تحركات و تهديدات نظامي آمريكا جنگ رواني است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

تحركات و تهديدات نظامي آمريكا جنگ رواني است

پست توسط sinaset »

سردار تولايي در گفتگو با فارس:
تحركات و تهديدات نظامي آمريكا جنگ رواني است
خبرگزاري فارس: معاون طرح و برنامه‌ ريزي راهبردي سپاه گفت: يكي از مأموريت‌هاي هميشگي ارتش آمريكا اقدام به تحركات و تهديدات نظامي و همچنين ايجاد جنگ رواني است.
 تصویر 
محمد تولايي در گفتگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا»، با اشاره به اينكه آمريكا هميشه در راستاي عمليات جنگ رواني و براي ايجاد رعب و وحشت در طرف مقابل، اقدام به برخي تحركات نظامي در منطقه مورد هدف مي‌كند، گفت:‌ اين راهكار يكي از مأموريت‌هاي دائمي ارتش آمريكا بوده است.
وي اظهارداشت: آمريكا با برگزاري رزمايش‌هاي مشترك با كشورهاي متحد خود در منطقه دستاوردهاي جديد خود مانند ناوهاي هواپيما‌بر را به نمايش گذاشته و جمهوري اسلامي ايران در طول 30 سال گذشته هميشه شاهد اينگونه اقدامات بوده‌ اما تاثيري در روند پيشرفت كشور نداشته است.
معاون طرح و برنامه‌ريزي راهبردي سپاه پاسداران با اشاره به شكست‌هاي رژيم صهيونيستي درجنگ‌هاي 22 و 33روزه كه با پشتيباني مستقيم آمريكا در مقابل حزب‌الله لبنان و غزه رخ داد، تصريح كرد: هدف استكبار جهاني از اين دو جنگ قطع كردن بازوان انقلاب اسلامي ايران در منطقه خاورميانه بوده است.
وي ادامه داد: شكست مفتضحانه اسرائيل در آن دو جنگ، باعث قدرتمندتر شدن ماهيت ايران شده و ضعف‌هاي استكبار جهاني براي مردم دنيا آشكار شد.
تولايي همچنين طرح‌‌هاي آمريكا، رژيم صهيونيستي و اروپا در منطقه خاورميانه را شكست‌خورده دانست و گفت: تحليلگران و كارشناسان وابسته به استكبار نيز به اين موضوع اعتراف مي‌كنند.
وي ادامه داد: آمريكا و همفكرانش براي جبران شكست‌ها و توجيه افكار مردم خود با صرف هزينه‌هاي سنگين، دست به تحريم و تهديد ايران زده و با كمك رسانه‌هايي كه در اختيار دارند اين موضوع ‌را بزرگنمايي مي‌كنند تا به ظاهر پيروزي كوچكي را براي كشور خود به ارمغان آورند.
تولايي با اشاره به اينكه كشورهاي غربي به برخي سران كشورهاي همسايه جمهوري اسلامي ايران اعلام كرده بودند كه قصد حمله به ايران را داشته و حتي تاريخ آن را نيز مشخص كرده بودند، تصريح‌كرد: آنها با توجه به توخالي بودن اين تهديدها و مشاهده عكس‌العمل قدرتمند مردم و نظام ايران، در نزد افكار عمومي جهان مورد تمسخر قرار گرفتند.


*تهديدها موجب بدبيني و اعتراض حاميان منطقه‌اي قدرت‌هاي غربي شده است

وي با بيان اينكه اين تهديدها موجب بدبيني و اعتراض در ميان حاميان منطقه‌اي قدرت‌هاي غربي شده است، افزود: آنها معتقدند كه اقدام كشورهاي غربي موجب قدرتمندتر شدن جمهوري اسلامي ايران شده است و اين موضوع را بسياري از سران كشورها در ديدارهايي كه با مسئولان ايران داشته‌اند به صراحت بيان كرده‌اند.
معاون طرح و برنامه‌ريزي راهبردي سپاه پاسداران با بيان اينكه تهديدات گذشته آمريكا براي آنها گران تمام شد، بيان داشت: اگر آنها بخواهند زير فشار صهيونيست‌هاي حاكم در آمريكا و با يك نگاه بدبينانه و غيرعقلاني به مسئله نگاه كنند، تير خلاص را به خود خواهند زد.
وي گفت: تحليلگران غربي اقدام نظامي بر عليه جمهوري اسلامي ايران را بسيار سخت و شكننده دانسته و معتقدند كه آنها را درگير يك جنگ فرسايشي مي‌كند كه برون رفت از آن ناممكن خواهد بود.
تولايي با اشاره به اينكه قدرت دفاعي، نظامي و اشراف اطلاعاتي ايران در منطقه بسيار بالا است، خاطرنشان كرد: ايران تحركات ايجاد شده را به دقت زيرنظر داشته و براي مواجهه با هر شرايطي خود را آماده كرده‌ است.

* ايران داراي توانمندي‌هاي است كه در هنگام ضرورت از آنها استفاده خواهد كرد

وي به رزمايش‌هاي متعدد از جمله "پيامبر اعظم 5 " اشاره كرد و بيان داشت: ايران در اين رزمايش‌ها گوشه كوچكي از توانمندي‌هاي دفاعي خود را به نمايش گذاشته و دشمن نيز با ارزيابي‌ اين مانورها توسط آواكس ها و پايگاه‌هاي اطلاعاتي خود كه در رزمايش فعال بودند به توانايي‌هاي ايران پي‌برده است.
معاون طرح و برنامه‌ريزي راهبردي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تأكيد كرد: كشورهاي غربي پيام قدرت ايران در دريا، آسمان و زمين را دريافت كردند و برخي از دولتمردان‌ آنها مانند "رابرت گيتس " وزير دفاع آمريكا در جمع نيروهاي دريايي به اين توانمندي‌ها اعتراف كرده‌اند.
وي در پايان اظهار داشت: جمهوري اسلامي از توانمندي‌هاي ديگري نيز برخوردار است كه در هنگام ضرورت از آنها استفاده خواهد كرد.
انتهاي پيام/ك
خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 65
تاریخ عضویت: جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۴۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: تحركات و تهديدات نظامي آمريكا جنگ رواني است

پست توسط timon »

از حرفایی که زده معلومه یه چیزهایی دارن و رو نمکنن :-( فکر کنم به همین خاطره که امریکا هنوز دست به اقدام نظامی نزده
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”