رژيم صهيونيستي كوچكتر از آن است كه به ايران حمله كند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

رژيم صهيونيستي كوچكتر از آن است كه به ايران حمله كند

پست توسط victory67 »

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور درباره احتمال حمله رژيم صهيونيستي به ايران، گفت: اصلاً رژيم صهيونيستي در معادلات ما نيست و كوچكتر از آن است كه از اين غلط‌ها بكند و گنده‌تر از آن عددي نيست.
تصویر
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاري فارس، محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ظهر امروز دوشنبه طي سخناني در دومين همايش ايرانيان خارج از كشور كه در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: از صميم دل خوشحالم كه خداوند توفيق حضور در جمع شكوهمند و پرشور شما ايرانيان خارج از كشور و ساير ميهمانان را عنايت فرمود.
وي در پاسخ به اظهارات ريچارد فرايد كه درخواست كرده پس از مرگش او را در اصفهان دفن كنند، تصريح كرد: ايشان با يك ابتكار عمل صدها كتاب را در عشق به ايران در چند جمله خلاصه كردند كه از اين احساس تشكر مي‌كنم.
رئيس جمهور در همين خصوص ادامه داد: ما خود دكتر ريچارد فرايد را در ايران مي‌خواهيم بنابراين از طرف ملت ايران يك واحد مسكوني در اصفهان به شما هديه مي‌شود كه مي‌توانيد هر ميزان كه بخواهيد از آن استفاده كنيد.
احمدي‌نژاد همچنين در ادامه سخنان خود و در پاسخ به اظهارات يكي از ايرانيان مقيم خارج كه به دليل توهين به ملت ايران از انعقاد يك قرار داد پرسود در كشوري اروپايي انصراف داده بود، گفت: از آن عزيز ايراني كه در جايي كه شايد جز خدا كسي شاهد نبوده، از ملت ايران با اقدام خود دفاع كرده صميمانه تشكر مي‌كنم و مطمئنم همه فرزندان ايران اگر در چنين شرايطي قرار گيرند مطمئنا اين گونه عمل خواهند كرد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با طرح سؤالي مبني بر اينكه چرا ايران مهم است، يادآور شد: خيلي روشن است كه ايران به معناي يك جغرافيا، مليت يا نقشه سياسي نيست بلكه يك فرهنگ، تمدن، عشق، عدالت، برادري و انسانيت است كه هيچ يك از اين موارد مرزي نمي‌شناسد.
رئيس جمهور خاطرنشان كرد: هر جا كه انسانيت فرهنگ، تمدن، عشق و آزادگي است آنجا نام ايران با افتخار حضور دارد.
احمدي نژاد با بيان اينكه دستاوردهاي انساني ميراث مشترك بشريت است، اظهار داشت: هر ارزشي كه در هر نقطه عالم خلق شده و پايدار مي‌ماند متعلق به همه بشريت است و نام ايران از آن جهت پايدار مانده كه همواره انساني و جهاني انديشيده و انساني عمل كرده‌ است.
رئيس جمهور همچنين گفت: چرا با ما دعوا دارند و دعوا سر چيست؟ آيا دعوا سر اين است كه ايران مي‌خواهد يك بمب اتم بسازد؟
احمدي نژاد افزود: سناريويي را طراحي كرده و چند جاسوس رد و بدل كردند و در همين راستا چند هموطن ما را دزديدند و اسنادي در خصوص جنگ افغانستان منتشر كردند كه همه مردم اينها را مي‌دانند الا آن دروغ‌هايي كه در مورد ايران ساختند و آنها در صدد هستند تا با سناريوي تبليغاتي افرادي را پشت تريبون برده و اينگونه وانمود كنند كه ايران در صدد ساخت بمب اتم است.
وي تصريح كرد: فرض محال كه ايران يك بمب ساخت، شما چند بمب داريد. آيا يك هزار يا 2 هزار در حالي كه خود دولت آمريكا اخيرا اعلام كرده كه 5 هزار و خورده‌اي بمب اتم دارد و اگر مجموعه اين كشورهايي كه بداخلاقي مي‌كنند جمع كنيم 20 هزار بمب اتم دارند بنابراين آيا آنها واقعا از يك بمب اتم ايران مي‌ترسند كه اين موضوع از 3 حالت خارج نيست يا دروغ مي‌گويند، يا مي‌ترسند و يا هم دروغ‌گو بوده و هم ترسو هستند. بنابراين معلوم مي‌شود كه ترس آنها بمب نيست.
