نیروی دریایی اسرائیل به حالت آماده باش درآمد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

نیروی دریایی اسرائیل به حالت آماده باش درآمد

پست توسط HORLIKAN »

یگان تکاوران نیروی دریایی و قایق‌های موشك‌انداز ارتش رژیم‌صهیونیستی در راستای اعمال مقرارات محاصره دریایی نوارغزه و مقابله با كشتی لیبیایی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.
ايلنا: رادیو رژیم‌صهیونیستی اعلام كرد كه یگان‌های نیروی دریایی این رژیم براي ممانعت از ورود كشتی حامل كمك‌های انسانی لیبی به نوارغزه از شب گذشته به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

یگان تکاوران نیروی دریایی و قایق‌های موشك‌انداز ارتش رژیم‌صهیونیستی در راستای اعمال مقرارات محاصره دریایی نوارغزه و مقابله با كشتی لیبیایی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

یك افسر بلند پایه نیروی دریایی ارتش رژیم‌صهیونیستی گفت كه برخورد با كشتی لیبیایی كه حامل پرچم كشور مولداوی است، همانند برخورد با كشتی‌های ناوگان آزادی خواهد بود.

وی افزود: «در صورتی كه ناخدای كشتی در صدد شكستن محاصره دریایی برآید ما طی پیام‌هایی به وی ابلاغ خواهیم كرد كه می‌تواند بار كشتی را بعد از بازرسی در بندر اشدود تخلیه كند.»

این افسر صهیونیستی تاكید كرد:‌ «در صورتی كه ناخدای كشتی جهت رسیدن به سواحل غزه پافشاری كند، یگان‌های نیروی دریایی ارتش نیز برای مقابله با آن به قوه قهریه متوسل خواهند شد.»

در همین راستا روزنامه صهیونیستی هاآرتص در شماره روز سه‌شنبه خود نوشت كه وزارت‌خارجه رژیم‌صهیونیستی به مسئولان امنیتی ذی‌ربط توصیه كرده است كه كشتی لیبیایی را قبل از ورود به آب‌های منطقه ای نوار غزه یا حداقل قبل از نزدیك شدن به این آب‌ها متوقف نكنند.

این روزنامه در ادامه آورده است كه وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی این پیشنهاد را در مورد ناوگان آزادی مطرح كرد ولی رد شد.

اداره امور قضایی وزارت خارجه رژیم‌صهیونیستی معتقد است كه اظهارات خدمه كشتی لیبیایی در زمینه تصمیم ورود به غزه نمی‌تواند توجیهی قانونی برای توقف و استیلای این كشتی باشد.

در حالي‌كه رژيم‌صهيونيستي تهديد كرده كه براي جلوگيري از رسيدن كشتي اميد به ساحل نوارغزه از نيروي نظامي استفاده مي‌كند، اين كشتي با حدود دو هزار تن غذا و دارو همچنان راه خود را براي شكستن حصر اين شهر بندري به سمت غزه ادامه مي‌دهد و طبق برنامه چهارشنبه ـ‌فرداـ به اين شهر خواهد رسيد.

پيش از اين هم، «آويگدور ليبرمن»، وزير خارجه رژيم‌صهيونيستي يكشنبه اعلام كرد كه تل‌آويو مانع رسيدن اين كشتي به غزه خواهد شد.

از سوي ديگر، «ايهود باراك»، وزير جنگ رژيم‌صهيونيستي نيز در توجيه حمل احتمالي نيروي دريايي اسرائيل به كشتي حامل كمك‌هاي غذايي و دارويي به مردم غزه، گفت كه محموله كشتي اميد جنگ‌افزارهاي نظامي و اسلحه است.

طبق اين گزارش، كشتي اميد در مالكيت دولت مولداوي و در اجاره يك جمعيت خيريه ليبيايي است. اين كشتي در حالي به مسير خود به سمت غزه ادامه مي‌دهد كه مصر آمادگي خود را براي پهلو گرفتن اين كشتي در سواحل اين كشور و جلوگيري از تكرار حادثه حمله به ناوگان آزادي اعلام كرده است.

اما مسئولان كشتي اميد بر روي پايگاه خبري خود همچنان از غزه به‌عنوان مقصد نهايي اين كشتي نام مي‌برند و با وجود تهديدهاي اسرائيل مسير نهايي خود را تغيير نداده‌اند.

رئیس کمیته مردمی مبارزه با حصر غزه نيز با هشدار به رژیم‌صهیونیستی در قبال تکرار حمله به ناوگان آزادی، گفت كه کشتی امید در بندری غیر از غزه پهلو نخواهد گرفت.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”