تلفنهای هوشمند جدیدترین سلاح میدانهای جنگ

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

تلفنهای هوشمند جدیدترین سلاح میدانهای جنگ

پست توسط sinaset »

تلفنهای هوشمند جدیدترین سلاح میدانهای جنگ
شرکتهای دفاعی برای استفاده بیبشتر از نرم افزارهای پیچیده تلفنهای همراه در تلاشند و به زودی تلفنهای هوشمند به نسل جدیدی از سلاح های جنگی تبدیل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت Raytheon سازنده سیستمهای دفاع موشکی در حال ساخت نرم افزاری است که می تواند به سربازان کمک کند با استفاده از یک گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید، دشمن را در محیط اطراف خود شناسایی کند.

این نرم افزار می تواند به اندازه ای قدرتمند باشد که برای شناسایی منطقه از تصاویر هوایی به ثبت رسیده توسط یک هواپیمای بدون سرنشین یا یک ماهواره استفاده کرده و جزئیاتی از قبیل شماره پلاک خودروها و ویژگی های چهره افراد را بزرگنمایی کند.

همچنین این نرم افزار جدید به سربازان کمک خواهد کرد در میدانهای جنگ با افراد خودی در ارتباط بوده و حرکات آنها ردیابی کنند و یا در یافتن اعضای افراد دشمن به آنها کمک کنند.

این شرکت اعلام کرده قصد دارد از فناوری تلفنهای هوشمند برای تامین نیازهای سربازان در میدانهای جنگ استفاده کند. این شرکت پیش از این نرم افزار جدید خود را به تلفنهای همراه موتورولا و HTC افزوده بود. گوگل نیز در تلاش برای رقابت با سکوی iOS تلفنهای هوشمند آی-فن، به این شرکت در دسترسی و درک کامل سیستم عامل اندروید خود کمک فراوانی کرده است.

شرکت Raytheon اعلام کرده گوگل برای کاستن از محدودیتهای تلفنهای هوشمند به آنها کمک فراوانی کرده است. ارتش آمریکا یکی از مصرف کنندگان بالقوه استفاده از این نرم افزار خواهد بود و تا کنون تعدادی از نیروهای ویژه این کشور نرم افزار جدید را مورد آزمایش قرار داده اند.

بر اساس گزارش رویترز، در صورتی که چنین فناوری تلفن هوشمندی تکمیل شود به احتمال زیاد روزانه هزاران تلفن همراه در میدانهای جنگ در دست سربازان در حرکت خواهد بود که این می تواند خطر لو رفتن اطلاعات موجود بر دستگاه ها را نیز افزایش دهد.
منبع خبرگزاری مهر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”