اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه العدي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه العدي

پست توسط victory67 »

اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي واهي صهيونيست‌ها درباره منطقه العديسه بود
خبرگزاري فارس: يك منبع آگاه اساس درگيري بين ارتش لبنان و رژيم صهيونيستي در جنوب لبنان را ادعاي واهي ارتش صهيونيستي براي اشغال منطقه تحت كنترل ارتش لبنان در مرز فلسطين اشغالي دانست كه با ميانجيگري نيروهاي يونيفل متوقف شد.

تصویر

يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سياست ‌خارجي خبرگزاري فارس، در خصوص حملات بالگردهاي رژيم صهيونيستي به مواضع ارتش لبنان با بيان اينكه درگيري بين ارتش صهيونيستي و ارتش لبنان ساعتي پيش در منطقه سوق‌الجيشي «العديسه» و «كفر كلا» اتفاق افتاد، گفت: اين درگيري در شرايطي رخ داد كه ارتش صهيونيستي نگران عدم ناتواني در ايجاد فضاي تشنج عليه مقاومت در قالب گزارش دادگاه رفيق حريري است.
وي افزود: امروز با اقدام ارتش صهيونيستي مبني بر شليك گلوله توپ به سوي ارتش لبنان در عديسه، اين منطقه دستخوش درگيري‌هايي شد.
اين مقام آگاه با بيان اينكه ارتش صهيونيستي انتظار چنين پاسخ كوبنده‌اي را از سوي ارتش لبنان نداشت، اظهار داشت: ارتش لبنان يكپارچه در مقابله اين حملات ايستادگي كرده و در ازاي يك گلوله توپ صهيونيستي چندين گلوله توپ و خمپاره به داخل اراضي رژيم صهيونيستي شليك كرد.
وي با اشاره به دستپاچگي صهيونيست‌ها براي مهار و مديريت اين درگيري گفت: آنها از طريق نيروهاي يونيفل وارد شده‌اند تا درگيري متوقف شود.
اين مقام آگاه اساس درگيري بين نيروها را ادعاهاي واهي صهيونيست‌ها براي اشغال منطقه تحت كنترل ارتش لبنان در مرز فلسطين اشغالي خواند و يادآور شد: اين پايگاه يك موقعيت سوق‌الجيشي مي‌باشد و ارتش صهيونيستي در ادعاهاي واهي آن را به خود متعلق دانسته و دست به ماجراجويي زد و ارتش لبنان نيز در مقابل آنها ايستادگي كرد.
وي ادامه داد: آخرين گزارش‌ها حاكي از آن است كه نيروهاي يونيفل موفق به توقف درگيري شده‌اند اما نيروهاي مقاومت لبنان با آمادگي كامل در آستانه پاسخ به صهيونيست‌ها در حمايت از ارتش لبنان بوده‌اند كه اين موضوع مي‌توانست جنگ سوم مقاومت و رژيم صهيونيستي را رقم بزند.
انتهاي پيام/خ

بالگردهاي رژيم صهيونيستي در آسمان مرزهاي جنوبي لبنان
خبرگزاري فارس: شبكه تلويزيوني الجزيره در خبري فوري با اشاره به ادامه درگيري‌هاي پراكنده رژيم صهيونيستي با ارتش لبنان ، اعلام كرد كه بالگردهاي صهيونيست‌ها در آسمان لبنان به پرواز درآمدند.

