آمريكا در تلاش براي ساخت "زيردريايي پرنده "

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

آمريكا در تلاش براي ساخت "زيردريايي پرنده "

پست توسط sinaset »

آمريكا در تلاش براي ساخت "زيردريايي پرنده "
خبرگزاري فارس: آمريكا در تلاش است براي هدف قراردادن كشتي‌ها و تاسيسات ساحلي، جنگ افزار جديدي را بسازد كه بتواند بعد از حمله هوايي به اهداف، در درون آب ناپديد شود.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي "ديلي‌تلگراف "، آژانس پروژه‌هاي تحقيقاتي پشرفته دفاعي [DARPA] و سازمان علوم و فناوري ارتش آمريكا در حال ساخت هواپيمايي هستند كه قادر است تا نزديك شدن به هدف در ارتفاع پايين بر فراز آب پرواز كرده و پس از آن به درون آب رفته و غير قابل رديابي باشد.
اين وسيله نظامي براي هدف قرار دادن كشتي و تاسيسات ساحلي كاربرد خواهد داشت. گزارش‌هاي علمي جديد اعلام كرده‌اند كه اين پروژه كه از سال 2008 آغاز شده است، به مرحله طراحي رسيده و بسياري از طرح‌هاي بيروني اين پروژه ارائه شده است.
در حالي كه اصول هيدروديناميك و پرواز آيروديناميك يكسان است، اما چالش‌هاي فني اين پروژه بسيار عميق هستند.
اين هواپيماي جديد بايد تا حد ممكن سبك بوده تا عمليات هوابرد اين زيردريايي پرنده كمترين توان را نياز داشته باشد. البته از آن جا كه اين وسيله بايد بتواند به زير آب نيز برود بايد بدنه‌اي قدرتمند و با چگالي بالا داشته باشد تا بتواند در برابر فشار آب مقاومت كند.
"گراهام هاوكز " يك طراح زيردريايي معتقد است كه كامپوزيت‌هاي كربني فوق سبك مدرن كنوني در ساخت هواپيمايي كه به اندازه كافي بدنه قدرتمند داشته و براي پرواز بر روي سطح آب نيز به اندازه كافي سبك باشد مي‌توانند به كار گرفته شوند.
انتهاي پيام/+
منبع:خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”