تجهيز تمامي پايگاه‌هاي مرزي نيروي هوايي به پهپادهاي شنائي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

تجهيز تمامي پايگاه‌هاي مرزي نيروي هوايي به پهپادهاي شنائي

پست توسط Shahryar »

 تجهيز تمامي پايگاه‌هاي مرزي نيروي هوايي ارتش به پهپادهاي شناسايي
  * ورود پهپادهاي اخلالگر، رزمي و مخابراتي به نهاجا
* تشكيل گردان پهپادهاي تاكتيكي در دزفول و آموزشي در تبريز
 

 تصویر   خلبان مجيد پيرهادي جانشين معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به اهميت بكارگيري هواپيماهاي بدون سرنشين در نيروهاي مسلح به خصوص نيروي هوايي ارتش اظهار داشت: با توجه به پيشرفت‌هاي سريع جهان در زمينه هواپيماهاي بدون سرنشين، طي سال‌هاي اخير تلاش زيادي در خصوص دستيابي به اين صنعت در كشور ما صورت گرفته و نيروهاي مسلح نيز به تكاپو افتادند تا به توان طراحي و ساخت انواع اين هواپيماها با كاربردهاي مختلف دست پيدا كنند.
پيرهادي با بيان اينكه اين پهپادها ماموريت‌هاي مختلفي دارند كه بر اساس اين مأموريت‌ها طراحي و ساخته مي‌شوند، گفت: به كارگيري هواپيماهاي بدون سرنشين نقش مؤثري در جهت تقويت توان آفندي و پدافندي نيروهاي مسلح دارد كه به همين خاطر ما در نيروي هوايي ارتش به دنبال تجهيز تمامي پايگاه‌هاي شكاري كشور به انواع هواپيماهاي بدون سرنشين هستيم.

* تشكيل گردان پهپادهاي تاكتيكي در دزفول و آموزشي در تبريز

وي با بيان اينكه در آينده نزديك در هر پايگاه شكاري ارتش حداقل يك گردان پروازي از هواپيماهاي بدون سرنشين تأسيس خواهد شد، تصريح كرد: سال گذشته در پايگاه شكاري دزفول اين اتفاق رخ داد و اخيراً نيز گردان ديگري در پايگاه دوم شكاري در تبريز افتتاح شد كه البته گردان مستقر در دزفول داراي مأموريت تاكتيكي و گردان تبريز به عنوان نخستين گردان آموزشي هواپيماهاي بدون سرنشين فعاليت خود را آغاز كرده است.

* ورود پهپادهاي اخلالگر، رزمي و مخابراتي به نهاجا

جانشين معاون عمليات نيروي هوايي ارتش همچنين از تجهيز تمامي پايگاه‌هاي مرزي كشور بخصوص غرب و جنوب به هواپيماهاي بدون سرنشين تا اواخر تابستان خبر داد و افزود: اين هواپيماها فعلاً مأموريت اطلاعات و شناسايي را بر عهده دارند اما به زودي انواع پهپادها با كاركردهاي مختلف از جمله رزمي، شناسايي،‌ اخلالگر، رله مخابراتي و هواشناسي در نيروي هوايي ارتش به كار گرفته خواهد شد.
پيرهادي با اشاره به پيشرفت‌هاي صورت گرفته در طراحي و ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين در ارتش جمهوري اسلامي، خاطرنشان كرد: ارتش نيز در آينده‌اي نزديك به قابليت ساخت هواپيماهاي بدون سرنشين با برد بلند دست خواهد يافت.
وي با تأكيد بر اينكه پهپادهاي ما تمامي نواحي مرزي كشور را زير پوشش شناسايي خود خواهند گرفت، ‌اظهار داشت: به دنبال تجهيز پايگاه‌هاي مركزي كشور به پهپادهاي با برد بلند هستيم اما فعلا اولويت تجهيز با پايگاه‌هاي مرزي كشور است.
جانشين معاون عمليات نيروي هوايي ارتش همچنين به تاسيس مركز فرماندهي پهپاد در ستاد فرماندهي نيروي هوايي اشاره كرد و گفت: با افتتاح اين مركز مديريت هواپيماهاي بدون سرنشين و نيز ساماندهي و هماهنگي با صنايع كشور به صورت مطلوب انجام خواهد گرفت.  

 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”