احمدي نژاد در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرب و شتم شهروندان غربي توسط پليس، گفت: كشورهايي كه حتي يك انتخابات در آنها وجود ندارد با آنها دوست هستند بنابراين مشكل اين كشورها آزادي و دموكراسي نيست و تقريبا با همه ديكتاتورترين‌هاي عالم رفاقت دارند و شاهد بوديم كه از صدام كه فرد ديكتاتوري بود حمايت مي‌كردند و زماني كه ديدند به كارشان نمي‌آيد مدل ديگري عمل كردند.
رئيس جمهور صحنه برخورد و نگراني آنها با ايران را بر سر نحوه مديريت جهان دانست و خاطرنشان كرد: دليل اينكه با ما بر سر مديريت جهان دعوا دارند اين است كه تاريخ نشان داده كه ملت ايران از چنان ظرفيتي برخوردار است كه اگر يك فرصتي پيدا كند آنچنان يك جريان فرهنگي و تمدني راه اندازي مي‌كند كه اين جريان به سرعت همه جهان را فتح خواهد كرد.
وي ادامه داد: آنها مي‌خواهند با تسلط بر خاورميانه بر كل جهان مسلط شوند در حالي كه معلوم است ملت ايران و ملت منطقه اجازه نمي‌دهند استعمار با رنگ و بوي جديدي بر منطقه تسلط يافته و ثروت و فرهنگ ما را به يغما ببرد.
احمدي نژاد تاكيد كرد: ما با صراحت اعلام مي‌كنيم با مديريتي كه پايه آن در تحقير انسان‌ها استوار شده مخالفيم و نمي‌توانيم بپذيريم كه كشوري از 12 هزار كيلومتر آن طرف تر آمده و ملت‌ها را تحقير كنند و از بيان اين حقيقت هم واهمه‌اي نداريم ولي مقابله ما با شما مقابله نظامي نيست.
رئيس جمهور به ادعاي غربي‌ها مبني بر جنگ تمدن‌ها اشاره و خاطرنشان كرد: جنگ تمدن‌ها نيز از دروغ‌هاي تاريخي است. تمدن‌ها همكار و دوست هم هستند و ملت‌ها نيز با هم صميمي‌اند و امروز نيز ملت ايران با ساير ملت‌ها ارتباط صميمي دارد و جنگي بين ملت‌ها و فرهنگ‌هاي اصيل و انساني وجود ندارد.
وي با بيان اينكه آن چيزي كه امروز در صحنه عالم خودنمايي مي‌كند مقابله‌ توحش با فرهنگ و تمدن است، تصريح كرد: براي اثبات اينكه اين توحش است نيازمند استدلال زيادي نيست. چرا كه شاهديم در جنگ جهاني بيش از يكصد ميليون انسان را كشته و به بهانه 11 سپتامبر به افغانستان حمله كردند كه بر اساس برآوردها 110 هزار افغاني كشته داشته است.
وي يادآور شد: تهوش از اين بالاتر كه سربازاني را كه براي امرار معاش به ارتش پيوسته‌اند را مجبور به آدم‌كشي مي‌كنند مي‌گويند اگر نكشي كشته مي‌شوي.
رئيس جمهور به دستگيري سربازان انگليسي كه چندي پيش اتفاق افتاده بود اشاره كرد و گفت: اين سربازان كه در آب‌هاي ايران دستگير شدند حتي فرق ايران و عراق را هم نمي‌دانستند و برخي‌هايشان فكر مي‌كردند در فلسطين هستند و در همين راستا شاهديم امروز تعداد سربازان آمريكايي كه خودكشي مي‌كنند از سربازاني كه كشته مي‌شوند بيشتر است.
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ما مي‌گويم مسائل جهاني نيازمند منطق، عدالت و گفت‌وگو است و حل مسائل نيازمند عشق است نه جنگ و كشتار، اظهار داشت: مي‌گويند جنگ تمدن‌ها، كدام تمدن؟ اعلام كنند تا ما هم بدانيم كه بوش واجد كدام تمدن است.
وي در ادامه يادآور شد: چرا آنقدر گرسنه در جهان وجود دارد آيا جهان پول و ثروت كم دارد در حالي كه چنين نيست و ما شاهديم هر جاي دنيا زحمتي كشيده مي‌شود بخشي به صورت خودكار به جيب سرمايه‌داران كلان جهان مي‌رود در حالي كه نبايد اين گونه باشد و ما مي‌گويم بايد به سمت عدالت برويم و تئوري تنازع بقاء تئوري حيواني است.
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه ارتباط بين ملت‌ها نبايد بر پايه جنگ باشد، تصريح كرد: رابطه بايد بر اساس عشق، محبت و فداكاري باشد.
