نيروي زميني توانايي استقرار سلاح‌هاي هوشمند را در مرزها دارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 2371
تاریخ عضویت: شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۷, ۱۱:۰۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

نيروي زميني توانايي استقرار سلاح‌هاي هوشمند را در مرزها دارد

پست توسط yasermym »

امير پوردستان در جمع خبرنگاران:

[HIGHLIGHT=#dbe5f1]نيروي زميني توانايي استقرار سلاح‌هاي هوشمند را در مرزها  
خبرگزاري فارس: فرمانده نيروي زميني ارتش گفت: نيروي زميني ارتش مي‌تواند در زمان كمتري سلاح‌هاي هوشمند را در مرزها مستقر كند.


تصویر
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس اميراحمدرضا پوردستان در حاشيه پنجمين همايش فناوري اطلاعات و ارتباطات نيروي زميني ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نيروهاي مسلح به ويژه نيروي زميني ارتش، ارتباطات بسيار خوبي را با صنايع دفاعي برقرار كرده‌اند و اين سبب شده تا نيازمندي‌هاي نيروهاي مسلح در اين بخش به صنعت معرفي شود و با توجه به توانمندي كه در صنايع دفاعي ما وجود دارد در مدت زمان كوتاهي شاهد پاسخ‌گويي به نيازمندي‌هاي ارتباطي خود بوديم.
فرمانده نيروي زميني ارتش در ادامه افزود: اين نيرو در حوزه جنگال، رمز و جنگ الكترونيك توانسته به پيشرفت‌هاي خوبي نائل شود و امروز يگان‌هاي نيروي زميني در مقياس خيلي بالايي اين تجهيزات را در اختيار دارند و مي‌توانند براي مصارف عملياتي از آنها استفاده كنند.
پوردستان ادامه داد:‌يكي از معضلات و مشكلات نيروي زميني بي‌سيم‌هاي جهش فركانس بود كه توسط بخش صنعت توليد شد و در اختيار نيروها قرار گرفته است.
وي افزود: سيستم‌هاي رمزي كه ما در اختيار داشتيم عمدتا وارداتي و مربوط به قبل از انقلاب بود و هيچ امنيتي را تضمين نمي‌كرد ولي امروز سيستم‌هاي رمز بومي را داريم و در حوزه جنگ الكترونيك هم داراي تجهيزات بسيار خوبي هستيم و لذا قابليت نيروهاي مسلح در اين جنگ بسيار بالا است.
فرمانده نيروي زميني ارتش در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به تاكتيك زمين مسلح گفت: يكي از ويژگي‌هايي كه نيروي زميني مي‌خواهد از آن استفاده كنند تاكتيك زمين مسلح است.
وي ادامه داد: پيروزي‌هاي دشمن زماني به دست مي‌آيد كه پاي سربازانشان بر زمين باشد، شايد دشمنان ما نيروي هوايي، دريايي و موشك‌هاي پيش‌رفته خوبي داشته باشند اما زماني پيروزي برايشان ميسر است كه پاي سربازشان روي زمين باشد به همين دليل ما تمامي زمين‌هاي مرزهاي كشور را شناسايي كرده‌ايم و يك سري نيروهاي استقراري در آن‌ها قرار داده‌ايم ولي در يك سري از زمين‌ها كه امكان ورود نيروي انساني وجود ندارد سلاح‌ها را با توجه به سنسورهاي بسيار قوي كه دارد به صورت كنترل از راه دور مسلح مي‌كنيم.
پوردستان افزود: در اين صورت دشمن به هر طريقي كه وارد اين مناطق مي‌شود با يك نيرو برخورد مي‌كند يا نيروي انساني و يا سلاح‌هاي هوشمند كه مانند انسان با آنها مقابله مي‌كنند و آنها را مورد هدف قرار مي‌دهند.
فرمانده نيروي زميني ارتش در پايان اظهار داشت: نفرات و سلاح‌هايي كه براي اين تاكتيك استفاده مي‌شوند مشخص است و ما در يك زمان كوتاه كه تهديدي صورت مي‌گيرد آماده هستيم تا تاكتيك زمين مسلح را به اجرا بگذاريم.

فارس
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

 [FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”