تصویر


به گزارش مانيتورينگ فارس، شبكه الجزيره در خبري فوري اعلام كرد كه رژيم صهيونيستي مركز ارتش لبنان را دو بار موشك باران كرد.
اين شبكه با اشاره به ادامه حملات در منطقه "العديسه " در جنوب لبنان و هدف قرار گرفتن مناطق نظامي اعلام كرد كه بالگردهاي رژيم صهيونيستي در آسمان لبنان به پرواز درآمدند.
از سوي ديگر راديو رژيم صهيونيستي نيز اعلام كرد كه صداي انفجارهاي شديد در مرز لبنان و فلسطين اشغالي شنيده مي‌شود.
اين راديو اعلام كرد به دنبال شليك خمپاره از اسرائيل به جنوب لبنان ارتش لبنان دو موشك به سوي فلسطين اشغالي شليك كرده است.
منابع امنيتي لبنان اعلام كردند: نظاميان صهيونيست امروز با سربازان ارتش لبنان در مرز بين لبنان و فلسطين اشغالي درگير شدند.
در جريان اين درگيري كه با تبادل آتش توپخانه‌اي و تيراندازي همراه بود، يك نظامي و يك غيرنظامي لبناني زخمي شدند.
اين درگيري با شليك 10خمپاره از سوي رژيم صهيونيستي به شهرك العديسه و اصابت چهار خمپاره به پايگاه ارتش لبنان در اين شهرك آغاز شده است.
انتهاي پيام/++
نيروهاي لبناني صهيونيست‌ها را وادار به عقب‌نشيني كردند
خبرگزاري فارس: شبكه العربيه در خبري فوري اعلام كرد كه نيروهاي لبناني دقايقي پيش موفق شدند نيروهاي صهيونيست را واردار به عقب نشيني كنند.

تصویر

به گزارش مانيتورينگ فارس، شبكه العربيه در خبري فوري اعلام كرد كه در پاتك نيروهاي لبناني به نيروهاي پياده نظام صهيونيست، يك سرباز اين رژيم زخمي شد و نيروهاي پياده اسرائيلي مجبور به عقب نشيني از برخي مواضع خود شدند.
اين شبكه با اشاره به توقف نسبي تبادل آتش بين دو طرف اعلام كرد كه اسرائيلي ها مقر ارتش لبنان را هدف قرار دادند.
منابع امنيتي لبنان ساعاتي پيش اعلام كردند: نظاميان صهيونيست امروز با سربازان ارتش لبنان در مرز بين لبنان و فلسطين اشغالي درگير شدند.
در جريان اين درگيري كه با تبادل آتش توپخانه‌اي و تيراندازي همراه بود، يك نظامي و يك غيرنظامي لبناني زخمي شدند.
اين درگيري با شليك 10خمپاره از سوي رژيم صهيونيستي به شهرك العديسه و اصابت چهار خمپاره به پايگاه ارتش لبنان در اين شهرك آغاز شده است.
انتهاي پيام/++
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط sinaset »

دونظامي لبناني دردرگيري با نيروهاي اسراييلي به شهادت رسيدند
بيروت- شاهدان عيني روز سه شنبه گزارش دادند که درجريان درگيري افراد ارتش لبنان با نيروهاي متجاوز رژيم صهيونيستي درجنوب لبنان ‘ دو نظامي لبناني به شهادت رسيدند .
  تصویر 
به گزارش ايرنا از بيروت، به دنبال شليک گلوله تانک اسراييلي به پست بازرسي ارتش لبنان و پاسخ ارتش لبنان با آن ، ارتش اسراييل با 9 گلوله مناطق مرزي در جنوب لبنان را هدف قرارداد و بالگردهاي ارتش اسراييل نيز با سه موشک منطقه مرزي جنوب لبنان را هدف قراردادند.
بنا براين گزارش ‘ نظاميان اسراييلي با ورود به خاک لبنان به قطع درختان اين منطقه اقدام کردند که با اعتراض ارتش لبنان روبرو شدند .
دراين حادثه نظاميان اسراييلي يک گلوله تانک به پست بازرسي ارتش لبنان در العديسه در جنوب لبنان شليک کردند که منجر به اتش سوزي در اين مرکز و زخمي شدن يک نظامي و يک شهروند لبناني شد.
به دنبال آن ارتش لبنان به شليک گلوله تانک اسراييلي با خمپاره "آر پي جي" پاسخ داد که در پي آن يک خودروي نظامي اسراييلي نيز منهدم شد .
پس از آن نظاميان اسراييلي با استقرار تک تيراندازان در شهرک صهيونيست نشين مسکفام ، منطقه بين العديسه و کفرکلا اين منطقه را گلوله باران کردند .
اين درحالي است که پليس و ارتش اسراييل شليک هر نوع موشک کاتيوشا از جنوب لبنان به شمال اسراييل از سوي افراد ناشناس را تکذيب کرد.
منبع خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

ارتش لبنان با مقاومت دربرابر صهيونيست‌ها، پاسخي قاطع به تل‌آويو داد
خبرگزاري فارس: ارتش رژيم صهيونيستي پس از مدت‌ها تهديد، امروز با هدف سنجش واكنش ارتش لبنان، به نقاط مرزي لبنان حمله كرد ولي با واكنش قاطع اين كشور روبه‌رو شد به طوري كه يك ژنرال ارتش صهيونيستي كشته و نظاميان صهيونيستي مجبور به عقب‌نشيني شد.

