جابجايي ناوهاي هواپيمابر امريکا در خليج فارس

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

جابجايي ناوهاي هواپيمابر امريکا در خليج فارس

پست توسط HORLIKAN »

يکي از کارشناسان مسائل امنيتي مي‌گويد پنتاگون ناوهواپيمابر ترومن را طبق روال معمول با هدف جايگزيني به جاي ناو آيزنهاور، راهي خليج فارس کرده است.

جف اشتينبرگ از کارشناسان و نويسندگان هفته نامه The Executive Intelligence Review چاپ واشنگتن، درباره خبر عبور ناو هواپيمابر يو‌اس‌اس ترومن و چند رزم‌ناو ديگر از کانال سوئز و حرکت آن به سوي اقيانوس هند مصاحبه‌اي اختصاصي با پرس‌تي‌وي انجام داده است.

اشتينبرگ درباره هدف از اين ماموريت گفت: "وزارت دفاع امريکا(پنتاگون) به طور معمول هر چند وقت يک‌بار اخباري درباره جابه جايي ناوهاي هواپيمابر و کشتي‌هاي اسکورت آن‌ها منتشر مي‌کند. ناو يو‌اس‌اس ترومن قرار است پس از رسيدن به خليج فارس جايگزين ناو يو‌اس‌اس آيزنهاور شود که مدتي است در اين منطقه حضور دارد."

اين کارشناس افزود: "ناوهاي هواپيمابر به طور معمول با همراهي 5 تا 7 کشتي جنگي حرکت مي‌کنند. پنتاگون در پايگاه اينترنتي خود اعلام کرده است که ناو هواپيمابر ترومن قرار است جايگزين ناو آيزنهاور در خليج فارس شود که در اين مسير 7 کشتي جنگي امريکايي از انواع مختلف و يک کشتي آلماني آن را همراهي مي‌‌کنند."

به گفته اين کارشناس: "انتظار مي‌رود هواپيمابر ترومن تا يک هفته ديگر به خليج فارس برسد. نکته مهم اين است که در صورتي که هدف از اعزام اين ناو به منطقه، جايگزيني آن با هواپيمابر آيزنهاور باشد بايد 24 ساعت پس از رسيدن ترومن به محل ماموريت خود، ناو قبلي منطقه را ترک کند. اين چيزي است که تا اواسط هفته آينده مشخص خواهد شد."
تصویر
اشتينبرگ در اين مصاحبه به شايعه همراهي ناوها و زير دريايي اسرائيل با ناوگان امريکايي اشاره کرد و گفت: "درباره اين ‌که چند کشتي اسرائيلي همزمان با اين ناوگان از کانال سوئز عبور کرده‌اند اطلاع دقيقي در دست نيست اما در صورت صحيح بودن اين خبر، اين کشتي‎‌ها جزئي از کاروان امريکايي راهي خليج فارس نيستند."

وي منابع خبر همراهي تل‌آويو در اين ماموريت را رسانه‌هاي نزديک به اسرائيل و محافل صهيونيستي دانست و گفت: "روزنامه تايمز لندن در چندين گزارش اعلام کرده است که مقصد زيردريايي ديزل اسرائيل خليج فارس نيست."

اين کارشناس اطلاعاتي افزود: "روزنامه مرداک که اخبار آن چندان قابل اعتماد نيست، درباره قابليت زير دريايي‌هاي ديزل اسرائيل نوشته است که اين زيردريايي‌ها مي‌توانند مدت زيادي زير آب بمانند و کلاهک هسته‌اي و موشک کروز با خود حمل کنند."

به گفته اشتيبرگ منبع اصلي خبر همراهي شناورها و زيردريايي اسرائيل با ناوگان امريکايي پايگاه اينترنتي اسرائيلي دبکا است. اين پايگاه که به ارائه اطلاعات گمراه کننده مشهور است متعلق به عوامل راستگرا در دستگاه امنيتي ارتش اسرائيل است.

وي تاکيد کرد: "زماني که داستاني در دبکا منتشر مي‌شود ما قبل از کوچکترين نقلي از آن، خبر را دست‌کم دو تا سه بار با منابع خود در پنتاگون مطرخ مي‌کنيم تا از درستي آن اطمينان پيدا کنيم."
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________



 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”