آلمان حمايت مالي ازخريدزيردريايي توسط رژيم اسرائیل راردکرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

آلمان حمايت مالي ازخريدزيردريايي توسط رژيم اسرائیل راردکرد

پست توسط sinaset »

دولت آلمان حمايت مالي ازخريد زيردريايي توسط رژيم صهيونيستي را رد کرد
برلين - سخنگوي دولت آلمان روز جمعه خبرهاي منتشره در باره حمايت مالي اين دولت از خريد زيردريايي توسط رژيم صهيونيستي از اين کشور را رد کرد.
  تصویر 
"اولريش ويلهم" در نشستي باخبرنگاران در باره گزارش هاي مطبوعاتي در خصوص انجام مذاکراتي بين آلمان و رژيم صهيونيستي جهت پرداخت بخشي از هزينه ساخت ششمين زير دريايي دلفين از سوي اين رژيم گفت : هيچ مذاکرات مشخصي بين آلمان و اسراييل در باره اين زيردريايي صورت نگرفته و هيچ وعده اي نيز براي حمايت مالي برلين از خريد اين زيردريايي وجود ندارد.
وي از اظهار نظر در باره انجام مذاکرات غيررسمي در اين باره خودداري کرد و گفت: در روزهاي اخير يک تماس تلفني بين آنگلا مرکل و بنيامين نتانياهو در باره روند صلح خاورميانه انجام شده است. ولي در اين باره که در اين گفت و گو صحبت هاي ديگري نيز صورت گرفته باشد اظهار نظر نمي کنم.
اين در حالي است که طبق برخي گزارش ها، يک گروه نظامي رژيم صهيونيستي روز هفت جولاي براي مذاکره در باره خريد اين زيردريايي به برلين سفر کرده بوده اند.
سخنگوي دولت آلمان گفت: صدراعظم اين کشور امروز با محمود عباس رييس دولت خودگران نيز گفت وگوي تلفني خواهد داشت.
آلمان تاکنون پنج زيردريايي پيشرفته دلفين به رژيم صهيونيستي فروخته است و اين رژيم به دنبال ششمين نوع از اين زيردريايي ها بوده و از برلين نيز خواسته است تا بخشي از هزينه خريد آن را تقبل کند.
نشريه نظامي ديفنس نيوز در شماره هفته جاري خود گزارش کرده بود که عدم کمک مالي دولت آلمان به اسراييل براي خريد اين زيردريايي ها به نوعي دهان کجي به اين رژيم محسوب خواهد شد.
طبق گزارش ها، مقامات رژيم صهيونيستي از آلمان خواسته اند تا همانند پنج فروند قبلي بخشي از هزينه ساخت اين زيردريايي را قبول کند.
بنابرگزارش ها، ارزش کل خريد اين زيردريايي به همراه دو کشتي جنگي مکو حدود يک ميليارد و 600 ميليارد دلار آمريکاست.
به نوشته روزنامه زودويچه سايتونگ به نقل از يک مقام رژيم صهيونيستي روز چهارشنبه گذشته بين نتانياهو و مرکل در اين باره صحبت تلفني انجام شده است.
به گفته اين مقام،اسراييل همکاري راهبردي اين رژيم با آلمان را بسيار مهم دانسته و اظهار اميدواري کرده است که اين همکاري ها تداوم پيدا کند.
به نوشته اين روزنامه، اسراييل به دنبال گسترش ناوگان زيردريايي و افزايش قدرت خود در مقابل تهديدات است و براي همين هم خواستار حمايت مالي آلمان از اين معامله است.
اين نشريه افزود: خودداري آلمان از حمايت مالي از اين خريد از سوي اين رژيم به معني تنها گذاشتن اسراييل در شرايط تهديد آميز تلقي خواهد شد.
اولين زيردريايي هاي دلفين که شامل سه فروند بود بين سال هاي 1999تا2000 به اسراييل داده شد و دولت آلمان حدود سک ميليارد و 100ميليون مارک از هزينه خريد آن را از جيب ماليات دهندگان اين کشور پرداخت کرد.
در سال 2005 نيز وزيرخارجه وقت آلمان با صحبت از مسووليت تاريخي و معنوي اين کشور در قبال اسراييل سفارش ساخت دو زيردريايي دلفين را براي اين رژيم قبول کرد و مقرر شد که مبلغ 330ميليون يورو (يک سوم ) از هزينه ساخت آنها را ماليات دهندگاني آلماني برعهده بگيرند.
اين دو زيردريايي در حال ساخت قرار است در سال 2012 تحويل داده شوند.
سه زيردريايي قبلي فروخته شده به رژيم صهيونيستي ديزلي هستند، ولي زيردريايي هاي جديد از سوخت مدرن سلولي بهره مي برند و به همين دليل قادر به ماندن به مدت زياد در زير آب مي باشند.
اين زيردريايي ها قادر به تجهيز به کلاهک اتمي نيز هستند.
فروش اين زيردريايي ها به رژيم صهيونيستي و قبول هزينه خريد بخشي از انها از سوي دولت آلمان در حالي صورت مي گيرد که طبق قانون اساسي، اين کشور نمي تواند به مناطق پرتنش تجهيزات نظامي ارسال کند.
در سال هاي اخير در آلمان اعتراض به صادرات تسليحاتي اين کشور به رژيم صهيونيستي افزايش يافته است و سازمان هاي بين المللي و حقوق دانان اين اقدامات را مخالف با ادعاي برلين مبني بر تلاش براي کاهش تنش در منطقه توصيف مي کنند.
از سوي ديگر مردم آلمان نيز در نظرسنجي هاي انجام شده رژيم صهيونيستي را يک عامل بي ثباتي و برهم زننده صلح در جهان معرفي کردند.
سازمان"پزشکان بين المللي جلوگيري ازجنگ اتمي"شاخه آلمان (آي-پي-پي - ان- دبليو) نيز چندي پيش با انتشار نامه اي خطاب به صدراعظم آلمان نسبت به فروش زيردريايي هاي ساخت اين کشور به اسراييل هشدار داده بود.
در نامه فوق با اشاره به ممنوعيت فروش سلاح هاي جنگي در قانون اساسي آلمان به کشورهاي در معرض ورود به مناقشات مسلحانه و مناطق بحراني آمده است: برلين با توجه به اصول سياسي و قانون اساسي اجازه فروش سلاح به اسراييل را ندارد.
نويسندگان اين نامه با تاکيدبر تاثير اين اقدام به تشديد مناقشه در خاورميانه آورده اند: اسراييل تاکنون سه فروند از اين زيردريايي ها را که قابليت حمل کلاهک هاي هسته اي را نيز دارند، تحويل گرفته و مجوز دريافت دو فروند ديگر در حال ساخت را نيز دريافت کرده است.
اين سازمان از"آنگلا مرکل "خواسته بود که هرنوع فروش تسليحاتي به خاورميانه را متوقف کند.
هيچگونه امار رسمي از ميزان فروش تسليحات ازسوي آلمان به اسراييل در اختيار نيست،ولي برپايه خبرهاي منتشره،برلين در بين سال هاي 98تا2001حدود 900ميليون دلار آمريکايي تسليحات نظامي به اسراييل صادر کرده است.
خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: آلمان حمايت مالي ازخريدزيردريايي توسط رژيم اسرائیل راردک