تصویر
به گزارش فارس، خبرگزاري فرانسه ظهر امروز به نقل از منابع امنيتي لبنان در خبري فوري اعلام كرد كه ارتش رژيم صهيونيستي به نقاط مرزي لبنان يورش برد.
اين خبرگزاري افزود كه سربازان ارتش لبنان امروز سه‌شنبه در واكنش به شليك تانك‌هاي نظاميان صهيونيست در مرز بين لبنان و فلسطين اشغالي وارد درگيري شدند.
در ادامه درگيري رژيم صهيونيستي 10خمپاره به شهرك "العديسه " در جنوب لبنان شليك كرد كه چهار خمپاره به پايگاه ارتش لبنان در اين شهرك اصابت كرد.
در اين هنگام ارتش لبنان نيز به اين تجاوز رژيم صهيونيستي پاسخ داد و تبادل آتش بين دو طرف صورت گرفت.
پس از اين، شبكه تلويزيوني الجزيره قطر در خبري فوري اعلام كرد كه رژيم صهيونيستي مركز ارتش لبنان را دو بار موشك باران كرد.
اين شبكه با اشاره به ادامه حملات در منطقه "العديسه " در جنوب لبنان و هدف قرار گرفتن مناطق نظامي اعلام كرد كه بالگردهاي رژيم صهيونيستي در آسمان لبنان به پرواز درآمدند.
از سوي ديگر راديو رژيم صهيونيستي نيز اعلام كرد كه صداي انفجارهاي شديد در مرز لبنان و فلسطين اشغالي شنيده مي‌شود.
ساعتي پس از آغاز درگيري، يك منبع دولتي لبنان اعلام كرد به دنبال حملات خمپاره‌‌اي امروز تانك‌هاي رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان تمام يگان‌هاي ارتش لبنان در آماده‌باش كامل به سر مي‌برند.
در ادامه، "ميشل سليمان " رئيس جمهور لبنان در پيامي خواستار مقابله با اين اقدام صهيونيست‌ها در نقض قطعنامه 1701 سازمان ملل شد و تاكيد كرد با هر تعداد كشته كه شده بايد جلوي اسرائيلي‌ها را گرفت.
علاوه بر اين، "لبنان اولا " نماينده پارلمان لبنان تاكيد كرد كه ارتش لبنان در برابر حملات امروز رژيم صهيونيستي دست بسته نخواهد بود و پاسخ قاطع خواهد داد.
وي افزود: حملات امروز اسرائيل به منطقه العديسه چيزي عجيب و غريبي نبوده چون اسرائيل به خيانت و مكر و حيله عادت كرده است.
شبكه تلويزيوني الجزيره گزارش داد كه بر اثر حمله ارتش رژيم صهيونيستي به مراكز ارتش لبنان تاكنون 3سرباز ارتش لبنان به شهادت رسيده و 4تن ديگر زخمي شده‌اند.
در ساعت‌هاي اوليه اين درگيري، "جان قهوه‌چي " فرمانده ارتش لبنان با فرماندهي ارتش اين كشور در مرز لبنان تماس برقرار كرد و تاكيد كرد كه اين ارتش به مبارزه با تمامي شيوه‌هاي لازم ادامه خواهد داد.
همچنين شبكه تلويزيوني العالم در خبري فوري اعلام كرد كه خبرنگار روزنامه لبناني الاخبار بر اثر حمله نيروهاي رژيم صهيونيستي به شهادت رسيده است.
حمله نظاميان ارتش رژيم صهيونيستي به نقاط مرزي لبنان با مقابله قاطع ارتش لبنان روبه‌رو شد و در اين درگيري يك نظامي صهيونيست كشته و دو نظامي ديگر مجروح شدند كه وضعيت جسماني يكي از آنان وخيم مي‌باشد.
پايگاه خبري فلسطين‌اليوم با اعلام خبر كشته شدن يك نظامي صهيونيستي تصريح كرد كه نظامي صهيونيست كشته شده در درگيري‌هاي امروز در مرز لبنان و سرزمين‌هاي اشغالي يك ژنرال ارتش اسرائيل بوده است.
علاوه بر اين، خبرنگار شبكه تلويزيوني "المنار " در حملات امروز رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان مجروح شد.
در پي كشته شدن نظامي بلندپايه صهيونيستي، ارتش اين رژيم خواستار توقف آتش شد تا نظاميان مجروح خود را از صحنه درگيري خرج كند. پس از منابع خبري حاضر در عرصه جنگ اعلام كردند كه از يك ساعت گذشته آرامشي شكننده برقرار شده است.
در همين ارتباط، "بشار اسد " در تماسي تلفني با "ميشل سليمان " تاكيد كرد كه سوريه در كنار لبنان و مقاومت اين كشور در برابر تجاوز صهيونيست‌ها مي‌ايستد.
انتهاي پيام/++


