فرانسه خواستار مذاکره فوری با ایران شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

فرانسه خواستار مذاکره فوری با ایران شد

پست توسط HORLIKAN »

سارکوزی در حالی گفته که فرانسه آماده مذاکره فوری با ایران است که رئیس‌جمهور ایران از شرایط جدید ایران برای مذاکره که غرب را پشیمان می‌کند، خبر داده بود.
نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه گفته است که این کشور آماده است تا فورا با در مورد برنامه هسته‌ای ایران با مقامات ایرانی مذاکره کند.

به گزارش «فردا» و به نقل از بی‌بی‌سی، سارکوزی می‌گوید این گفت و گوها بر اساس توافق ایران با ترکیه و برزیل در مورد جزئیات پیشنهادی مبادله سوخت و پاسخ دولت های آمریکا، فرانسه و روسیه به آن خواهد بود.

بنابر اعلام دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه، سارکوزی این مطلب را در جریان ملاقات با دیمیتری مدودف، همتای روس خود در سن‌پترزبورگ، روز شنبه 29 خرداد اظهار داشته است.

توافق ایران با ترکیه و برزیل که آقای سارکوزی بدان اشاره داشته است؛ بیانیه روز 27 اردیبهشت ماه روسای جمهور ایران و برزیل و نخست وزیر ترکیه است که بنابر آن، ایران با ارسال بخشی از اورانیوم غنی شده خود به ترکیه برای تبدیل به سوخت قابل ساخت در رآکتور تحقیقاتی تهران موافقت کرده است. روسیه، آمریکا و فرانسه ملاحظاتی در مورد این طرح مطرح کرده‌اند؛ این در حالی است که آنان، پیش‌تر، طرحی مشابه را ارائه داده بودند که ایران بدلیل عدم وجود تضمین‌های عینی، آن را رد کرده بود.

اعلام آمادگی رئیس‌جمهور فرانسه برای "مذاکره فوری" با ایران در حالی است که رئیس‌جمهور اسلامی ایران گفته بود شرایط ایران برای مذاکره، پس از تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه ایران، "تغییر کرده است".

با وجود اینکه هنوز جزئیاتی از این شرایط منتشر نشده است، احمدی‌نژاد معتقد است که این شرایط تازه، "غرب را پشیمان خواهد کرد".

هفته گذشته، کاترین اشتون که مسئولیت سیاست خارجی اتحادیه اروپا را بر عهده دارد، از سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دعوت کرده بود تا با هم مذاکره کنند. ایران اعلام کرده بزودی پاسخ این دعوت را خواهد داد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”