توافق نهایی برای فروش جنگنده های F35 آمریکا به اسرائیل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۸, ۲:۳۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

توافق نهایی برای فروش جنگنده های F35 آمریکا به اسرائیل

پست توسط simab1348 »

آمریکا و اسرائیل در آستانه توافق نهایی برای معامله 19 فروند جنگنده های اف - 35 قرار گرفتند.

به گزارش [External Link Removed for Guests]به نقل از رویترز، مدیر آژانس فروش سلاح در وزارت دفاع آمریکا اعلام کردبه زودی این کشور به اسرائیل جنگنده های پیشرفته اف 35 می فروشد.

شرکت"لاکهید مارتین" آمریکا نیز اعلام کرد تمایل اسرائیل به خرید این جنگندهها، نشانه ای از اعتماد جهانی است که به این جنگنده وجود دارد.

تحلیلگران می گویند ارزش این معامله به سه میلیارد دلار می رسد.

"استیفاوبرایان" معاون رئیس شرکت لاکهید نیز گفت: هنگامی که اف- 35 را انتخابمی کنند به نظر ما گواهی درباره امکانات این هواپیماست.

وی همچنینگفت که این شرکت در حال دست یابی به توافق با دولت آمریکا برای فروش تعداددیگری جنگنده های اف -35 به کشورهای خارج از هشت کشور همکار در ساخت اینجنگنده است.

با فروش اف-35 به اسرائیل، این رژیم نخستین طرف خارج از هشت کشور شریک در تولید این هواپیماست که اف -35 دریافت می کند.

مذاکرات خرید اف -35 آمریکا توسط اسرائیل از سپتامبر 2008 آغاز شده شده بود.


تصویرنگاهی به هواپیمای اف 35

هواپیمایاف 35 ساخت کمپانی "لاکهید مارتین" آمریکا یکی از پیشرفته ترین جنگنده هایحال حاضر جهان است که به مرور زمان ارتش های کشورهای متحد آمریکا با خریداین هواپیما آن را به استخدام نیروی هوایی خود در آورده اند.

طولاین جنگنده 13.5 متر ، عرض آن حدود 11 متر ، وزن حداقل آن بیش از 10 تن ووزن حداکثری آن قریب به 23 تن می باشد . حداکثر سرعت این هواپیما حدود 1.8ماخ و برد عملیاتی آن 1800 کیلومتر است .

این هواپیما در سه مدل نوع A ، B و C بوده و تفاوت مدل های آن بیشتر حول محور برخاست و فرود آن است .

هواپیمای اف 35 مدل A : برخاست و فرود عادی و روی باند.
هواپیمای اف 35 مدل B : برخاست سریع و فرود عمودی.
هواپیمای اف 35 مدل C: برای ناوهای هواپیمابر طراحی شده است .

نوع"A" این هواپیما صرفا برای کاربرد در باندهای زمینی و نوع "C" آن با مشخصهبرخاست و فرود عمودی برای ناوهای هواپیمابر طراحی شده است . البته از نوع" B " این هواپیما می توان روی ناوهای هواپیمابر نیز استفاده کرد .

بنابه اعلام مقامات کمپانی لاکهید مارتین این هواپیما می تواند تا سال 2040کارایی عملیاتی خود را حفظ کند . این هواپیما 4 برابر، کارایی بیشتری درعملیات های هوا به هوا و هشت برابر کارایی بیشتر در عرصه عملیات های هوابه زمین دارد .

این هواپیما ، جنگنده ایست چندماموریته که برایعملیات هوا به زمین بهینه سازی شده و ماموریت هوا به هوا، اصولاً ماموریتثانویه وی به شمار می آید. این هواپیما تا حدود زیادی به جنگنده " F/A-22Raptor " شباهت دارد و طرح کلی آن مشابه این هواپیما بوده، هم چنین تاحدود زیادی نیز از فناوری های مشترکی بهره می جویند.

چون اف 35 بیشتر برای برخاست و فرود عمودی طراحی شده بنابراین فرسایش قطعاتی کمتری نسبت به دیگر جنگنده ها دارد .
برای برخاست عمودی ، این هواپیمای تک موتوره، از سیستم " کشش منحرف شده " بهره می جوید .

خدمهاف 35 یک نفره طراحی شده و این هواپیما، برای حمل تسلیحات خود از دومحفظه داخلی و چهار پایلون خارجی استفاده می کند. هر یک از محفظه ها،قابلیت حمل دو موشک یا بمب یا هر سلاح دیگر را دارند و مقرهای خارجی نیزبه همین ترتیب می توانند لود شوند. تقریباً در تمامی مدل های این هواپیما،تسلیحات یکسانی به کار رفته و تغییرات تنها در قسمت راداری و سیستم هایپیچیده برخاست و نشست صورت می پذیرد.
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”