رژيم صهيونيستي در حمله امروز به لبنان از بمب‌هاي فسفري استفاده كرد
خبرگزاري فارس: شبكه تلويزيوني المنار لبنان اعلام كرد رژيم صهيونيستي در حملات امروز خود به روستاهاي جنوب لبنان بمب‌هاي فسفري به كار برده است.

تصویر

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري المنار، بر اساس تصاويري كه از مرز لبنان و فلسطين اشغالي در حال پخش است، رژيم صهيونيستي از بمب‌هاي فسفري در حملات امروز خود استفاده كرده است.
خبرنگار المنار در منطقه جنوب لبنان نيز گفت: در حملات صهيونيست‌ها يك خمپاره به مسجدي بين شهرك كفركلا و العديسه اصابت كرد.
اين در حالي است كه ارتش لبنان نيز در حال جستجو در نوار مرزي اين كشور با فلسطين اشغالي است تا سربازاني را كه بر اثر حملات رژيم صهيونيستي زخمي شدند، از منطقه خارج كند.
درگيري امروز نظاميان رژيم صهيونيستي با ارتش لبنان از آنجا آغاز شد كه تانك‌هاي اين رژيم با تجاوز به خاك لبنان چندين خمپاره به سوي شهرك العديسه و نزديك يك پايگاه ارتش لبنان شليك كردند كه با واكنش ارتش لبنان روبه‌‌رو شدند.
انتهاي پيام/++

با ميانيجيگري يونيفل؛آتش‌بس در مرزهاي لبنان حاكم شد
خبرگزاري فارس: منابع خبري از بازگشت آرامش به جنوب لبنان با ميانيجيگري يونيفل خبر دادند.


تصویر
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "النشرة "، بر اساس اطلاعات منابع آگاه رسانه‌اي، با ميانجيگري نيروهاي بين المللي حاضر در جنوب لبنان (يونيفل) درگيري ميان ارتش رژيم صهيونيستي و ارتش لبنان پايان يافت و آتش‌بس اعلام شد.
يونيفل پيش از اين دو طرف را به خويشتن‌داري فرا خوانده بود.
اين در حالي است كه بر اثر حمله ارتش رژيم صهيونيستي به مراكز ارتش لبنان تاكنون 3سرباز ارتش و يك خبرنگار لبناني به شهادت رسيده و 4تن ديگر زخمي شده‌اند.
در جريان اين درگيري يك نظامي صهيونيست كشته و دو نظامي ديگر مجروح شدند كه وضعيت جسماني يكي از آنان وخيم گزارش شده است.
اين درگيري با شليك 10خمپاره از سوي رژيم صهيونيستي به شهرك العديسه و اصابت چهار خمپاره به پايگاه ارتش لبنان در اين شهرك آغاز شده است.
انتهاي پيام/++
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

تجاوز به لبنان حمله به جهان اسلام تلقي مي‌شود
خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه تجاوز به لبنان حمله به جهان اسلام تلقي مي‌شود، گفت: رژيم صهيونيستي با اين اقدام خود ، زمينه شكست ديگري را در منطقه براي خود فراهم كرد.
تصویر

علاء‌الدين بروجردي نماينده مردم بروجرد و رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به حمله رژيم صهيونيستي به مناطق جنوبي لبنان گفت: عمليات رژيم صهيونيستي در خاك لبنان نشان دهنده اين واقعيت است كه اين رژيم همچنان عامل ناآرامي و بحران در منطقه است.

