تجهيزات نظامي ايران به 40 كشور دنيا صادر مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

تجهيزات نظامي ايران به 40 كشور دنيا صادر مي‌شود

پست توسط sinaset »

سردار جواني در گفت‌وگو با فارس:
تجهيزات نظامي ايران به 40 كشور دنيا صادر مي‌شود
خبرگزاري فارس: يك كارشناس مسائل سياسي با بيان اينكه تحريم‌ها عليه ملت ايران هميشه نتيجه عكس براي كشورهاي غربي داشته است، گفت: با توجه به تحريم 30 ساله صنايع دفاعي، جمهوري اسلامي با اهداف بلند مدت در حال حاضر تجهيزات نظامي را به 40 كشور ديگر صادر مي‌كند.
 تصویر 
يدالله جواني كارشناس مسائل سياسي در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به راهكارهاي جمهوري اسلامي ايران در مقابله با تحريم‌هاي غرب عليه ملت ايران، گفت: آمريكا و كشورهاي غربي با تلاش‌هاي واهي به دنبال اعمال فشار و ضربه به جمهوري اسلامي هستند تا از ظرفيت‌هاي كارآمد انقلاب اسلامي در گسترش فرهنگ ضد امپرياليستي بكاهند.
وي اضافه كرد: پيشرفت و ظرفيت‌هاي جديدي كه براي ملت ايران بوجود آمده است، كشورهاي غربي را مجبور به تصويب قطعنامه و اعمال تحريم عليه ملت ايران كرد.
اين كارشناس مسائل سياسي تصريح كرد: دولت‌هاي زورگوي غربي بدون توجه به واقعيت‌ها در نظام بين‌الملل در مقاطع مختلف سعي در اعمال فشار سياسي و نظامي عليه ايران دارند تا جمهوري اسلامي را مجبور به عقب نشيني از مواضع و اهداف انقلاب در سطح كلان كنند اما مردم بزرگوار ايران از ابتداي انقلاب تا به امروز در مقابله با فشارهاي سياسي آمريكا و هم‌پيمانانش ايستادگي كردند.
جواني در ادامه افزود: جمهوري اسلامي توانسته با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي، نيازهاي اساسي خود را تامين كند تا با اعمال تحريم از سوي غرب بهترين بهره‌برداري را به نفع ملت ايران انجام دهد.
وي با اشاره به اينكه تحريم عليه ايران، بركات فراواني براي نظام اسلامي دارد، اظهار داشت: اگرچه تحريم‌هاي يك جانبه كشورهاي غربي مشكلات كوتاه مدتي را ايجاد كرده اما ملت ايران با اعمال تحريم از سوي غرب در 30 سال گذشته به خود اتكايي در صنايع اصلي رسيده‌ است.
اين تحليلگر مسائل استراتژيك خاطرنشان كرد: از ابتداي انقلاب اسلامي خصوصا در دوران دفاع مقدس همواره ملت ايران مورد تحريم غرب بوده و كشورهاي خارجي، جمهوري اسلامي را از صنايع دفاعي و تجهيزات نظامي محروم كردند اما اين مسئله موجب شده كه نيروهاي متعهد به نظام نيازمندي‌هاي داخلي ايران را در حوزه دفاعي به طور كامل تامين كنند.
جواني بيان كرد: جمهوري اسلامي ايران با اهداف بلند مدت در حال حاضر تجهيزات نظامي را به 40 كشور ديگر صادر مي‌كند كه اين مسئله نشان مي‌دهد كه تحريم نتيجه عكس براي كشورهاي غربي داشته است.
وي به اهداف گروه 1+5 در ارائه طرح مذاكره بعد از قطعنامه 1929اشاره كرد و افزود: كشورهاي غربي باتوجه به اينكه تنها راه حل مسئله هسته‌اي ايران را ديپلماسي مي‌دانند در مجموع با صدور تحريم به دنبال اعمال فشار در مذاكرات با جمهوري اسلامي هستند.
اين فعال دانشگاهي در ادامه اشاره كرد: كشورهاي صادركننده قطعنامه 1929عليه جمهوري اسلامي ايران معمولا در مذاكرات روحيه زياده‌خواهانه دارند و حاضر به پذيرش شرايط و حقوق ملت ايران نيستند اما آنها اذعان كردند كه موضوع ايران فقط از طريق ديپلماسي و مذاكره حل مي‌شود.
جواني افزود: قدرت‌هاي زورگوي جهاني از اساس با فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران مخالف هستند و با ارائه قيد و بندهايي به دنبال محدوديت سازي و توقف فعاليت هسته‌اي ايران هستند كه در نهايت جمهوري اسلامي ايران به اين خواسته‌هاي غيرقانوني تن نمي‌دهد.
وي تحريم‌ها را عامل فشار غرب در مذاكرات با ايران دانست و تصريح كرد: كشورهاي غربي با صدور قطعنامه‌ها سعي در طرح خواسته‌هاي خود دارند تا با يك دست برتر در مذاكرات، مقامات جمهوري اسلامي را مجبور به عقب‌نشيني كنند.
اين كارشناس مسائل سياسي گفت: اين در حالي است كه جمهوري اسلامي ايران هيچگاه در مذاكره با گروه 1+5 تحت فشار قرار نمي‌گيرد و قطعنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها نمي‌تواند موقعيت برتري براي كشورهاي غربي بوجود آورد.
جواني در پايان خاطرنشان كرد: با تصويب طرح صيانت از دستاوردهاي هسته‌اي در مجلس شوراي اسلامي، نمايندگان مردم و دولت جمهوري اسلامي تاكيد كردند كه اعمال فشار كشورهاي غربي نتيجه عكس مي‌دهد.
انتهاي پيام/
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”