امپراطوري آمريكا نفس‌هاي آخرش را مي‌كشد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

امپراطوري آمريكا نفس‌هاي آخرش را مي‌كشد

پست توسط HORLIKAN »

امپراطوري آمريكا نفس‌هاي آخرش را مي‌كشدتصویر


خبرگزاري فارس: "جوهان گالتونگ " مؤسس رشته مطالعات صلح و منازعه در آمريكا با بيان اينكه امپراطوري آمريكا با تكيه بر يك ديوار شكل گرفته گفت كه اين امپراطوري نا اميد است و نفس‌هاي آخرش را مي‌كشد.


به گزارش فارس، "جوهان، گالتونگ " (Johan Galtung) در مصاحبه‌اي با "امي گودمن " (Emi Goodman) گزارشگر پايگاه خبري "دموكراسي‌الان " (DemocracyNow.Org) به بيان نظرات و عقايد منتشره در آخرين كتاب خود بنام "سقوط امپراطوري آمريكا " پرداخته است.

وي در اين مصاحبه با بيان اينكه «امپراطوري آمريكا با تكيه بر يك ديوار شكل گرفته است؛ يك امپراطوري نااميد؛ امپراطوري كه به نظر من نفس‌هاي آخرش را مي‌كشد»، افزوده است: امپراطوري آمريكا نمي‌تواند بيش از سال 2020 دوام داشته باشد، در سال 1980پيش‌بيني كردم كه امپراطوري شوروي در ضعيف‌ترين نقطه‌اش، يعني ديوار برلين، ترك خورده و در عرض 10 سال دچار فروپاشي خواهد شد و اين واقعه در سال 1989 رخ داد و امپراطوري شوروي سقوط كرد.
اين محقق آمريكايي گفت: در مورد امپراطوري آمريكا نيز پيش‌بيني مشابهي دارم البته فروپاشي امپراطوري مي‌تواند منجر به شكوفايي آمريكا گردد.

گالتونك در ادامه مصاحبه خود تصريح كرد: هم‌اكنون شاهديم كه در هر جايي نيروهاي ويژه تقويت مي‌شوند، حضور نيروهاي ويژه آمريكايي از 30 كشور به 40 الي 50 كشور تسري يافته است، اين دقيقا همان چيزي است كه انتظارش را داريم. اين تلاشي براي بيروني ‌ساختن مسائل است؛ اينكه بگوييم دشمناني در بيرون هستند كه سعي دارند ما را نابود سازند.
مؤسس رشته مطالعات صلح و منازعه در آمريكا تأكيد كرد: واقعيت اين است كه ما بنايي را ساخته‌ايم و هم‌اكنون آن بنا خودش در حال مرگ است، اگر سعي كنيد از لحاظ اقتصادي، سياسي، نظامي و فرهنگي بر جهان تسلط يابيد و سپس اين چهار عامل را به حمايت از هم‌ديگر بگماريد، در اين‌ صورت فرآيند موجود چندان دوام نخواهد داشت. هم‌اكنون در همين مرحله هستيم و در چنين مرحله‌اي شاهد واكنش‌هاي فاشيستي خواهيم بود.

جان گالتونگ، مؤسس رشته مطالعات صلح و منازعه است كه در حدود نيم قرن را صرف ترويج حل و فصل غيرخشونت‌آميز منازعات بين‌المللي كرده است. آخرين كتاب وي "سقوط امپراطوري آمريكا " نام دارد كه در آن پيش‌بيني شده امپراطوري آمريكا تا سال 2020 سقوط خواهد كرد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”