وي افزود: حمله به لبنان حمله به جهان اسلام تلقي مي‌شود، به همين دليل اين عمليات به شدت محكوم است.

رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي بايد عواقب اين جنايت خود را بپذيرد، تصريح كرد: زمان عمليات نظامي و تجاوز رژيم صهيونيستي عليه كشورهاي منطقه به پايان رسيده است.

بروجردي در ادامه تاكيد كرد: رژيم صهيونيستي با اين اقدام خود زمينه شكست ديگري را در منطقه براي خود فراهم كرد.

نظاميان رژيم صهيونيستي در تجاوز امروز به خاك لبنان ضمن شهيد و زخمي كردن چندين سرباز لبناني، قوانين بين‌المللي از جمله قطعنامه 1701 را زير پا گذاشتند.
انتهاي پيام/
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط sinaset »

افسر كشته شده صهيونيست در درگيري‌هاي امروز "ژنرال ارتش " بود
خبرگزاري فارس: در درگيري‌هاي امروز در مرز لبنان و سرزمين‌هاي اشغالي 4 لبناني از جمله يك غيرنظامي و خبرنگار روزنامه الاخبار شهيد شده و يك ژنرال ارتش رژيم صهيونيستي به هلاكت رسيد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري فلسطين‌اليوم، نظامي صهيونيست كشته شده در درگيري‌هاي امروز در مرز لبنان و سرزمين‌هاي اشغالي يك ژنرال ارتش اسرائيل بوده است.
منابع خبري پيش از اين از هلاكت يك نظامي صهيونيست در مرز با لبنان سخن گفته بودند، اما نسبت به درجه نظامي وي خبري منتتشر نشده بود.
نيروهاي ارتش رژيم صهيونيستي امروز پس از آغاز درگيري در مرز لبنان و شليك به مقر ارتش اين كشور در مرز، با پاسخ نيروهاي ارتش لبنان مواجه شدند.
بنا بر اعلام رسانه‌هاي خبري لبنان، گفته مي‌شود در اين درگيري‌ها دو نظامي رژيم صهيونيستي نيز دچار جراحت شدند.
در اين درگيري‌ها همچنين 2 نظامي لبناني و يك غيرنظامي و نيز خبرنگار روزنامه "الاخبار " لبنان نيز به شهادت رسيدند.
==========
ویدیو تصاويري از حمله ارتش رژيم صهيونيستي به مناطق جنوب لبنان

[External Link Removed for Guests]

منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط sinaset »

ميانيجيگري يونيفل؛
آتش‌بس در مرزهاي لبنان حاكم شد
خبرگزاري فارس: منابع خبري از بازگشت آرامش به جنوب لبنان با ميانيجيگري يونيفل خبر دادند.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري "النشرة "، بر اساس اطلاعات منابع آگاه رسانه‌اي، با ميانجيگري نيروهاي بين المللي حاضر در جنوب لبنان (يونيفل) درگيري ميان ارتش رژيم صهيونيستي و ارتش لبنان پايان يافت و آتش‌بس اعلام شد.
يونيفل پيش از اين دو طرف را به خويشتن‌داري فرا خوانده بود.
اين در حالي است كه بر اثر حمله ارتش رژيم صهيونيستي به مراكز ارتش لبنان تاكنون 3سرباز ارتش و يك خبرنگار لبناني به شهادت رسيده و 4تن ديگر زخمي شده‌اند.
در جريان اين درگيري يك نظامي صهيونيست كشته و دو نظامي ديگر مجروح شدند كه وضعيت جسماني يكي از آنان وخيم گزارش شده است.
اين درگيري با شليك 10خمپاره از سوي رژيم صهيونيستي به شهرك العديسه و اصابت چهار خمپاره به پايگاه ارتش لبنان در اين شهرك آغاز شده است.

