واشنگتن پست : آمریکا سیستم ضد موشکی در جنوب اروپا را ..

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

واشنگتن پست : آمریکا سیستم ضد موشکی در جنوب اروپا را ..

پست توسط HORLIKAN »

روزنامه واشنگتن پست آمریکا طی گزارشی نوشت که ایالات متحده آمریکا در حال تکمیل سیستم دفاع موشکی جنوب اروپا است .

به گزارش عصر ایران این روزنامه آمریکایی به نقل از برخی منابع نظامی در وزارت دفاع آمریکا که نامی از آنها برده نشده ، نوشت که واشنگتن سیستم دفاع ضد موشکی که جنوب اروپا را پوشش می دهد برای آنچه که " محافظت جنوب اروپا از تیر رس موشک های بالستیک ایران " می خواند ، در حال تکمیل کردن است .

بنا بر این گزارش توافق برای استقرار رادارهای فوق پیشرفته این طرح در ترکیه یا بلغارستان در مراحل نهایی خود قرار دارد و این رادارها که پیش از این قرار بود در جمهوری چک مستقر شوند ، این بار در ترکیه یا در بلغارستان مستقر خواهند شد .

باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده پس از اینکه در ژانویه 2009 رسما کار خود را آغاز کرد ، در ماه سپتامبر همان سال دستور توقف اجرای طرح سیستم دفاع ضد موشکی دولت بوش را صادر کرد . در راستای این طرح متوقف شده قرار بود رادارهای فوق پیشرفته در جمهوری چک و 10 موشک رهگیر در لهستان مستقر شوند .

آمریکا در سال پایانی ریاست جمهوری جورج بوش حتی قرار داد استقرار این سیستم را با دولت های لهستان و جمهوری چک به امضا رساند ، اما مخالفت های شدید روسیه با این طرح دولت اوباما را که خود را نیازمند تنش زدایی در روابط دو جانبه با روسیه می دید ، از اجرای این طرح منصرف ساخت .

در گزارش واشنگتن پست آمده است که ایالات متحده آمریکا هم اکنون در سه فاز متفاوت در حال تقویت سیستم ضد موشکی جدید خود برای مقابله با تهدیدات ناشی از موشک های دوربرد ایران است .

یک فاز این طرح ، سیستم دفاع ضد موشکی برای جنوب اروپا است که قرار است رادارهای آن در ترکیه یا بلغارستان نصب شود ،بر همین اساس، فاز اول نصب این سپر موشکی استقرار رادارهای مجهز به اشعه ایکس خواهد بود که از سال آینده آغاز می شود. فاز دوم مربوط به تقویت سیستم ضد موشکی اسراییل می شود و در فاز سوم تقویت سیستم ضد موشکی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مد نظر واشنگتن قرار دارد .

واشنگتن پست می نویسد که پیشرفت این سه فاز در مناطق یاد شده در مراحل مختلفی قرار دارد ، اما واشنگتن همزمان به پیشبرد هر سه فاز طرح جدید توسعه سیستم ضد موشکی خود ، می اندیشد .

در صورت صحت این گزارش ، روسیه باید همچنان نگران برنامه توسعه سیستم ضد موشکی آمریکا باشد ، چرا که استقرار سیستم ضد موشکی برای جنوب اروپا فرق چندانی با سیستم ضد موشکی دولت جورج دبلیو بوش ندارد .
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”