روسيه يک زير دريايي جديد اتمي به آب انداخت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

روسيه يک زير دريايي جديد اتمي به آب انداخت

پست توسط sinaset »

روسيه يک زير دريايي جديد اتمي به آب انداخت
مسکو - روسيه امروز سه شنبه يک فروند زير دريايي اتمي از نسل چهارم زيردريايي هاي اين کشور را که مجهز به هشت مجموعه موشک انداز مي باشد، در شمال اين کشور به آب انداخت.

  تصویر 
به گزارش ايرنا از مسکو، و به نقل از منابع روسي ،اين زير دريايي اتمي در بندر "سورودونيسک "در شمال روسيه با حضور دمتيري مدوديف رييس جمهوري و جمعي از فرماندهان نظامي اين کشور به آب انداخته شد.
زير دريايي اتمي جديد روسيه با نام " سورودونيسک " با 120 طول و 13 متر عرض ،حدود 10 هزار تن ظرفيت دارد و 90 خدمه در آن به فعاليت مشغول هستند.
کار ساخت اين زيردريايي اتمي روسيه بدليل مشکلات اقتصادي از سال 1993 تاکنون ادامه داشته است و فرماندهان نظامي اعلام کردند اين زيردريايي چند منظوره قادر به حمله به اهداف زيردريا ، سطح و خشکي مي باشد.
در حال حاضر ناوگان هاي اقيانوس آرام و شمال روسيه به زيردريايي هاي اتمي مجهز هستند و اين کشور داراي 50 فروند زير دريايي است و دولت اين کشور قصد دارد تا تعدادي از آنها را بدليل فرسوده بودن از رده خارج کند.
دمتيري مدوديف رييس جمهوري روسيه در مراسم بهره برداري از اين زير دريايي اعلام کرد: روسيه براي مقابله با چالش هاي معاصر بايد ساختار نيروي دريايي خود را بصورت موثري نوين سازي و مدرن کند.
منبع:خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”