مشارکت جنگنده های عربستان در مانور هوایی آمریکا

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

مشارکت جنگنده های عربستان در مانور هوایی آمریکا

پست توسط kandoo »

تصویر
هشت جنگنده سعودی در مانور هوایی آمریکا مشارکت می کنند.

به گزارش [External Link Removed for Guests] به نقل از روزنامه الوطن چاپ ریاض، هشت جنگنده نیروی هوایی عربستان سعودی برای مشارکت در مانور نظامی پرچم سرخ -4 وارد خاک آمریکا شدند.

این جنگنده های سعودی از نوع" اف 15 اس" هستند و برای مشارکت در مانور نظامی، وارد پایگاه هوایی نیس در شهر لاوگاس در ایالت نیوادا آمریکا شدند.

مشارکت عربستان در این رزمایش هوایی ، پس از موافقت ولیعهد ، وزیر دفاع و امور هواپیمایی این کشور صورت می گیرد.

رزمایش پرچم سرخ یکی از قدیمی ترین تمرین های نظامی آمریکاست و عربستان سعودی نیز تنها کشور عربی شرکت کننده در این رزمایش هوایی به شمار می رود.

نیروی هوایی عربستان ، تمرین ها و اقدامات اولیه برای حضور در رزمایش هوایی پرچم سرخ را در پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز در شهر ظهران انجام داده است.

نیروی هوایی عربستان برای چهارمین مرتبه است که در رزمایش نظامی پرچم سرخ مشارکت دارد اما برای نخستین بار بخش هایی از نیروی زمینی عربستان نیز در این رزمایش مشارکت می کنند.

رزمایش پرچم سرخ هر دوسال یک بار انجام می شود و از مهمترین رزمایش های نظامی - هوایی در جهان به شمار می رود.

هم اکنون نیروی هوایی عربستان سعودی بر هواپیماهای نظامی از انواع اف 15، تورنادو و تایفون یوروفایتر تکیه دارد.

[HIGHLIGHT=#ffff00]براساس متنی که در ویکیپدیا منتشر شده نیروی هوایی عربستان پس از نیروی هوایی اسرائیل (یک‌هزار جنگنده) و نیروی هوایی ارتش مصر (با 600 جنگنده)، سومین قدرت هوایی نظامی در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود.  

عربستان سعودی از 30 سال پیش تاکنون با خریدهای کلان نظامی و به کارگیری تجهیزات مدرن توانست خود را از نیرویی دفاعی به نیرویی با قابلیتهای ضربتی و تهاجمی تبدیل کند.

نیروی هوایی عربستان پس از نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا (USAF) و نیروی هوایی دفاعی ژاپن (JASDF)، بیشترین تعداد جنگنده‌های اف-۱۵ در جهان را در اختیار دارد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: مشارکت جنگنده های عربستان در مانور هوایی آمریکا

پست توسط HORLIKAN »

درخواست شيخ سعودي از اسرائيل براي بمباران ايران!
يكي از شيوخ عربستان سعودي در گفت‌وگو با يك هفته‌نامه آلماني بر لزوم حمله نظامي رژيم صهيونيستي عليه ايران تاكيد كرد.

به گزارش فارس به نقل از «اشپيگل»، شيخ محسن العواجي گفت كه اگر هيچ كشور ديگري اقدام به بمباران ايران نكند، اسرائيل بايد به چنين اقدامي مبادرت ورزد.

وي همكار شيخ «يوسف القرضاوي» در اتحاديه جهاني علماي مسلمين و مؤسسه بين‌المللي قدس است و از علماي فعال جنبش موسوم به «بيداري» نيز به شمار مي‌رود.

بر اساس اين گزارش، اين شيخ عرب كه سخنان وي هم‌راستا با اظهارات «آويگدور ليبرمن» وزير خارجه افراطي اسرائيل ارزيابي مي‌شود، گفت: مسأله هسته‌اي اسرائيل موضوعي داخلي است و با رويكرد موجوديت ملي آن مرتبط است اما برنامه هسته‌اي ايران موضوعي جهاني است.

اين موضع گيري العواجي در حالي بيان مي‌شود كه وي تا پيش از اين به عنوان يكي از فعالان سياسي معتدل در عربستان سعودي شناخته مي‌شد و حتي چند سال پيش با سيد حسن نصرالله، دبيركل حزب الله لبنان نيز ديدار كرده و با او عكس يادگاري انداخته بود.

پيش از اين نيز «يوسف العيبه» سفير امارات متحده عربي در آمريكا گفته بود: حمله نظامي عليه ايران به يك فاجعه منجر خواهد شد اما ايران هسته‌اي فاجعه‌اي بزرگتر است. وي از ايران هسته‌اي به عنوان تهديدي براي موجوديت امارات نام برده بود.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1130
تاریخ عضویت: جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶, ۸:۵۵ ب.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

Re: مشارکت جنگنده های عربستان در مانور هوایی آمریکا

پست توسط N@VID »

 تصویر  جنگنده های F-15S نیروی هوایی عربستان در پایگاه Nellis. عربستان 8 فروند از این جنگنده ها را به منظور شرکت در تمرینات Red Flag به پایگاه Nellis اعزام کرده است 
درباره ی Red Flag:
رد فلاگ از رزمایش های منظم نیروی هوایی ایالات متحده است که به صورت منظم برگزار میشود. رزمایش Red Flag 10-4 از روز 19 جولای اغاز شده و تا تاریخ 30 جولای ادامه دارد. در این رزمایش روزانه 70 هواپیما در دو نوبت پرواز خواهند کرد. نوبیت اول اواسط صبح و نوبت دوم در ساعت 5 بعد از ظهر. برخی از هواپیماهای شرکت کننده بیش از 4 ساعت در هوا می مانند.
نیروی هوایی امریکا در این رزمایش با هواپیماهای F-15, F-16, EA-6B, EA-18G, E-3, F/A-18, MC-130, KC-135 شرکت میکند. علاوه بر نیروی هوایی امریکا نیروی هوایی سلطنتی عربستان سعودی جنگنده های F-15S , نیروی هوایی پاکستان با جنگنده های F-16B, نیروی هوایی سنگاپور با جنگنده های F-16CG و ناتو نیز با اواکس های E-3 در این رزمایش شرکت میکند


 تصویر

تصویر

تصویر

تصویر  F-16B های نیروی هوایی پاکستان در پایگاه Nellis(پاکستان برای اولین بار در این رزمایش شرکت میکند)


  سایت رسمی نیروی هوایی امریکا
 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”