ایران تا 48 ساعت آینده ماجراجویی جدیدی خواهد کرد ؛ ما هم قطع

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست

ايا ايران بايد راه خودرا در غني سازي ادامه دهد ؟

1:بايد ادامه دهد واز هيچكس نترسد!
21
70%
2:بايد تعليق غني سازي را قبول كند!
3
10%
3:هيچ فرقي برام نداره!
6
20%
 
مجموع رای گیری: 30

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

ایران تا 48 ساعت آینده ماجراجویی جدیدی خواهد کرد ؛ ما هم قطع

پست توسط HORLIKAN »

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایالات متحده روز گذشته مدعی شد که علی رغم تلاش های ایران برای ممانعت از تصویب قطعنامه چهارم تحریمی ، ایالات متحده به همراه متحدانش این قطعنامه را از تصویب شورای امنیت ملل متحد خواهد گذرانید .

به گزارش عصر ایران و به نقل از رویترز وزیر خارجه‌ی آمریکا روز گذشته و به هنگام آغاز سفر دوره ای خود به 4 کشور آمریکای لاتین ضمن اشاره به این موضوع ادعا کرد که ایران در چند روز آینده برای جلوگیری از تحریم‌های تازه‌ی سازمان ملل، دست به ماجراجویی تازه‌ای خواهد زد!

وی در ادامه ادعاهای خود افزود که مقامات ایرانی همواره در زمینه‌ برنامه‌ی هسته‌ای خود از پاسخگویی طفره رفته‌اند. تهران از در راه بودن تحریم‌ها آگاه است، بنا بر این برای جلب توجه دست به کار خواهد شد.

وزیر امور خارجه آمریکا پیش از ترک کشورش به مقصد پرو و برای شرکت در نشست وزرای خارجه سازمان کشورهای آمریکایی ( OAS ) به خبرنگاران گفت : " فکر می کنم آنها ( دولت ایران) ظرف 24 یا 48 ساعت آینده دوباره کارهایی را برای انحراف افکار عمومی جهان از توجه به تصویب قطعنامه جدید در شورای امنیت انجام دهند ، اما علی رغم همه تلاش های آنها ما رای لازم را براص تصویب قطعنامه داریم ".

کلینتون به ماهیت دقیق ادعای خود اشاره ای نکرد اما افزود که تلاش های ایران برای جلب توجه افکار عمومی جهان از موضوع تحریم های این کشور به سایر موضوعات و بحران ها نتیجه ای جز شکست در پی نخواهد داشت .

سفر منطقه ای کلینتون به چهار کشور آمریکای لاتین دومین سفر او در سه ماه گذشته بوده است . وی برای شرکت در اجلاس وزرای خارجه سازمان کشورهای آمریکایی ( OAS ) به لیما سفر کرده است . ایالات متحده با برزیل که عنوان بزرگ ترین و قدرتمند ترین کشور آمریکای لاتین را به یدک می کشد بر سر اعمال دور چهارم تحریم های شورای امنیت علیه برنامه هسته ای ایران اختلاف نظر جدی دارد .

برزیل به همراه ترکیه از طرحی حمایت می کند که سه کشور ترکیه ، برزیل و ایران در ماه گذشته میلادی و در تهران به امضا رساندند . بر اساس این طرح ایران متعهد می شود 1200 کیلوگرم اورانیوم با غنای 3و نیم درصد خود را به ترکیه ارسال کند و در عوض در عرض کمتر از یک سال میزان 120 کیلو گرم اورانیوم 20 درصد غنی شده برای استفاده در راکتور تحقیقاتی تهران دریافت کند .

این توافق که به بیانیه تهران شهرت یافت ، بازتاب و استقبال مورد انتظار را در بین کشورهای غربی مخالف برنامه های هسته ای ایران در پی نداشت ولی اکثر کشورهای جهان از آن حمایت کردند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”