هند موشك ضد موشك خود را با موفقيت تست كرد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

هند موشك ضد موشك خود را با موفقيت تست كرد

پست توسط Shahryar »

 هند موشك ضد موشك خود را با موفقيت تست كرد 

 تصویر 
 تصوير مربوط به صفحه رادار مركز كنترل و فرماندهي در جزيره Wheeler
موشك هدف به قطعات زيادي تقسيم شده است 


 هند قصد دارد تا سال 2012 وارد فاز عملياتي دفاع ضد موشك بالستيكي BMD گردد. هند در روز يكشنبه موفق شد تا يك فروند موشك بالستيك با برد 2500 كيلومتر (مدل تغيير يافته موشك Prithvi) در ارتفاع 15 كيلومتري را توسط موشك پيشرفته سوپرسونيك دفاع هوائي بر فراز خليج بنگال سرنگون نمايد. در فاز اول قصد بر اين است تا مناطق حساس در برابر موشكهاي بالستيك با برد 2,000 km محافظت شوند. در فاز دوم، درگيري با موشكهائي با برد به 5000 كيلومتر برنامه ريزي شده است. 5 دقيقه پس از پرتاب موشك Prithvi از Chandipur, موشك ضد موشك از جزيره Wheeler واقع در 70 كيلومتري Chandipur به پرواز درآمد. 

 رادار رهگيري برد بلند واقع در Konark و رادار كنترل آتش چند منظوره واقع در Paradip موشك هدف را رهگيري و اطلاعات مربوطه را به مركز كنترل عمليات كه وظيفه طبقه بندي، پيش بيني نقطه انهدام و دستور شليك به موشكهاي بازدارنده را داشت اعلام كردند. هنگاميكه موشك هدف به ارتفاع 100 كيلومتري رسيد و شروع به نزول كرد، موشكهاي پيشرفته دفاع هوائي AAD به سرعت 4.5 ماخ رسيده و به طرف موشك هدف مانور دادند. 

 در فاصله چند متري موشك Prithvi, كلاهك موشكهاي بازدارنده AAD منفجر و باعث انهدام هدف 26 ثانيه پس از پرتاب شدند. قطعات موشك منهدم شده توسط رادار قابل شناسائي بود. فاز اول عملياتي سپر دفاع موشكي بالستيكي در سال 2010 و فاز دوم در سال 2016 عملياتي خواهند شد. هند در اين عمليات، براي اولين بار از كلاهك projectile charge يا P-Charge استفاده كرد. 


 Tuesday, Jul 27, 2010 
 THE HINDU 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”