"پاتریوت" های آمریکا علیه ایران به کشیک درآمده اند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۸۹, ۹:۰۱ ب.ظ
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7631 بار
تماس:

"پاتریوت" های آمریکا علیه ایران به کشیک درآمده اند

پست توسط HORLIKAN »

"ماکسیم خروستالف" در مقاله ای که در "KMnews" منتشر شد، می نویسد که توان موشکی ایران مخالفان بالقوه این کشور را وادار به احترام کرده است و کارشناسان آمریکا هم اکنون احساس خطر کرده اند که در صورت مناقشه نخواهند توانست که از متفقان خود در حاشیه خلیج فارس دفاع کنند. "ریکی الیسون" رییس ائتلاف دفاع از سپر ضد موشکی در جریان کنفرانس اخیری که در خصوص توانایی های تهران برگزار شده بود تاکید کرد که در حال حاضر در خاک بحرین، کویت، قطر و امارات متحده عربی دو گردان به طور کامل تجهیز نشده مجهز به سیستم های ضد موشکی "پاتریوت" مستقر شده اند. وی گفت: "در هر گردان 4 آتشبار وجود دارد و در هر آتشبار 5 سکوی پرتاب". کلا در خلیج فارس 8 آتشبار پاتریوت آمریکا مستقر شده اند که هر کدام از آنها را در حدود 100 سرباز هدایت می کنند.

مولف مقاله به نقل از الیسون نوشت: "وظیفه دفاع از حریم هوایی مناطقی که در آن ده ها هزار نظامی آمریکایی مستقر شده اند و سرمایه های ایالات متحده به ارزش ده ها میلیارد دلار وجود دارد، بر عهده دو گردان گذاشته شده است". بنا به ارزیابی وی، امروزه وظیفه مذکور اصلا اجراشدنی نیست. الیسیون اشاره کرد که "سربازان در صحراها زندگی می کنند، در شرایط گرمای طاقت فرسا، رطوبت زیاد و انزوای کامل از مردم این کشورهایی که در آنها مستقر شده اند". آنطور که الیسون یادآوری کرد، دشوار شدن این وظایف همچنین به این خاطر شدت می یابد که "آتشبارهای ضد موشکی باید شهرهای بزرگ و مراکز نظامی کشورهایی که در آن مستقر هستند را تامین کنند. امکانات موشک های بالستیکی ایران در خلیج فارس بسیار زیاد است و ایرانی ها بالغ بر 1000 فروند موشک با کلاهک های جدا شونده در اختیار دارند. موشک ها در فواصل 120-150 کیلومتری از اهداف بالقوه خود مستقر شده اند که همین مسئله رهگیری آنها را دشوارتر کرده است. بخش اعظم موشک های هدف گرفته شده به سمت کشورهای خلیج فارس را مدل های "شهاب"، "سجیل"، " CSS-8" و M11 تشکیل می دهند. همه این موشک ها بر اساس فناوری های روسی، چینی و یا کره شمالی ساخته شده و دارایی موتوری یک مرحله ای با سوخت مایع هستند. و همه آنها در عرض چند دقیقه می توانند شلیک شوند".

نگارنده در بخش دیگری از مقاله خود به نقل از الیسون نوشت که باید یک سری تدابیر فوری برای تقویت سپر ضد موشکی در خلیج فارس اتخاذ شوند از جمله "استقرار رادار X-Band در بحرین، دوبرابر نمودن تعداد سکوهای پرتاب هر آتشبار، تقویت حراست آتشبارها، انتقال مهمات اضافی و نیروهای خدماتی به خلیج فارس".

مولف معتقد است، فرماندهی آمریکا شرایط را به خوبی درک می کند. قرار است که در دریای مدیترانه به طور دائمی سه کشتی نظامی نیروی دریایی آمریکا مجهز به سپر ضد موشکی کشیک بدهند. به گفته برخی از مقامات پنتاگون، تقویت نیروی سپر ضد موشکی برای دفاع از تاسیسات نظامی آمریکا در منطقه خواهد بود و همچنین خاک کشورهای متفق واشنگتن. اما در هر حل، باید با الیسون موافقت کرد. در صورت مناقشه با ایران، کلیه این اقدامات بی اثر خواهند بود و نه تنها تردد در تنگه هرمز را تامین نمی کند بلکه استخراج نفت در خلیج فارس نیز به طور کامل فلج خواهد کرد.

خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 11 مردادماه
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: "پاتریوت" های آمریکا علیه ایران به کشیک درآمده اند

پست توسط میهن پرست »

HORLIKAN نوشته شده:"
. موشک ها در فواصل 120-150 کیلومتری از اهداف بالقوه خود مستقر شده اند که همین مسئله رهگیری آنها را دشوارتر کرده است. بخش اعظم موشک های هدف گرفته شده به سمت کشورهای خلیج فارس را مدل های "شهاب"، "سجیل"، " CSS-8" و M11 تشکیل می دهند. همه این موشک ها بر اساس فناوری های روسی، چینی و یا کره شمالی ساخته شده و دارایی موتوری یک مرحله ای با سوخت مایع هستند. و همه آنها در عرض چند دقیقه می توانند شلیک شوند".

من نمیدونم دوستان برای چی این مقاله ها رو میخونن.طرف بیشتر به اشپز شبیه بوده تا یک مولف نظامی.گویا برد موشک های سجیل از 2500 کیلومتر به 150 کیلومتر رسیده در مورد شهاب هم همینطور.در ثانی تازگیا فهمیدیم سجیل 2 مرحله ای با سوخت جامد شده یک مرحله ای مایع.در ضمن ایشون نمیدونن زمان شلیک موشک سوخت مایع یکم زیاده.از همه بدتر مردک نمیدونه سجیل موشک کاملا ایرانیست.و اما جالب تر اینکه گفتن 1000تا موشک.لابد ایشون توی گردان موشکی سپاه و ارتش هستن و ما خبر نداریم.جالبه به فاتح 110 هم اشاره نکردن که بیشترین نرخ تولید رو داره و مخصوص کشور های حاشیه خلیج به کار گرفته میشه.در کل شهر شلوغ شده ایشون هم هفت تیر کش
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”