روایت جدید سرلشگر فیروزآبادی از آرایش سیاسی در جبهه دشمن

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

روایت جدید سرلشگر فیروزآبادی از آرایش سیاسی در جبهه دشمن

پست توسط HORLIKAN »

تصویر

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اعلام اینکه ‌جمهوری ‌اسلامی ‌ایران‌ و نیروهای‌ مسلح‌ ایران‌ در برابر تهاجم، ابر سرمایه‌داری‌ جهان‌ قرار دارند، گفت: انقلاب اسلامی ایران باعث شده که کشورهای غیر متعهد جهان یک پناهگاه و تکیه گاه پیدا کنند.

به گزارش شبکه ایران، فیروز آبادی با بیان اینکه فتنه‌ای ‌که‌ در ایران ‌اتفاق‌ افتاد طراحی ‌ابر سرمایه‌داری ‌بود، گفت: شما خیلی ‌راحت‌ می‌بینید که‌ دیگر آمریکا نیست ‌که ‌فقط‌ خط‌ بدهد. یکدفعه ‌یک ‌خطی ‌را آمریکا می‌گوید اسرائیل‌، فرانسه‌، روسیه ‌می‌گوید و... بنابراین، ‌جمهوری ‌اسلامی ‌ایران‌ و نیروهای‌ مسلح‌ ایران‌ در برابر تهاجم‌، ابر سرمایه‌داری‌ جهان‌ قرار دارد اتفاقاً می‌بینید که ‌بودجه ‌نظامی‌ آمریکا را هم ‌افزایش‌ می‌دهند و در بحران‌، برای‌ آمریکا خرج می‌تراشد و اینکه‌ به‌طور مکرر آمریکا به ‌افغانستان‌ و پاکستان‌، کره‌شمالی‌، عراق‌، فلسطین‌ و... تشویق ‌می‌کنند که ‌برود، آنجا هم‌ دلارش‌ را خرج‌ کند هم‌ جوانانش ‌را به‌ کشتن ‌بدهد و چیزی ‌گیرش ‌نیاید، این‌ دیگر تدبیر حکومت ‌آمریکا نیست‌، اگر تدبیر ‌حکومت ‌آمریکا بود راحت‌ می‌توانستند تصمیم ‌بگیرند.

وی افزود: الان ‌اوباما می‌گوید باید جنگ ‌افغانستان ‌را تقویت ‌کرد، کنگره ‌بلافاصله‌ بودجه‌اش ‌را تصویب‌ می‌کند. اینکه ‌اینها ‌همه ‌حقوق ‌بگیر و مزد بگیر آن‌ جریان‌ شیطانی‌ ابر سرمایه‌داری‌ جهان‌ هستند شکی‌ نیست ‌البته ‌مرکزش‌ در آمریکاست‌، سرمایه‌هایش ‌در آمریکاست‌.

فیروز آبادی افزود: اصلا کنفرانس و بیانیه تهران اعلام اتحاد کشورهای مستقل جهان در برابر ابر سرمایه داری غرب بود، گفتند ما به شما نمی‌پیوندیم، ما منافع ملی خودمان را حفظ می‌کنیم و هنر انقلاب اسلامی ایران این است که این اتحادیه ملت های جهان را برای حفظ فرهنگ و استقلال کشورها در برابر آن اتحاد شیطانی ابر سرمایه داران تقویت کند. این یک حقیقت است، انقلاب اسلامی ایران باعث شده که کشورهای غیر متعهد جهان یک پناهگاه و یک تکیه گاه پیدا بکنند. روی مواضع ایران بایستند و روی مواضع ایران بیانیه بدهند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: روایت جدید سرلشگر فیروزآبادی از آرایش سیاسی در جبهه دشمن

پست توسط HORLIKAN »

مولن: خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنیم

دیپلماسی ایرانی: گزینه نظامی‌؟ تعامل؟ تحریم؟ از نخستین روز از سال جاری میلادی تاکنون ایالات متحده هر روز بر روی یکی از این گزینه‌ها برای رویارویی با ایران متمرکز می‌شود.

امریکایی‌ها خود ادعا می‌کنند که یک سال نخست ریاست جمهوری باراک اوباما به تعامل با ایران گذاشت. از ماه ژانویه تاکنون هم رئیس جمهوری ایالات متحده بر طبل تحریم کوبیده است. این روزها اما بسیاری از گزینه نظامی‌ سخن می‌گویند. تحلیل‌گران بسیاری ادعا می‌کنند که سخن گفتن از گزینه نظامی‌ علیه ایران تنها بلوفی است برای ترساندن ایرانی‌ها. روزنامه امریکایی واشنگتن تایمز اما در تازه‌ترین خبری که از برنامه امریکا در قبال ایران دارد، می‌نویسد: امریکایی‌ها خود را برای توسل به گزینه نظامی‌ علیه ایران مهیا می‌کنند.

این روزنامه این سخنان را به نقل از دریادار مایک مولن رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده بر کاغذ می‌آورد. مولن با حضور در برنامه "دیدار با رسانه‌ها" که از شبکه امریکایی ان بی سی پخش می‌شود، به موضوع پرونده هسته‌ای ایران اشاره کرده و در این خصوص گفت: مقام‌های رده بالای ارتش خود را برای حمله به ایران مهیا می‌کنند. البته امیدواریم که در آینده نیازی به استفاده از این آمادگی نشود.

