سرلشگر صفوي : چنانچه آمريكا به جنگ زميني بيايد، بسيجيان وي ر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

سرلشگر صفوي : چنانچه آمريكا به جنگ زميني بيايد، بسيجيان وي ر

پست توسط HORLIKAN »

یلنا: مشاور و دستيار ارشد مقام معظم رهبري گفت: فتنه‌گران امروز نيمه‌جاني دارند كه ملت ايران نفس آنها را مي‌گيرد.

به گزارش خبرنگار ايلنا، سرلشكر سيديحيي صفوي در ادامه مراسم اولين دوره آموزش مربيان درس آماديگ دفاعي، به پرسش‌هاي برخي از حضار پاسخ داد.

وي در پاسخ به سوالي كه از عدم انتقال ارزش‌هاي انقلاب به نسل جوان انتقاد داشت،گفت: ما نتوانستيم جوانان را نسبت به مسائل انقلاب و جنگ آشنا كنيم، بايد با استدلال و منطق، آرام‌آرام اين مسائل را به آنها منتقل كنيم ضمن اينكه ما در كار فرهنگي كم آورديم.

صفوي با اشاره به تاثير رسانه‌هاي اينترنتي در افكار جامعه اظهار داشت: مغز جوانان ما در دست ديگران است.

سوال ديگري از احتمال حمله آمريكا به كشورمان مطرح شد كه وي گفت: احتمال آن را ضعيف مي‌دانم؛ ما در سپاه و ارتش آمادگي خوبي داريم. آنها (دشمنان) استعداد حمله را دارند،اما از نظر سياسي و اقتصادي وضعيت خوبي ندارند و در داخل كشورشان مشكل دارند و در صورت حمله به ما، مشكلات زيادي را براي آنها ايجاد مي‌كنيم.

صفوي در مواجهه با سوالي كه مضمون آن را سياسي دانست و از پاسخ دادن به آن امتناع كرد، گفت: ظاهرا در جمع ما خبرنگاران حضور دارند و نمي‌توان خيلي صحبت كرد.

يكي از حاضرين نيز با اعتراض به اين موضوع گفت كه مگر خبرنگاران نامحرم هستند، سرلشكر صفوي پاسخ داد: خبرنگاران نامحرم نيستند، اما مسائلي را كه من مي‌خواهم بگويم خيلي محرمانه است.
مشاور و دستيار ارشد مقام معظم رهبري در پاسخ به سوالي كه عنوان آنرا نخواند، گفت: مايل نيستم در مورد آقازاده‌ها صحبت كنم ، اما برخي مي‌خواستند مثل نوح نجات‌بخش جامعه شوند، نه تنها نوح نشدند،بلكه پسرانشان همچون پسر نوح شد.

سوال ديگري در خصوص فرماندهي بني‌صدر و دوران رياست‌جمهوري‌اش مطرح شد كه صفوي گفت: بني‌صدر استاد عوام‌فريبي بود و قدر راي مردم و امام را ندانست، وي در عين حال سخنران خوبي بود و اكثرا در آن دوران براي او كف و سوت مي‌زدند، بني‌صدر واقعا هنرمند بود ولي احمق بود.
وي اضافه كرد: بني‌صدر رسما به ما كمك نمي‌كرد و حتي دستور داده بود كه به سپاه و بسيج سلاح ندهند.

صفوي در پاسخ به سوالي كه به ارزيابي وضعيت فعلي كشورمان اشاره داشت، گفت: ايران هم‌اكنون از قدرت بالاي سياسي و ژئوپولوتيك برخوردار است ، اما در عين‌حال چالش‌هايي نيز داريم كه ماهيت آنها بيشتر فرهنگي و اقتصادي است كه از بيرون به ما تحميل مي‌شود.

سوال ديگري درخصوص وضعيت فتنه در كشور مطرح شد كه سرلشكر صفوي گفت: فتنه ريشه‌كن و تمام شده است و فتنه‌گران فهميده‌اند كه در جهت اهداف آمريكا و دشمنان نظام حركت مي‌كردند، فتنه‌گران امروز نيمه‌جاني دارند كه ملت ايران نفس آنها را مي‌گيرد. فتنه‌گران نمي‌توانند در كف جامعه حضور داشته باشند اما شايد به لايه‌هايي از نخبگان نفوذ كنند بايد فتنه‌گران را شناخت، سكوت هر پاسدار در برابر فتنه‌گران خيانت به اسلام، انقلاب و سپاه است.

وي در ادامه پاسخ به اين پرسش كه خواستار برخورد قضايي با سران فتنه بود گفت: عدم رسيدگي به وضعيت سران فتنه سوال عموم مردم ايران است.

سوال ديگري به وضعيت فعلي ابوشريف از فرماندهان اوليه سپاه اشاره داشت كه سرلشكر صفوي از آن اظهار بي‌اطلاعي كرد.

فرمانده سابق سپاه همچنين در خصوص ماهيت جنگ‌هاي آينده اظهار داشت: جنگ‌هاي آينده جنگ‌هاي درياپايه و هواپايه هستند و چنانچه دشمني از راه زميني به ما حمله كند پشيمان مي‌شود در طرح اخيري كه دولت آمريكا به كنگره ارائه كرد استراتژي جنگ زمين‌پايه حذف شده است و ما بايد براي جنگ‌هاي هواپايه و درياپايه آماده شويم.

وي تاكيد كرد: چنانچه آمريكا به جنگ زميني با ايران روي آورد بسيجيان ما در ابتداي مرزها وي را تكه‌پاره مي‌كنند.

صفوي اضافه كرد: امروز آمادگي بالايي در دفاع از خليج فارس و درياي عمان داريم و با صلابت در مرزها حضور داريم.

وي در پاسخ به سوال ديگري كه به پذيرش قطعنامه 1975 اشاره داشت،گفت: اين معاهده يك معاهده بين‌المللي بود و براساس حقوق بين‌الملل نمي‌توان يكطرفه آن را نقض كرد، صدام نيز در نامه خود به هاشمي رفسنجاني گفته بود تمام بندهاي اين معاهده را قبول دارد.
سوال ديگري درخصوص دوران فرماندهي و رياست جمهوري بني‌صدر مطرح شد كه مشاور و دستيار ارشد فرماندهي معظم كل قوا گفت: من با بني‌صدر محشور بودم و وي را خوب مي‌شناختم، او آدم هوشمندي بود و خر نبود.
صفوي در ادامه پاسخ خود گفت: بني‌صدر فرد آگاهي بود مي‌خواست امام را كنار بزند و خود شاه ايران شود وي فرد قدرت‌طلبي بود كه آگاهانه خيانت كرد و با منافقين فرار كرد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”