چین جت‌های جنگنده J-10 را به کره شمالی نمی‌دهد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

چین جت‌های جنگنده J-10 را به کره شمالی نمی‌دهد

پست توسط sinaset »

چین جت‌های جنگنده J-10 را به کره شمالی نمی‌دهد
آفتاب: منابع آگاه اعلام کردند که کره‌شمالی دریافت آخرین مدل جت‌های جنگنده J-10 از چین را خواستار شده است ولی مقام‌های پکن با این درخواست مخالفت کرده‌اند.

 تصویر  تصویری از این جنگنده 
به گزارش روزنامه «چسون ایلبو»،
منابع آگاه بلندپایه کره‌شمالی اعلام کردند که «کیم جونگ ایل»، رهبر این کشور در جریان سفر خود به پکن در اوایل ماه می از «هو جین‌تائو»، رئیس‌جمهوری چین خواسته است تا جت‌های جنگنده J-10 را در اختیار پیونگ‌یانگ قرار دهد.

بنا بر این گزارش، مقام‌های پکن با این درخواست مخالفت کرده‌اند اما هو تاکید کرد، در صورتی که کره‌شمالی هدف حمله قرار بگیرد، چین از این کشور حمایت خواهد کرد.

یکی از مقام‌های سابق بلندپایه کره‌شمالی که از این کشور فرار کرده است،

در این‌باره گفت که کیم بعد از غرق شدن رزم‌ناو «چئونان» و انتشار گزارش گروه بین‌المللی مبنی بر دست داشتن کره‌شمالی در این حادثه از حمله آمریکا و کره‌جنوبی به کشورش به‌شدت نگران بوده و به دنبال تجهیز کره‌شمالی به سلاح‌های جدید است تا توان مقابله با جنگنده‌های F-15 و F-16 کره‌جنوبی را داشته باشد.

برخی تحلیل‌گران معتقدند که مطرح کردن مسئله دریافت این جنگنده‌ها دلیل تاخیر یک روزه در برنامه بازگشت کیم از چین به کره‌شمالی بوده است.

این مقام ارشد کره‌شمالی همچنین گفت: «چنانچه کیم تنها با هدف دریافت کمک‌های اقتصادی به چین سفر می‌کرد هیچ‌گاه هیأتی با این تعداد از مقام‌های کشوری وی را همراهی نمی‌کرد.»

بنابر این گزارش، احتمال می‌رود کره‌شمالی برای تامین تجهیزات دفاعی خود ناگزیر به تکیه بر چین شود چرا که پشتوانه اقتصادی لازم برای دریافت جنگنده‌های «سوخوی» از روسیه را ندارد.
تاریخ خبر 29 خرداد
منبع خبر افتاب
[External Link Removed for Guests]
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”