 گزارش تصویری مرتبط  [FONT=Times New Roman]  [External Link Removed for Guests]    [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]
 [External Link Removed for Guests]منبع خبرگزاری فارس
[External Link Removed for Guests]  
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Novice Poster
Novice Poster
پست: 65
تاریخ عضویت: جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۹:۴۹ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط timon »

تل‌آويو از ترس مقاومت تجاوز خود به لبنان را فوراً پايان داد
"امين حطيط " در گفت‌و‌گو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس با بيان اينكه مقاومت سرسختانه ارتش لبنان در برابر نظاميان رژيم صهيونيستي سبب شد تا اين رژيم تجاوز خود به جنوب لبنان را پايان دهد، گفت: به اعتقاد بنده جو حاكم بر اين منطقه‌ در روزهاي آينده همچنان متشنج و ناآرام خواهد بود. البته اين مسئله سبب بروز جنگ نخواهد شد. چرا كه هرگز اسرائيل توانايي آتش افروزي جنگ جديدي را ندارد.
اين سرتيپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان با اشاره به آماده شدن نيروهاي مقاومت براي حمايت از ارتش لبنان در برابر تجاوز اسرائيل گفت: يكي ديگر از دلايلي كه ارتش رژيم صهيونيستي خيلي سريع به حمله خود به منطقه "العديسه " واقع در جنوب لبنان پايان داد، به خاطر ترسش از مقاومت بود. زيرا مقاومت اسلامي جنوب لبنان در جنگ 33 روزه (تابستان 2006) توانست ارتش اسرائيل را شكست دهد و اين در حالي است كه تجهيزات و امكانات آن روز مقاومت، قابل مقايسه با امكانات امروز آن نيست.
وي در پايان تصريح كرد: اكنون مقاومت در شرايط خيلي بهتري قرار دارد و اوضاع سياسي لبنان در جهت همسويي با آن است و تل‌آويو بخوبي مي‌داند چنانچه جنگ جديدي عليه لبنان به راه بيندازد، متحمل شكست سختي خواهد شد. به همين دليل از شعله‌ور ساختن جنگ خودداري مي‌كنند.
منبع:خبر گزاری فارس
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

رژيم صهيونيستي مدتها پيش مرده است
خبرگزاري فارس: وزير خارجه كشورمان با بيان اينكه رژيم صهيونيستي مدتهاست كه مرده است، در خصوص تجاوز روز گذشته اين رژيم به لبنان تصريح كرد: نيروهاي سازمان ملل با فرماندهي اين نيروها بايد پاسخگو باشند.
تصویر


به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان پيش از ظهر امروز چهارشنبه طي سخناني در نشست تخصصي حقوق بشر اسلامي و كرامت انساني، با اشاره به مصوبه كنگره آمريكا كه براساس آن به كشوري اجازه مي‌دهد كه به كشور ديگر حمله كند، خاطرنشان كرد: مجلس و كنگره كشوري مصوبه‌اي را تصويب مي‌كند كه به رژيم صهيونيستي در خاورميانه مجوز بدهد صرف‌نظر از آنكه اين رژيم مدتهاست مرده است و همه اين كارها براي القائاتي است كه نشانه‌هايي از حيات را از اين رژيم به ديگران منعكس كند والا سه سال پيش اسرائيل در لبنان به انتحار خود اقدام و شاهد پيكره نيمه جان آن در غزه بوديم.
وزير خارجه كشورمان با اشاره به تجاوز ديروز رژيم صهيونيستي به مرزهاي جنوبي لبنان گفت: نيروهاي سازمان ملل و فرماندهي اين نيروها بايد پاسخگو باشند كه براي چه حائل شده‌اند و اگر نمي‌توانند جلوي اين حركت ايذايي را بگيرند اعلام كنند.
وي ادامه داد: ارتش و ملت لبنان و مقاومت خودش مي‌تواند در اين زمينه تصميم بگيرد.
وي همچنين گفت: تهران پاييز آينده ميزبان وزراي امور زنان كشورهاي اسلامي است.
متكي فضاي حاكم بر تصميم‌سازي‌هاي امروز بين‌المللي را فضايي لائيك خواند و افزود: ما جايگزين‌هاي مناسب‌تري در اين زمينه داريم.
مشروح اين اظهارات متعاقبا ارسال مي‌شود.
انتهاي پيام/خ
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

سرتيپ بازنشسته ارتش لبنان در گفت‌وگو با فارس:
تل‌آويو از ترس مقاومت تجاوز خود به لبنان را فوراً پايان داد
خبرگزاري فارس: سرتيپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان با اشاره به آماده شدن نيروهاي مقاومت براي حمايت از ارتش اين كشور در برابر تجاوز اسرائيل گفت: يكي از دلايلي كه ارتش صهيونيستي خيلي سريع به حمله خود به جنوب لبنان پايان داد، به خاطر ترسش از مقاومت بود.
   