رئيس جمهور در بخش ديگر از سخنان خود با اشاره به صدور قطعنامه عليه ايران و اعمال تحريم‌هاي جديد ابراز داشت قطعنامه صادر مي‌كنند در حالي كه امروز پيامي كه از ايران منتشر مي‌شود نسيم رحمت است. آيا كسي توانسته نسيم را زنداني كند كه آنها مي‌خواهند پيام ملت ايران را با تحريم متوقف كنند.
احمدي نژاد ادامه داد: آنها در همه عرصه‌ها به بن‌بست رسيده‌اند و قادر نيستند مسئله‌اي را حل كنند. "در شرق آسيا نتوانستند دعواي 60 ساله را حل كنند هر چند نمي‌خواهند هم حل كنند. "
وي با بيان اينكه دوره تاريخي آن‌ها به پايان رسيده است، گفت: اگر نظامي در محيط بين‌المللي كارش به جايي رسيد كه كوچكترين مسئله خود را با توصل به سلاح حل كرد به اين معني است كه كارش تمام شده در حالي كه مسائل جهاني بايد با روش‌هاي انساني حل شود.
رئيس جمهور يادآور شد: اين‌ها دارند مي‌روند و بايد بروند چرا كه اگر نروند حركت ملت‌ها تشريف آنها را خواهد برد و در مقابل يك دوره و موج جديدي آغاز مي‌شود كه مبتني بر انسانيت، يگانه پرستي، عشق، محبت، عدالت، برادري و دوستي است و آنها نمي‌توانند با شيطنت اين معادله را تغيير دهند چرا كه اين موج همانند رودخانه عظيم با آب زلال است كه مي‌خواهند با دو كاميون زباله مسير آن را متوقف كنند كه شدني نيست.
احمدي نژاد تاكيد كرد: 4 قطعنامه تاكنون صادر كردند ولي بدانند آنقدر قطعنامه صادر كنند كه 4 هزار بشود چرا كه آنها متوجه نيستند كه هر قطعنامه‌اي كه صادر مي‌كنند سند محكوميت و رسوايي خودشان است و با اين كار نظام بر آمده از اراده خود را زير سؤال مي‌برند.
وي ادامه داد: قطعنامه صادر مي‌كنند و بعد مي‌گويند كه گفت‌وگو كنيم بسيار خب، ما كه از اول گفتيم كه اهل گفت‌وگو و منطق هستيم و هميشه اهل گفت‌وگو بوده‌ايم و در هر جاي دنيا نام ايران برده شده به واسطه منطق و فرهنگ انساني بوده است. بنابراين اگر خيال كنيد كه چماقي بر سر ملت ايران بگيريد هر آنچه كه شما مي‌خواهيد ملت ايران مي‌گويد بايد بدانيد كه اين اتفاق هرگز نمي‌افتد.
رئيس جمهور گفت: خبرنگاري از بنده پرسيد: نمي‌ترسيد كه به شما حمله كنند؟ گفتم: چه كسي؟ و آن خبرنگار گفت: رژيم صهيونيستي، كه بنده در جواب آن خبرنگار گفتم: اصلا رژيم صهيونيستي در معادلات ما نيست و كوچكتر از آن است كه از اين غلط‌‌ها بكند و گنده‌تر از آن عددي نيست.
احمدي‌نژاد با اشاره به اعلام آمادگي آمريكا براي مذاكره با ايران در سطح ‌بالاتر تصريح كرد: ما در سطح بالاتر هم آماده گفت‌وگو هستيم و زمان بوش هم بنده در سفري كه به نيويورك داشتيم آمادگي ايران را براي گفت‌وگو اعلام كردم و سال گذشته نيز به اوباما اعلام كرده كه آماده گفت‌وگو هستيم. الان نيز اعلام آمادگي مي‌كنيم.
وي با اعلام اين خبر كه شهريور ما آماده گفت‌وگو با اوباما به صورت آزاد و در برابر رسانه‌ها و در خصوص مسائل جهاني هستيم، گفت: ما آماده‌ايم كه با اوباما در سفري كه براي شركت در سازمان ملل خواهيم داشت گفت‌وگو كنيم و هر كس هر منطقي كه داشت روي ميز گذاشته تا ببنيم راه حل چه كسي بهتر است.
وي با بيان اينكه اوباما از تغييرات خبر داد كه ما از آن استقبال مي‌كنيم اما از آن مايوس هستيم، گفت: ايشان متاسفانه از فرصت‌ها درست استفاده نكرد و در محاسبات خود بيش از اندازه به صهيونيست‌ها بها مي‌دهد در حالي كه ملت‌ها هم مهم هستند.
احمدي نژاد ادامه داد: بالاخره ما نفهميديم دولت آمريكا تحت سيطره صهيونيست‌هاست يا رژيم صهيونيستي تحت سيطره دولت آمريكاست كه بايد سرانجام تكليف آن را روشن كنند.
