رزمايش "بيت‌المقدس 22 " نيروي زميني ارتش از فردا آغاز مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

رزمايش "بيت‌المقدس 22 " نيروي زميني ارتش از فردا آغاز مي‌شود

پست توسط HORLIKAN »

تصویر
رزمايش "بيت‌المقدس 22 " نيروي زميني ارتش از فردا آغاز مي‌شود

خبرگزاري فارس: رزمايش بيت المقدس 22، از فردا در منطقه نصر آباد اصفهان با حضور دلاور مردان نيروي زميني ارتش به مدت 3 روز و در 3 مرحله برگزار مي‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي نيروي زميني ارتش، دليرمردان اين نيرو با انجام انجام تمرينات لازم به منظور زنده نگهداشتن يا و خاطره شهداي عمليات بيت المقدس و آزاد سازي خرمشهر، رزمايش بيت المقدس 22 را به نمايش مي‌گذارند.
در رزمايش بيت المقدس 22، تمامي رشته‌هاي نيروي زميني ارتش به مقابله با دشمن فرضي مي‌پردازند و با انجام جنگ ناهمتراز و استفاده از تجهيزات و ادوات سبك و سنگين و نيز استفاده از تكنيك هاي آفندي، پدافندي و تك‌هاي شبانه و روزانه، گوشه‌اي از توان اين نيرو را مورد ارزيابي قرار مي‌دهند.
فرمانده نيروي زميني ارتش درباره اين رزمايش گفت: مردم عزيز ايران مطمئن باشند با برگزاري اين چنين رزمايش‌هايي قدرت‌هاي غربي حاضر در منطقه، هيچ گاه تصور حمله به خاك جمهوري اسلامي ايران را نخواهند كرد.
امير پوردستان خاطرنشان كرد: نيروي زميني ارتش با تجربيات 8 سال دفاع مقدس و برگزاري رزمايش‌هاي بي شمار در ساليان دراز پس از جنگ تحميلي، امروز به عنوان يكي از قدرتمندترين نيروهاي نظامي در جهان شناخته شده و از آمادگي نظامي بالايي برخورد است.
وي اظهار داشت: برگزار رزمايش‌ها، نيروها و تجهيزات ما در آمادگي صد درصد نگه مي‌دارد و هر رزمايشي انواع تاكتيك‌هاي دفاعي و عملياتي مختلف رزمي را به نمايش گذاشته و در برابر هر گونه تهاجم دشمن در جنگ ناهمتراز خود را آماده مي‌كنيم.
فرمانده نيروي زميني ارتش تصريح كرد: امرزو در زمينه فناوري‌هاي نظامي و در اختيار داشتن تجهيزات مدرن نظامي در وضعيت بسيار مطلوبي قرار داريم و اين رزمايش‌ها، نيروها با چگونگي استفاده از تجهيزات مختلف و مراحل اجراي عمليات‌ها و تاكتيك‌ها به آمادگي كامل مي‌يسند.
در رزمايش بيت المقدس 22، دانشجويان دوره عالي افسري نيروي زميني ارتش حضور دارند و از توان علمي و دانش اين افسران در كنار تجربيات حاصل از 21 رزمايش گذشته، براي ارتقاي توان نظامي خود استفاده خواهند كرد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: رزمايش "بيت‌المقدس 22 " نيروي زميني ارتش از فردا آغاز مي

پست توسط sinaset »