 تصویر 

"امين حطيط " در گفت‌و‌گو با خبرنگار بين‌الملل خبرگزاري فارس با بيان اينكه مقاومت سرسختانه ارتش لبنان در برابر نظاميان رژيم صهيونيستي سبب شد تا اين رژيم تجاوز خود به جنوب لبنان را پايان دهد، گفت: به اعتقاد بنده جو حاكم بر اين منطقه‌ در روزهاي آينده همچنان متشنج و ناآرام خواهد بود. البته اين مسئله سبب بروز جنگ نخواهد شد. چرا كه هرگز اسرائيل توانايي آتش افروزي جنگ جديدي را ندارد.
اين سرتيپ بازنشسته ستاد مشترك ارتش لبنان با اشاره به آماده شدن نيروهاي مقاومت براي حمايت از ارتش لبنان در برابر تجاوز اسرائيل گفت: يكي ديگر از دلايلي كه ارتش رژيم صهيونيستي خيلي سريع به حمله خود به منطقه "العديسه " واقع در جنوب لبنان پايان داد، به خاطر ترسش از مقاومت بود. زيرا مقاومت اسلامي جنوب لبنان در جنگ 33 روزه (تابستان 2006) توانست ارتش اسرائيل را شكست دهد و اين در حالي است كه تجهيزات و امكانات آن روز مقاومت، قابل مقايسه با امكانات امروز آن نيست.
وي در پايان تصريح كرد: اكنون مقاومت در شرايط خيلي بهتري قرار دارد و اوضاع سياسي لبنان در جهت همسويي با آن است و تل‌آويو بخوبي مي‌داند چنانچه جنگ جديدي عليه لبنان به راه بيندازد، متحمل شكست سختي خواهد شد. به همين دليل از شعله‌ور ساختن جنگ خودداري مي‌كنند.
انتهاي پيام/+
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

"مقاومت " دست متجاوزان به ارتش لبنان را قطع خواهد كرد
خبرگزاري فارس: دبيركل حزب‌الله لبنان مقابله ارتش با تجاوزات رژيم صهيونيستي را "دلاورانه " توصيف و به رژيم صهيونيستي هشدار داد كه مقاومت دست اين رژيم را در صورت تعدي به ارتش لبنان قطع خواهد كرد.

تصویر
به گزارش فارس، سيدحسن نصرالله در جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي طي سخناني كه به طور مستقيم از شبكه المنار پخش مي‌شد، با اشاره تجاوز مرزي روز گذشته رژيم صهيونيستي به لبنان گفت: آنچه در مرز لبنان و فلسطين اشغالي روي داد، رويارويي دلاورانه ارتش ملي لبنان بود.

