تمایل لیبی و الجزایر برای خرید سامانه پانتسیر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

تمایل لیبی و الجزایر برای خرید سامانه پانتسیر

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  

ویچسلاو دزیرکالن" معاون مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی-نظامی روسیه روز چهارشنبه طی کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد
که الجزایر و لیبی قصد دارند که از روسیه سیستم های موشکی-توپخانه ای "پانتسیر-اس1" را خریداری کنند.
وی گفت:
"این مجموعه های جدید کیفیت و کارایی عالی خود را ثابت کرده اند. تمایلاتی در این زمینه از سوی الجزایر و لیبی ابراز شده است. سوریه نیز این سیستم ها را خریداری کرده است. فکر می کنم که خریداران بالقوه دیگری هم پیدا شوند".

به گفته وی، امسال روسیه تحویل محموله سیستم های "پانتسیر-اس1" به امارات عربی متحده را به پایان خواهد رساند.

پیش از این رسانه های گروهی روسیه گزارش دادند که در سال 2000 فدراسیون روسیه و امارات عربی متحده قرارداد خرید 50 دستگاه سیستم "پانتسیر-اس1" به ارزش 734 میلیون دلار را منعقد نموده و بعد از آن قراردادی در این زمینه با سوریه بسته شد.
رسانه ها در میان خریداران بالقوه این سیستم ها به عربستان سعودی اشاره می کنند. در ماه مارس برخی از رسانه های گزارش دادند که الجزایر قصد دارد حدود 40 دستگاه "پانتسیر-اس-1" را به ارزش 500 میلیون دلار خریداری کند.

یادآوری می کنیم که مجموعه "پانتسیر- اس1" (بر اساس کلاسه بندی ناتو SA-22 Greyhound) یک مجموعه سیار پدافندی موشکی-توپی زمینی است که توسط دفتر طراحی موسسه دولتی ماشین سازی "تولا" طراحی شده است. این مجموعه های برای پوشش هوایی نزدیک تاسیسات نظامی و غیر نظامی (از جمله تاسیسات پدافند ضد هوایی دوربرد) بکار می روند.

هدایت این مجموعه توسط دو یا سه اپراتور انجام می شود. پدافند توسط توپ های خودکار و موشک های هدایت شونده با هدایت رادیویی و یا هدف گیری اپتیکی صورت می گیرد. اهداف هوایی با سطح حداقل از 2-3 سانتیمتر مربع و سرعتی تا 1000 متر بر ثانیه، برد 20000 متر و ارتفاع تا 15000 متر از جمله بالگرد، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های بالدار و بمب های فوق دقیق هوایی را شامل می شود. [External Link Removed for Guests]

روسیه تا پایان سال به صدور مجموعه های پانتسیر به امارات پایان می دهد

 


ویچسلاو دزیرکالین" معاون مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی - نظامی روسیه اطلاع داد
که روسیه تا پایان سال 2010 میلادی دو محموله شامل مجموعه های موشکی - توپخانه ای "پانتسیر- اس1" (جوشن) را به امارات متحده عربی عرضه می کند.
وی گفت: "امسال عرضه تکمیل می شود. دو محموله دیگر از این ماشین ها عرضه خواهند شد و قرارداد از نظر عرضه پایان می یابد".
دزیرکالین ریاست هیئت روسیه در نشست کمیسیون بین دولتی فدراسیون روسیه - امارات متحده عربی در امور همکاری های فنی - نظامی را بر عهده دارد که در ابوظبی برگزار می شود.
مجموعه های "پانتسیر-اس1" که در جهان نظیر ندارند، در روسیه به سفارش امارات متحده ساخته شدند. پیشتر رسانه های روسی اطلاع داده بودند که روسیه و امارات در سال 2000 قرارداد صدور 50 مجموعه "پانتسیر-اس1" به مبلغ 734 میلیون دلار را امضا کرده بودند.


ریا نووستی
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”