مولن در این برنامه تاکید کرد که واشنگتن خود را برای توسل به گزینه نظامی‌ برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران آماده می‌کند.

پیش از این تندروهای امریکایی و منتقدان سیاست تعامل باراک اوباما ادعا کرده بودند که واشنگتن باید برای پایان دادن به برنامه هسته‌ای ایران به هر گزینه‌ای متوسل شود.

شاید به همین دلیل و در پاسخ به همین فشارها بود که مولن در این خصوص گفت: گزینه‌های نظامی‌ بر روی میز قرار داشته و همچنان هم قرار دارند. البته این گزینه یکی از گزینه‌هایی است که ما بر روی میز داریم و در حال بررسی آن هستیم.

پیش از مولن، بسیاری از مقام‌های رده بالای امریکایی در خصوص احتمال توسل به گزینه نظامی ‌علیه ایران سخن گفته بودند. رئیس سابق سازمان سیا نیز هفته گذشته به صراحت از حمله نظامی ‌به ایران استقبال کرد.

مولن در ادامه سخنان خود در این خصوص گفت: امیدوارم به جایی نرسیم که وادار به توسل به گزینه نظامی ‌شویم. اما این گزینه هم به خودی خود از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است و باید خود را برای به کارگیری آن هم مهیا کنیم.

دریادار مولن در خصوص جزئیات این حمله سخن بیشتری بر زبان نراند. مولن در بخش‌هایی از سخنان خود درست مانند تمامی‌ اعضای حاضر در کابینه باراک اوباما، زبانی نرم در برابر ایران اتخاذ کرده و تاکید کرد که گزینه نظامی‌آ ن چیزی نیست که اوباما به دنبال آن باشد: حتی اگر به این گزینه هم متوسل شویم، تنها عکس‌العملی به حرکت‌های ایران در تخطی از قوانین بین المللی است.
دوشنبه 11 مرداد 1389 11:29
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

Re: روایت جدید سرلشگر فیروزآبادی از آرایش سیاسی در جبهه دشمن

پست توسط HORLIKAN »

مالن:طرح آمریکا درباره اجرای عملیات جنگی بر ضد ایران آماده است

مسکو، 11 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ مقامات نظامی آمریکا بخاطر چشم انداز ظاهر شدن سلاح هسته ای در ایران و همچنین امکان اجرای عملیات نظامی بر ضد این کشور فوق العاده نگران هستند. این مطلب را "مایک مالن" رئیس کمیته متحده روسای ستاد های نیروهای مسلح آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "ان. بی .سی" اعلام کرده و خاطرنشان ساخت طرح عملیات بر ضد ایران آماده است.

طبق گفته مالن، طرح عملیات جنگی "در روی میز" قرار دارد و انتخاب بر عهده " باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا است.

ضمناً مالن خاطرنشان کرد جنگ با ایران ایده بدی است چون می تواند ثبات در خاور نزدیک را بطور کامل بر هم بزند.

مالن ابراز امیدواری کرد اهرم های دیپلماتیک برای تأثیرگذاری بر ایران و تحریم های وضع شده بر ضد این کشور منجر به آن شوند کارهای ساختن سلاح هسته ای که طبق عقیده واشنگتن توسط جمهوری اسلامی انجام می شوند، متوقف شوند.

این در حالیست که چندی پیش "مایکل هایدن" رئیس سابق "سیا" در زمان بوش پسر گفته بود احتمال درگیری نظامی با ایران بیشتر می شود. به گفته هایدن، به رغم تلاش های دیپلماتیک دولت اوباما برای حل مسئله ایران، حکومت تهران به توسعه برنامه هسته ای خود ادامه می دهد.

او گفت: " این امر (سناریویی نظامی) ظاهرا اجتناب ناپذیر است، اینطور نیست؟ ما آماده دیالوگ هستیم اما آنها (ایرانی ها) به کار خود (توسعه برنامه هسته ای) ادامه می دهند. ما به اعمال تحریم ها رای می دهیم اما آنها (باز) به کار خود ادامه می دهند. ما تلاش می کنیم جلوی آنها را بگیریم، سعی می کنیم آنها را متقاعد کنیم، اما آنها باز به کار خود ادامه می دهند".

رئیس سابق سیا تصریح کرد که در زمان دولت سابق بوش، حمله به مراکز هسته ای ایران گزینه نهایی محسوب می شد. وی گفت: "من دارم به این نظر می رسم که این (حمله نظامی) شاید بدترین گزینه موجود نباشد.

در محافل دانشگاهی واشنگتن این سوال که آیا آمریکا باید از اسرائیل در صورت حمله به مراکز هسته ای ایران حمایت کند، مورد بحث است. در دفتر اوباما گفته می شود که استراتژی آمریکا در رابطه با تهران به این سمت است که از درگیری نظامی با آنها خودداری شود.

"اندرو شاپیرو" دستیار وزیر امور خارجه آمریکا تاکید می کند: "هدف استراتژی ما این است که از پیشرفت اوضاع به سمت مداخله نظامی جلوگیری کنیم. ما امیدواریم که فشارهای اعمال شده و تحریم ها ایران را به این درک برساند که به نفع آنها نیست به ساخت تسلیحات هسته ای رو بیاورند".
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”