروند از مدل جدیدجنگنده های اف 35 موافقت کرده است.
این جنگنده ها از نوع "جوینت استرایک" و توسط شرکت لاکهید مارتین تولید خواهد شد. 
  خرید استرالیا ، دو میلیارد و 900 میلیون دلار ارزش خواهد داشت و نخستین فروند از آن در اوایل 2014 تسلیم خریدار می شود. 
  اضافه کرد: استرالیا در فکر خرید 100 فروند جنگنده از نوع به روز اف 35 موسوم به "جوینت استرایک" است  

منبع: سایت عصر ایران
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”