برای هر ناو آمریکایی 100 شناور جنگی در نظر گرفته‌ایم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: برای هر ناو آمریکایی 100 شناور جنگی در نظر گرفته‌ایم

پست توسط میهن پرست »

دوستان کسی در مورد نظر من نظری نداره.یعنی انقدر ضایع بود. :-?
در ضمن اقا روزبه اون موقع شرایط خیلی فرق میکرد.ایران قصد درگیری با امریکا را نداشت.در ضمن کی گفته فانتوم ها اون موقع سر حال تر بودن.فانتوم ها در حال حاضر خیلی ارتقا پیدا کردن.در ثانی دیگه با ماوریک به شکار ناو نخواهند رفت.از فاصله خیلی دورتر موشک رو شلیک میکنن و بعد میگ میگ :zz:
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

پست توسط sinaset »

N@VID نوشته شده:
حمله هوایی به ناوهواپیمابر ایده شما بود

sinaset, عزیز پستهای ما در تاپیک موجود است شما گفته بودید که :
خوب وقتی از طریق دریا با انواع شناورهای زیر سطحی ، و رو سطحی ها از قبیل ناو و ناوچه ، شناورهای موشک اندازه ، و قایق ها موشک انداز ، و از هوا از طریق جنگنده ها ،بالگرد ها . از ساحل از طریق موشک ها سطح به سطح ، و همچنین راکت انداز ها و ( و همچنین شاید واحد ها توپ خانه ای و موشکی) به سمت انها حمله ور شدیم ، ان وقت

و من در پاسخ گفتم:
با تمام احترامی که به نیروی هوایی و قدرت اون دارم ولی شانس حمله موفقیت امیز نیروی هوایی به یک ناوهواپیمابر از هوا از نظر من صفره. اگه احتیاج بود دلایلم رو هم عرض میکنم.

و پس از اون بحث شکل گرفت. تمام حرفهای من هم در این تاپیک برای این بود که از نظرم دفاع کنم. من به هیچ وجه ایده ی حمله به ناو هواپیمابر رو مطرح نکرد
از همه اینها گذشته شما جواب من رو ندادید اسرائیل را چه کار می کنند؟

بله حق با شماست. من جواب این سوال رو ندادم زیرا ادعایی در این مورد نکردم. من حرفم راجع به جنگ ایران و امریکا و اسراییل و ... نبود. تمام حرفهای من برای این بود که از نظری که داده بودم دفاع کنم
فکر میکنم این بحث تموم شده است
با تشکر از شما به خاطر شرکت در بحث :razz:

سلام دوست من
دوست من دوباره پست من را مطالعه فرمایید ، اگر من اسم ناوهواپیمابر را برده باشم ، ان وقت حق با شماست
ایده ناوهواپیما از شما بود ( و البته قبل از ان توسط اقا میلاد)
بنده فقط گفتم توسط چنین تجهیزات میشود به سمت نیرو دریایی مهاجم ، هجوم برد .
در ضمن دوست من ، نه من و نه شما جزو فرماندهان عالی رتبه نظام نییستیم و قطعآ از برنامه ها و تاکتیک ها اطلاعاتی نداریم ( همچنین توانایی های نیرو هوایی)
و فقط می توانید از طریق ظاهری و طبق منابع موثق (خبرگزاری های معتبر) اظهار نظرم کنیم .
فکر می کنم گفتنی ها گفته شده.
با نظر شما موافق هستم بحث خاتمه می یابد.
باتشکر از شما بابت حضور در بحثتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 430 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط kaveh606 »

نیروی دریایی جمهوری اسلامی دو ماموریت مهم انجام داد (البته تا اونجایی که در رسانه ها منتشر شد وما خبر داریم) که تا حدی این مطلب رو که حتی پیشرفته ترین ناو ها وناو گروه ها هم دارای نقاط ضعف فراوانی هستند رو به خوبی نشان داد . یکی عملیات زیر دریایی که به ناو آمریکایی بسیار بسیار نزدیک شده بود و دیگری پرواز پرنده بدون سرنشین بر سر ناو هواپیمابر آمریکایی
New Member
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

پست توسط IRIAF_107Tanker »

میهن پرست نوشته شده:دوستان کسی در مورد نظر من نظری نداره.یعنی انقدر ضایع بود. :-?
در ضمن اقا روزبه اون موقع شرایط خیلی فرق میکرد.ایران قصد درگیری با امریکا را نداشت.در ضمن کی گفته فانتوم ها اون موقع سر حال تر بودن.فانتوم ها در حال حاضر خیلی ارتقا پیدا کردن.در ثانی دیگه با ماوریک به شکار ناو نخواهند رفت.از فاصله خیلی دورتر موشک رو شلیک میکنن و بعد میگ میگ :zz:

بنده بیشتر تو این فروم از نظرات دوستان بهره میبرم ولی گاهی اوقات دوستان یه چیزایی میگن!!!!!
دوست عزیز فکر کنم سخت نباشه یه ذره علمی تر بحث بشه!
شما طبق چه منبعی میگه یه هواپیما یی که 8 سال تو جنگ بوده از اون اتفاق{داگ فایت با ایگا آمریکایی} هم بیش از 22 سال داره میگزره سره حالتره واسه رزم؟
در ضمن در جواب اون دوستمون که گفتن ما مثل کره شمالی عمل کنیمو شاخو شونه بکشیم خوبه بگم نتیجه اون شاخه و شونه کشیدن شده مرگ روزانه تعدادی زیادی آدم بر اثر مرگ اونم بر اثر گشنگی و خفت خواری یه ملت که حتی از آب گرم تو خونشون محرومند!
شما شاید بخوای اونطوری زندگی کنی ولی من اصلا علاقه ای ندارم!
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN »

