اعراب نگران جنگ ایران و اسرائیل: ایرانی ها انتقام خود را در

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

اعراب نگران جنگ ایران و اسرائیل: ایرانی ها انتقام خود را در

پست توسط HORLIKAN »

اعراب نگران جنگ ایران و اسرائیل: ایرانی ها انتقام خود را در خاک ما خواهند گرفت
همگان بازرسی از کشتی های ایرانی در خلیج فارس را پشت گوش می اندازند چرا که نیروی دریایی ایران در منطقه حضور دارد و هیچ کس نمی خواهد هزینه انفجار بدون بررسی را بپردازد.
عصر ایران - خبرگزای فرانسه در گزارشی ضمن بررسی تاثیرات قطعنامه جدید شورای امنیت علیه ایران بر منطقه خلیج فارس می نویسد: کشورهای جنوب خلیج فارس معتقدند تحریم های جدید علیه ایران، این کشور را از پیگیری اهداف خود منع نمی کند.

شورای امنیت روز چهارشنبه گذشته قطعنامه ای را به تصویب رساند که براساس آن تحریم هایی جدیدی علیه ایران اعمال می شود. از جمله کشورها مجاز شده اند به بازرسی کشتی ها و هواپیماهایی بپردازند که از مبدا یا مقصد به ایران رفت و آمد می کنند.

خبرگزای فرانسه می افزاید: کشورهای جنوب خلیج فارس همچنین نگرانند در صورتی که ایران برنامه هسته ای خود را ادامه دهد یا اینکه مورد هدف حمله نظامی قرار بگیرد، بیشترین ضرر و آسیب را آنها ببینند.

کشورهای عربی منطقه با وجود اینکه در خط مقدم تماس با ایران هستند ولی بازیگران اساسی در معادله بین المللی در موضوع برنامه هسته ای ایران نیستند.

"مصطفی العانی" کارشناس امنیتی و دفاع مرکز بررسی های استراتژیک الخلیج در دبی گفت: کشورهای عربی منطقه در بحران هسته ای ایران تصمیم ساز نیستند و نمی توانند علیه ایران یا آمریکا اعمال فشار کنند و یا اینکه اسرائیل را از حمله نظامی به ایران منع کنند.

وی ضمن تاکید درباره نگرانی از حمله نظامی اسرائیل به ایران گفت: کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس (عربستان ، کویت، قطر، بحرین، امارات و عمان) نخستین قربانی این حمله نظامی خواهند بود به ویژه که انتقام ایران در این کشورها صورت خواهد گرفت( اشاره به حمله احتمالی ایران به منافع و پایگاه های استقرار نیروهای آمریکایی در کشورهای خلیج فارس).
این کارشناس عراقی مسائل سیاسی و دفاعی ادامه می دهد: از سوی دیگر کشورهای عضو شورای همکاری در برابر معضل دیگری نیز قرار دارند. اگر ایران برنامه هسته ای خود را ادامه دهد و مورد حمله نظامی نیز قرار نگیرد این یعنی اینکه به کشور سوپر قدرت منطقه ای تبدیل خواهد شد که کشورهای عربی منطقه از آن نگرانند.

وی افزود: تحریم ها و مجازات های اقتصادی، تاثیری در تصمیم های سیاسی ایران نخواهد داشت. دولت ایران در موضوعی برنده شد که دولت عراق در آن شکست خورد و آن ارائه طرح هسته ای به ملت است. ایرانی ها هم اکنون در کنار طرح هسته ای خود جمع شده اند و این موضوع باعث شده تا تحریم ها را بپذیرند.

"عبدالخالق عبدالله" نویسنده و دانشگاهی اماراتی هم در این باره معتقد است: تحریم ها منجر به هیچ تغییری در مواضع ایران نمی شود ولی باعث می شود بحران در منطقه بحران زده افزایش یابد.

وی ادامه می دهد: ایران در مقیاس بزرگتری با آمریکا رویارو خواهد شد و کشورهای عربی منطقه از این رویارویی تاثیر خواهند پذیرفت.
عبدالله ادامه داد: کشورهای جنوب خلیج فارس از لحاظ مالی و اقتصادی از تحریم های ایران ضرر می کنند . به عنوان مثال ایران شریک تجاری اول دبی است و حجم مبادلات دو طرف بیش از 10 میلیارد دولار در سال است.

این کارشناس اماراتی همچنین با ابراز نگرانی می گوید: هر گونه اقدام تحریک آمیز مثل بازرسی از کشتی های ایرانی در دریا منجر به واکنش ایران خواهد شد که این واکنش عواقب وخیمی را بر همسایگان جنوبی ایران خواهد داشت.

"ابراهیم خیاط" کارشناس مسائل استراتژیک نیز با بعید دانستن بازرسی از کشتی های ایرانی در منطقه خلیج فارس معتقد است : تحریم ها هیچ تاثیری بر ایران نخواهند داشت.

وی ادامه داد: بازرسی از کشتی های ایرانی در دریا نه در خلیج فارس بلکه احتمالا در دریاهای دیگر مانند دریای مدیترانه انجام خواهد شد . همگان بازرسی از کشتی های ایرانی در خلیج فارس را پشت گوش می اندازند چرا که نیروی دریایی ایران در منطقه حضور دارد و هیچ کس نمی خواهد هزینه انفجار بدون بررسی را بپردازد.

خیاط افزود: غرب نمی فهمد که ایرانی ها به عقب بازنخواهند گشت اما کشورهای جنوب خلیج فارس ، از وضعیت موجود راضی نیستند ولی نقشی هم در این موضوع ندارند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”