بشار اسد: سیاست تندورانه ایران باعث تقویت دست راستی های اسرا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

بشار اسد: سیاست تندورانه ایران باعث تقویت دست راستی های اسرا

پست توسط HORLIKAN »

بشار اسد رییس جمهوری سوریه که در یک سفر دوره ای به کشورهای آمریکای لاتین رفته است در مصاحبه با یک روزنامه آرژانتینی گفت که تندوری ایران به تقویت دست راستی های افراطی اسراییل می انجامد .

به گزارش عصر ایران ، اسد در مصاحبه با روزنامه آرژانتینی " کلارین " با اشاره به این موضوع گفت : " سیاست های تهاجمی ایران در خاورمیانه تنها سبب ساز تقویت دست راستی های افراطی در اسراییل شده که ما عرب ها را با مار مقایسه می کنند ".

وی بدون شرح و توضیح بیشتر از مصادیق سیاست های تندورانه ایران افزود که غرب و ایالات متحده باید همان قدر که برنامه های اتمی ایران را زیر ذره بین گرفته اند ، فکری هم به حال زرادخانه هسته ای اسراییل بکنند .

اسد افزود : " اگر اسراییل همچنان به عنوان تنها دارنده سلاح های هسته ای در خاورمیانه باشد ، لاجرم دیر یا زود مسابقه تسلیحات اتمی در خاورمیانه به وقوع خواهد پیوست ".

وی با ضعیف خواندن دولت باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا برای احیای روند صلح خاورمیانه و فشار به اسراییل در این زمینه گفت : " به نظر نمی رسد دولت فعلی واشنگتن توانایی مدیریت فرایند صلح خاورمیانه از آغاز تا پایان آن را داشته باشد ".

وی با این حال افزود که ایالات متحده اگر بتواند همه وزن سیاسی خود را روی موضوع صلح خاورمیانه بگذارد ، این صلح عملی و شدنی است اما دولت فعلی ایالات متحده حتی نمی تواند حمایت و پشتیبانی کامل کنگره را نیز در این جهت به دست آورد .

اسد در بخش دیگری از مصاحبه خود با اشاره به تلاش های ترکیه و برزیل در امضای توافق اخیر در تهران برای ارسال اورانیوم ایران به ترکیه و تحویل سوخت هسته ای 20 درصد به ایران ، تلاش های ترکیه و برزیل در این زمینه را به عنوان نشانه ای از تغییر توازن قوای بین المللی و ظهور دولت ها و قدرت هایی جدید در نظام بین الملل و شکسته شدن قدرت انحصاری عده ای معدود از کشورهای غربی دانست .


رییس جمهوری سوریه افزود که اوضاع در افغانستان بدتر شده ، وضع عراق تغییر زیادی نکرده و روابط آمریکا با سوریه آن گونه که در شعارهای اول باراک اوباما بود ، رو به بهبود نرفته است . اسد عدم تحرک کافی در احیای روابط واشنگتن – دمشق را به ضعف و بی تحرکی دولت اوباما در این زمینه نسبت داد .بفرما تحويل بگيرن بعضي هاتصویرتصویرتصویر
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”