رئيس جمهور گفت: اوباما اگر حريف گروه هاي فشار نيست حداقل مي‌تواند در تلويزيون به مردم آمريكا بگويد تا خود مردم حساب آنها را برسند در حالي كه اين‌ها آبروي مردم آمريكا را با كارهاي خود از بين مي‌برند.
احمدي نژاد با تاكيد بر اينكه شيوه مديريت آن‌ها در عراق، افغانستان و ساير نقاط جهان را قبول نداريم، اظهار داشت: ما روش آنها را شكست خورده مي‌دانيم كه اگر آنها تعقل كنند اين حرف ما به نفع آنها است. چرا كه ما روش نجات آنها را نشان مي‌دهيم اما آنها با ادبيات 200 سال قبل با ايران صحبت مي‌كنند.
وي در ادامه سخنان خود يادآور شد: آمريكايي‌ها بايد صحبت كردن با ملت‌ها و ادب ياد بگيرند چرا كه وقتي با ملت‌ها حرف مي‌زنند كه با نوكر آبا و اجدادي خود صحبت مي‌كنند.
احمدي نژاد افزود: آنها به جايي رسيدند كه اسنادي منتشر مي‌كنند كه بگويند شكست‌شان در افغانستان تقصير ايران است در حالي كه اين حرف بالا بردن ايران است و يعني به صورت غير مستقيم در مسائل در مقابل ايران شكست خورده‌اند البته ما مخالف كشته شدن انسان‌ها هستيم و حتي براي سربازان ناتو نيز ناراحتيم و معتقديم آنها نيز بايد در كنار زن و فرزندان خود باشند.
رئيس جمهور ادامه داد: ما اين حرف را از يك لحاظ از شما مي‌پذيريم نه اينكه ايراني‌ها به صورت نظامي با شما مقابله مي‌كنند بلكه هر بار كه شما شكست مي‌خوريد جلوي عدالت و انسانيت شكست خورده‌ايد كه امروز ايران محور عدالت طلبي در دنيا است بنابراين هر جا كه اينگونه وارد شويد قطعا شكست خواهيد خورد.
وي يادآور شد: غرض ما از گفت‌وگو فريب دادن كسي نيست چرا كه اگر حرف حقي ارائه شود ما آن را قبول مي‌كنيم و تاريخ نشان داده ملت ايران در برابر حرف حق نمي‌ايستد اما شما نيز بايد قول دهيد كه اگر حرف حق شنيديد آن را بپذيريد.
احمدي نژاد با بيان اينكه همه دولت‌ها، ملت‌ها و انسان‌ها بايد به طور عادلانه در مديريت جهاني مشاركت فعال داشته باشند در خصوص لزوم ساختن ايران، اظهار داشت: ساختن ايران فقط خدمت به ايراني‌ها نيست در حالي كه خدمت به كل بشريت است.
رئيس جمهور يادآور شد: اين كشور‌ها تلاش مي‌كنند بگويند ايران بيابان است چرا كه از ما عصباني هستند اما دليل ديگر آن نيز اين است كه آنها مي‌خواهند ما آن گونه باشيم كه آنها نشان مي‌دهند.
وي ساختن ايران را تقويت جبهه انسانيت، عدالت و ارائه الگو به بشريت توصيف و خاطرنشان كرد: اين حرف بنده به اين معني نيست كه اگر در ساير نقاط جهان خدمت كنيم خدمت به بشريت نيست. بلكه ايراني‌ها در هر جاي دنيا كه هستند بايد ايراني باشند يعني همه را دوست داشته، خدمتگزار و پاك و امين باشند.
احمدي نژاد تاكيد كرد: باور بنده اين است كه هر ايراني در هر نقطه عالم حضور دارد يك پرچم براي سرافرازي، عزت و افتخار ايرانيان است.
رئيس جمهور گفت: دليل عصبانيت آنها اين است كه مي‌بيينند روح جمعي تمدن ساز و فرهنگ آفرين ايران بيدار شده است و ديگر با يك يا دو نفر طرف نيستند.
وي يادآور شد: صهيونيست‌ها آدم فرستاده‌اند كه بنده را ترور كنند؛ اين همه از ملت ايران را ترور كردند، چه شد؟ امروز تك تك ايرانيان يك سياوش، آرش و يك رزمنده هستند.
رئيس جمهور در پايان سخنان خود خطاب به حاضران گفت: شما امروز در يك نقطه سرنوشت‌ساز تاريخ قرار داريد و محور موج جديدي هستيد كه متعلق به آينده‌ است بنابراين خودتان را مجهز كنيد كه آينده درخشان از آن شما است.
انتهاي پيام/ب

عکس های مربوطه:
http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=8905111039
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”