اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

اسرائیل باز هم بلوف زد: حتی قهوه خوردن احمدی نژاد را هم زیر

پست توسط HORLIKAN »

رئیس آژانس فضایی اسرائیل درباره توانمندی ماهواره جاسوسی اخیر این رژیم گفت: این ماهواره می تواند زمانی که احمدی نژاد قهوه ترک می خورد را نیز ثبت کند.

پرفسور ژنرال ذخیره" یتسحاک بن یسرائیل" رئیس آژانس فضایی اسرائیل در گفت وگو با شبکه الحره آمریکا توضیح داد ماهواره جاسوسی افق-9 که اخیرا توسط اسرائیل به فضا پرتاب شد می تواند هر حرکتی را در منطقه به ویژه ایران تحت نظر بگیرد.

اسرائیل اوایل تیرماه جاری ماهواره جاسوسی جدیدی را با نام افق -9 به فضا پرتاب کرد.
بن یسرائیل اظهار داشت: پس از پرتاب افق - 9 هیچ کشوری در منطقه خاورمیانه نمی تواند عملیات مخفیانه ای داشته باشد. ایران نیز نمی تواند مواد ممنوعه را به دور از نگاه ماهواره اسرائیلی جابه جا کند.

وی توضیح داد: افق -9 بر منطقه خاورمیانه و نیمه جنوبی کره زمین متمرکز است. این ماهواره براساس گزارشات رسمی می توان از اجسامی به طول 70 سانتی متر، تصویربرداری کند اما در واقع توانمندی های افق -9 بسیار بیشتر از این میزان است و این ماهواره می تواند وسایل همراه افراد را بررسی کند.

این مقام اسرائیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا افق -9 می تواند رئیس جمهور ایران احمدی نژاد را به صورت نشسته در منزل مسکونی یا دفترش تصویر برداری کند یا نه به طنز گفت: ماهواره جاسوسی افق -9 می تواند احمدی نژاد را در حالی که قهوه ترک می نوشد نیز رصد کند. افق -9 دارای دوربین های راداری است که می توانند تصاویر را از پشت ابرها و موانع مختلف ضبط کند . تصاویر به کیفیت گیرنده های پیشرفته تلویزیونی پخش می شود.

وی ادامه داد: افق-9 شمار ماهواره ای اسرائیلی را به عدد 10 می رساند که هر یک از آنها در مدت یک ساعت و نیم می تواند یک دور کامل به دور زمین بچرخد که در این وضعیت هر لحظه در منطقه خاورمیانه، در تیرس ماهواره های اسرائیلی قرار دارند.

البته رئیس آژانس فضایی اسرائیل که این همه درباره قدرت اطلاعاتی کشورش و توانمندی های ماهواره های جاسوسی شان حرف زده ، نگفته که چطور از سال 2006 میلادی تا کنون که گیلعاد شالیت ،نظامی اسرائیلی ، به اسارت حماس درآمده نتوانسته اند او را با این ماهواره های ادعایی پیدا کنند؟ آن هم در منطقه کوچکی مانند غزه که در محاصره کامل خودشان است!
یا در حالی که مرد شماره یک تحت تعقیب موساد ، سید حسن نصرالله است ، چگونه حتی از محل زندگی وی نیز خبر ندارند؟
یا چطور نتوانستند محل استقرار و اختفای هزاران موشک حزب الله در جنوب لبنان را شناسایی و منهدم کنند؟
یا چطور نتوانستند فرستنده سیار تلویزیونی حماس -که در جریان جنگ 22 روزه به طور مستقیم جنایات اسرائیلی ها را پخش می کرد - را شناسایی کنند؟

اسرائیل ، هر چند از نظر نظامی کشور قدرتمندی به شمار می رود ولی واقعیت این است که راهبرد سران آن مبتنی بر این است که بیش از آنچه هستند خود را نشان دهند و این در حالی است که چنین بازی هایی دیگر قدیمی شده است ، بخصوص درباره کشوری مانند اسرائیل که دو ناکامی بزرگ را در جنگ های 33 و 22 روزه در کارنامه دارد.منبع خبر : عصرايران - [External Link Removed for Guests]
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”