امير حيدري در حاشيه رزمايش بيت المقدس 22:
ارتقاي امنيت در مناطق كويري از اهداف رزمايش "بيت‌المقدس 22 " است
خبرگزاري فارس: فرمانده رزمايش بيت المقدس 22 گفت: هدف از برگزاري اين رزمايش افزايش آمادگي نيروهاي مسلح و توان دفاعي آنان و ارتقاي امنيت در منطقه مركزي كشور بويژه مناطق كويري است.
تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس، امير كيومرث حيدري جانشين فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي در حاشيه رزمايش بيت المقدس 22 كه با حضور يگان‌هاي رزمي، پياده، مكانيزه و زرهي ارتش در منطقه عمومي نصرآباد جرقويه اصفهان آغاز شد، اظهار داشت: نيروي زميني ارتش امروز قدرتمندترين جايگاه را در منطقه و دنيا دارد.
جانشين فرمانده نيروي زميني ارتش در ادامه تصريح كرد: اين نيرو هم اكنون در بخش‌هاي فني و تامين تجهيزات مورد نياز به خودكفايي رسيده است.
در ادامه امير هوشنگ حيدري فرمانده رزمايش بيت المقدس 22 نيز اظهار داشت: اين رزمايش با عمليات آفندي تك پاي شبانه و روزانه براي نخستين بار در منطقه مركزي كشور اجرا مي‌شود.
فرمانده رزمايش بيت المقدس 22 افزود: هدف از برگزاري اين رزمايش افزايش آمادگي نيروهاي مسلح و توان دفاعي آنان و ارتقاي امنيت در منطقه مركزي كشور بويژه مناطق كويري است.
تمرين براي ارزيابي مديريتي افسران ارتش با ارائه الگوي جديد آموزشي در قالب رزم ناهمتراز با تركيب همه رسته‌هاي مورد نياز و تبيين الگوي آموزشي درست براي هدايت يگان‌هاي نيروي زميني ارتش در قالب قرارگاه عملياتي كربلا از برنامه‌هاي اين رزمايش است.
نيروهاي شركت‌كننده در اين رزمايش با استفاده از سلاح‌ها، جنگنده‌ها، بالگردهاي هوانيروز، تانك، توپخانه، نيروهاي مهندسي و واحدهاي رزمي توان خود را به نمايش گذاشتند.
رزمايش بيت المقدس 22 از 31 ارديبهشت به صورت آزمايشي آغاز و مرحله اصلي آن امروز برگزار شد.
انتهاي پيام/
منبع:خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: رزمايش "بيت‌المقدس 22 " نيروي زميني ارتش از فردا آغاز مي

پست توسط sinaset »

در مرحله پاياني رزمايش بيت‌المقدس22؛
جنگنده‌ها و بالگردهاي شكاري ارتش استحكامات دشمن فرضي را منهدم كردند
خبرگزاري فارس: هواپيماهاي جنگنده و بالگردهاي شكاري ارتش استحكامات دشمن فرضي را در مرحله پاياني رزمايش بيت‌المقدس22 منهدم كردند.
 تصویر 
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد خبري رزمايش بيت‌المقدس22، پس از آنكه دلاورمردان نيروي زميني ارتش موفق شدند عبور دشمن را با استفاده از عمليات تاخيري و تاكتيك‌هاي پيشرفته در خطوط اوليه سد كنند و با موفقيت در مواضع و استحكامات مستقر شوند، شب گذشته با رعايت كامل اصول استتار و اختفاء و اصل غافلگيري، عمليات تك شبانه را به نيروهاي دشمن تحميل كردند.
در عمليات تك شبانه نيروهاي خودي با موفقيت از نقاط عزيمت و معابر از قبل تهيه شده عبور كرده و با اجراي تاكتيك‌هاي مناسب و طرح‌هاي عملياتي فشارهاي شديدي بر دشمن وارد ساخته و با عمليات مداوم و يورش‌هاي پي‌درپي دشمن را وادار به عقب‌نشيني كردند.
در عمليات تك شبانه با عقب‌نشيني دشمن انواع تاكتيك‌هاي نوين رزمي با استفاده از تاريكي شب و بدون بر هم زدن پوشش طبيعي منطقه به مرحله اجرا درآمد.
همچنين صبح امروز سه‌شنبه در ادامه سلسله مراحل رزمايش بيت‌المقدس 22 عمليات تك روزانه با استفاده از موفقيت‌هاي به دست آمده رزم شبانه با حجم آتش يگان‌هاي توپخانه‌اي و پيشروي ادوات زرهي و هجوم سنگين نيروهاي خودي به دشمن زبون، تلفات و ضايعات سنگيني بر پيكره دشمن وارد آمد.
در عمليات آفندي صبح امروز و مرحله نهايي رزمايش بيت‌المقدس 22، تيزپروازان نيروي هوايي ارتش و خلبانان هواپيمايي نيروي زميني ارتش (هوانيروز) با استفاده از هواپيماهاي جنگنده و بالگردهاي شكاري ضمن پشتيباني از نيروهاي خودي مواضع و استحكامات دشمن را در عقبه نيروها منهدم و صدمات و تلفات زيادي را به دشمن تحميل كردند.
در مراحل مختلف اين رزمايش، نماينده ولي فقيه و امام جمعه اصفهان، استاندار و دادستان عمومي و انقلاب اين استان به همراه جمع بسياري از مسئولان كشوري و لشكري استان، از نزديك بر روند اجراي رزمايش نظارت داشتند.
انتهاي پيام/
منبع:خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”