پست توسط sinaset »

برلين و تل‌آويو درباره فروش زيردريايي دلفين به توافق نرسيدند
خبرگزاري فارس: در حالي كه رژيم صهيونيستي ضمن اصرار براي خريد زيردريايي دلفين خواستار تخفيف قابل توجهي است، آلمان به دليل بحران اقتصادي با اين تخفيف موافقت نكرده است.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي "هاآرتص "، يك منبع در آلمان گفت كه آلمان و اسرائيل درباره توافق فروش زيردريايي آلماني كلاس دلفين به تل‌آويو به توافق نرسيدند.
رژيم صهيونيستي در سال‌هاي 1990 سه زيردريايي كلاس دلفين از آلمان خريداري كرد كه تقريبا 80 درصد هزينه خريد اين زيردريايي‌ها را دولت آلمان پرداخت كرد.
رژيم صهيونيستي چند وقت پيش نيز 2 زيردريايي دلفين ديگر سفارش داد كه تا سال 2012 اين زيردريايي‌ها تحويل داده خواهد شد،‌ تل‌آويو كه درصدد خريد ششمين زيردريايي دلفين از آلمان بود، بار ديگر خواستار تخفيف قابل توجهي شد كه دولت آلمان به دليل درگيري در بحران اقتصادي، اين درخواست تل‌آويو را نپذيرفت.
"الريچ ويلهلم " سخنگوي دولت آلمان گفت: هيچ تعهد مالي [در اين باره] وجود ندارد،‌هيچ مذاكرات واقعي با اسرائيل درباره ششمين زيردريايي وجود نداشته است. از آنجايي كه اين گفت‌وگوها [خريد زيردريايي] به دليل ماهيت موضوع غير رسمي بوده است، من هيچ چيزي نمي‌توانم درباره آن ابراز كنم.
هفته نامه آمريكايي "ديفنس نيوز " هفته گذشته در خبري اعلام كرد كه لغو قرارداد اخير فروش تسليحات دريايي ميان آلمان و رژيم صهيونيستي چالشي جدي براي نوسازي ناوگان دريايي اسرائيل به شمار مي‌آيد.
انتهاي پيام/+
منبع خبرگزاری فارس
========
ناکامي رژيم صهيونيستي درجلب موافقت آلمان براي فروش يک زيردريايي
تهران - دولت آلمان اعلام کرد اين کشور و رژيم صهيونيستي درمورد فروش يک زيردريايي آلماني به اين رژيم به توافق نرسيده اند.
  تصویر 
به گزارش خبرگزاري رويترز از برلين، اسراييل اميدوار بود پس از يک سال گفت وگو دراين زمينه، آلمان تخفيف زيادي براي خريد اين زيردريايي بدهد اما آلمان به وضوح اعلام کرده است که هيچ کمکي دراين مورد نخواهد کرد.
آلمان در معاملات قبلي تخفيف هاي عمده يي به رژيم صهيونيستي داده بود اما اکنون خريد اين زيردريايي براي اين رژيم بدون يارانه هاي آلمان دشوار خواهد بود. دولت آلمان هفته گذشته تصميم گرفت تا 5درصد از بودجه ي دفاعي خود در سال 2011 و 2012 ميلادي ( 1390 و 1391 ) بکاهد.
نشريه ي "اخباردفاعي " آمريکا هفته گذشته نوشت: دولت "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان درخواست اسراييل را براي تخفيفي تا يک سوم قيمت يک محموله ي نظامي 1/6 ميليون دلاري را که شامل دو رزمناو ديگر و اژدر مي باشد، رد کرده است.
بهاي کامل يک زيردريايي مدل "دلفين" سوخت ديزلي حدود 700 ميليون دلار خواهد بود.
آمريکا حدود 3 ميليارد دلار کمک بلاعوض دفاعي سالانه دراختيار رژيم صهيونيستي قرار مي دهد اما اين مبلغ تنها صرف خريد محصولات و سرويس هاي نظامي آمريکايي يا اسراييلي مي شود.

منبع خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”