قایق ها در برابر ناو جنگی

وبسایت "خبرنامه ملی ایرانیان" نوشت :
به گزارش روزنامه های ایرانی، فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران گفت این کشور برای رویارویی با هر ناوجنگی ایالات متحده و یا قدرت های بزرگی که بخواهند تهدیدی ایجاد کنند، صد شناور نظامی کنار گذاشته است.
چنین رویارویی نظامی در شاهراه نفتی خلیج فارس، در صورتی که اتفاق افتد یک نگرانی عمده برای دنیا محسوب می شود. ایران پیش تر تهدید کرده در پاسخ به هرگونه حمله نظامی، تنگه استراتژیک هرمز در خلیج فارس را که شاهراه عبور ۴۰ درصد جریان نفت دنیاست، مسدود خواهد کرد.
هفته نامه محافظه کار پنجره، به نقل از سردار مرتضی صفاری نوشت: “ما برای حمله به هر ناو جنگی آمریکایی در زمان که لازم باشد، صد شناور دریایی کنار گذاشته ایم.”
ایالات متحده و اسرائیل گفته اند درصورت شکست دیپلماسی در مهار برنامه مشکوک تسلیحات هسته ای ایران، می توان از نیروی نظامی استفاده کرد. ایران هرگونه قصدی برای توسعه تسلیحات هسته ای را رد می کند و می گوید فعالیت هسته ای آن کشور در راستای اهداف صلح جویانه نظیر تولید انرژی است.
ستاد مرکزی ناوگان پنجم ایالات متحده در آنسوی خلیج فارس و در کشور قطر واقع شده است.
به گزارش این نشریه، صفاری گفت درحال حاضر بیش از صد ناو جنگی خارجی در خلیج فارس و دریای عمان وجود دارد و هدف قرار دادن سرنشینان آنها برای ایران کار “ساده و ناچیزی” است.
وی گفت: “هر زمان که رهبری ایران، آیت الله علی خامنه ای، دستور بدهد، … و یا اگر دشمن کمترین تهدیدی علیه نظام اسلامی وارد کند، سپاه آماده واکنش سریع خواهد بود.”
درحالی که سردار ایرانی تعداد ناوهای جنگی خارجی در منطقه را صد در نظر گرفته، ادعا می کند ده هزار شناور نظامی آماده در اختیار دارد. تاکنون مشخص شده ایران صاحب قایق های پرسرعتی است که مورد استفاده سپاه پاسداران قرار می گیرد اما هیچ اطلاعات رسمی در خصوص تعداد این قایق ها در دست نیست.
در ژانویه ۲۰۰۸ پنج قایق کوچک پرسرعت، که گمان می رفت به سپاه پاسداران تعلق داشت، برای مدت کوتاهی به سه ناو جنگی آمریکایی در حال گذر در نزدیکی آب های ایران در خلیج فارس نزدیک شدند و با یک پیام رادیویی تهدید کردند که آن را منفجر می کنند.
از زمانی که سازمان ملل به دلیل خودداری ایران از توقف غنی سازی اورانیوم به تصویب قطعنامه تحریمی سخت تر در ماه گذشته متوسل شد، جنگ لطفی میان ایران و غرب بالا گرفته است. ازاورانیوم غنی شده می توان در تولید سوخت هسته ای و نیز تولید اورانیوم لازم برای ساخت یک بمب هسته ای استفاده کرد.
ایران از سال ۲۰۰۸ به این سو سپاه پاسداران را به عنوان قدرتمندترین نیروی نظامی خود، مسؤول حافظت از محدوده آبی خود در خلیج فارس گماشته است.
صفاری که تا ماه مه گذشته مقام فرماندهی نیروی دریایی سپاه را برعهده داشت، گفت: “ما معتقدیم دشمن می خواهد با جنگ روانی وسیع ما را فرسوده کند، اما ایران آماده است. دشمن جرأت حمله به ایران را نخواهد داشت.”

خبر دیلی
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

دسوتان به نظر من بهترین راه همون پهباد های انتحاری هست.تا قدرت عملیاتی ناو کم بشه و بعد نوبت به سایر قوا میرسه. در ضمن دوست من من از لحاظ تسلیحات و برد رادار و یک سری مسائل دیگه بیان کردم.وگرنه اگه بحث سر عمر و سازه هست.اون بحثش جداست.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 55 بار

پست توسط parham1345 »

اون دوست عزیزی که فرمودند صاعقه های ما با موتور RD-33 از اف 18 های امریکایی قوی تر هستند میشه لطف کنند بفرمایند ابعاد و وزن موتور rd-33 , موتور J-85 هست ؟
چرا این موتور روی میگ 29 های ایرانی کلی دود داره ولی روی صاعقه اصلا دود نداره ؟
اختلاف وزن 2 موتور بالانس وزنی صاعقه را به هم نمیزند ؟
چرا پایلون موشک سایدویندر را روی صاعقه وجود ندارد ؟
فقط استفاده از موتور rd-33 روی f5 ( میبخشید صاعقه ) توازن قدرت را بین این 2 هواپیما به هم میزند ؟
ضمنا یک نگاهی به ابعاد ، اندازه و وزن میگ 29 و اف 5 بیندازید چطوری rd- 33 روی اف 5 جا میشه ؟

اصلا میدونید همه اش تقصیر ایران خودرو هست که موتور پیکان را گذاشت روی پژو و اسمش را گذاشت rd ما هم فکر میکنیم هر چی که اسمش rd باشه را میشه هر جای نسب کنیم
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”