گزارش سازمان عفو بين‌الملل درباره صادرات سلاح

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

گزارش سازمان عفو بين‌الملل درباره صادرات سلاح

پست توسط sinaset »

گزارش سازمان عفو بين‌الملل درباره صادرات سلاح
خبرگزاري فارس: سازمان عفو بين‌الملل طي گزارشي خواستار نظارت و كنترل بيشتر كشورهاي صادركننده سلاح بر انتقال اين سلاح‌ها، بمنظور جلوگيري از قرار گرفتن آن‌ها در اختيار كشورهاي ناقض حقوق‌بشر و مرتكب شونده جنايات جنگي شد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، سازمان عفو بين‌الملل در گزارشي كه فردا منتشر خواهد شد، اعلام كرد: شركت‌هاي صادر كننده سلاح در انگليس، فرانسه، روسيه، چين و آمريكا سلاح‌هاي متداول و مهمات را به كشورهايي كه مظنون به نقض حقوق‌بشر و ارتكاب جنايات جنگي هستند، صادر مي‌كنند.
اين سازمان افزود: در فاصله زماني ماه مارس 2008 تا فوريه 2009، سلاح‌هاي غيرمتعارف از طريق كره‌جنوبي به ارتش پاكستان تحويل داده شده است كه اين اقدام در تناقض و تضاد با تعهد انگليس و آلمان مبني بر عدم فروش و استفاده از بمب‌هاي غيرمتعارف است.
سازمان عفو بين‌الملل همچنين در پايان گزارش خود از سازمان ملل خواست تا نقش شركت‌هاي حمل و نقل و ديگر واسطه‌ها در شبكه توزيع و صادرات سلاح را مورد بررسي قرار دهد و تنها به صدور مجوز واردات و صادرات سلاح به كشورها اكتفا نكند.
متن گزارش سازمان عفو بين‌الملل فردا منتشر مي‌شود.
اين گزارش در حالي منتشر خواهد شد كه سازمان عفو بين‌الملل چندي پيش آلمان را به دليل صادرات تجهيزات نظامي به مناطق جنگ زده و بحراني به باد انتقاد گرفت و اين اقدام دولت آلمان را "تأمل برانگيز " خواند.
طبق اطلاعات موجود، آلمان در سال‌هاي اخير از جمله بزرگترين صادركنندگان سلاح در جهان بوده و در سال 2008 ميلادي از اين راه حدود شش ميليارد يورو درآمد داشته است.
اين كشور در سال 2007 ميلادي نيز 3 ميليارد و 700 هزار يورو صادرات نظامي داشته در حالي كه اين ميزان در سال 2008 ميلادي به حدود 6 ميليارد يورو رسيده است.
طبق آمارهاي موجود آلمان در سال 2008 از راه صادرات سلاح به كشورهاي عضو پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) 2.64 ميليارد يورو و 3.14 ميليارد يورو نيز از راه صادرات سلاح به كشورهاي درحال توسعه درآمد داشته است.
انتهاي پيام/+
خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”