*دوشادوش ارتش با تجاوزگري رژيم صهيونيستي مقابله مي‌كنيم


سيدحسن نصرالله در ادامه سخنانش افزود: تجاوزگري اسرائيل عليه لبنان متوقف نخواهد شد و با وجود توقف عمليات رزمي كلي از زمان پايان جنگ 33 روزه عليه لبنان در سال 2006 ميلادي همچنان وجود دارد.
دبيركل حزب‌الله لبنان گفت: آنچه كه امروز در مرزهاي لبنان با رژيم صهيونيستي از پايداري و وفاداري و جانفشاني نيروهاي ارتش لبنان در مرزهاي اين كشور با فلسطين اشغالي روي داد، نحوه اين سخنراني را تغيير داد.
وي اولين بخش از سخنراني خود را به تجاوزات مستمر رژيم صهيونيستي اختصاص داد و گفت كه بعد از آن موضوع دادگاه رفيق الحريري نخست‌وزير اسبق لبنان را مورد بررسي قرار مي‌دهد، سفر رهبران كشورهاي خارجي و عربي به لبنان نيز در همين راستا بررسي مي‌شود.
نصرالله در ادامه تاكيد كرد كه جنگ 33روزه و معادلات پيرامون آن سومين موضوع مورد بررسي در اين سخنراني است و مسئوليت‌هاي لبناني‌ها در مرحله كنوني و آينده نيز در اين سخنان بحث خواهد شد.
وي با اشاره به اينكه تجاوز مستمر رژيم صهيونيستي به لبنان همچنان ادامه دارد، تاكيد كرد كه اين تجاوز در انواع مختلف همچنان عليه لبنان و مردم و ثبات اين كشور ادامه دارد.
وي با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستي از آگوست سال 2006 تاكنون بيش از هفت هزار بار قطعنامه 1701 را ناديده گرفته و حريم هوايي يا زميني لبنان را مورد تجاور قرار داده است، تاكيد كرد آنچه كه امروز شاهد آن بوديم يكي از انواع اين تجاوزها بود كه نيروهاي ارتش موفق شدند وظيفه خود را انجام دهند و با آن مقابله كنند.
دبيركل حزب‌الله لبنان ادامه داد كه از همان لحظه اول اين تجاوز، نيروهاي حزب‌الله در آماده باش كامل قرار گرفتند و همگام با اين حوادث، اتفاقات به وجود آمده را زير نظر داشتند.
وي تاكيد كرد كه منطقي اين بود كه مقاومت خود را در اختيار ارتش قرار دهد و به همين علت اين حزب با ارتش تماس گرفت و آمادگي كامل خود را براي مقابله با دشمن به فرمانده ارتش ابلاغ كرد.
نصرالله ادامه داد: با رئيس جمهور، رئيس مجلس و نخست‌وزير نيز تماس‌هايي برگزار كرديم و همين موضوع را به آنها نيز ابلاغ كرديم، ما گفتيم كه مقاومت هيچ كاري انجام نخواهد داد و با نظم و انضباط كامل رفتار خواهد كرد و در اختيار ارتش خواهد بود.
وي ساعت‌هاي گذشته روز سه‌شنبه را بسيار حساس توصيف كرد و گفت كه اين حساسيت رفتار آرام را مي‌طلبيد.
وي تاكيد كرد كه پيام لبنان به اين تجاوز اين بود كه هرگز در برابر هر تجاوزي حتي يك وجب از خاك كشور كوتاه نخواهد آمد و با تمام شجاعت در برابر آن خواهد ايستاد و لبنان از كسانيكه تهديد به جنگ با اين كشور مي‌كنند، نمي‌ترسد.
سيد حسن نصرالله پيام ديگر امروز را اين نكته دانست كه مقاومت در آمادگي كامل قرار دارد و ملت لبنان نيز در سرزمين خود ثابت قدم است.
دبيركل حزب‌الله لبنان افسران و نظاميان ارتش را برادران حزب‌الله در معناي انساني و نمادي از كرامت لبناني‌ها در معناي ملي دانست و تاكيد كرد كه آيا ممكن است كه يك لبناني كه قدرت ايستادن در كنار ارتش را دارد، هنگامي كه اين ارتش مورد حمله موشكي قرار مي‌گيرد، بيكار بنشيند؟
نصرالله تاكيد كرد: من با صراحت مي‌گويم در هر مكاني كه دشمن صهيونيستي به ارتش تجاوز كند و دست مقاومت به آن برسد، مقاومت كوتاه نخواهد آمد و دستي كه براي تجاوز به ارتش دراز شود را قطع خواهد كرد.
*از سفر آتي رئيس جمهوري ايران به لبنان استقبال مي‌كنيم

دبيركل حزب‌الله در ادامه جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي از سفر آتي رئيس جمهوري اسلامي ايران به لبنان استقبال كرد.
وي از سفر اخير "بشار اسد " رئيس جمهوري لبنان و "عبدالله دوم " شاه عربستان به لبنان استقبال كرد و گفت: اين سفرها به بيروت سفرهاي مباركي است كه ما از آن استقبال مي‌كنيم زيرا نزديك شدن كشورهاي عربي بركت‌ها زيادي را براي منطقه خواهد داشت.
دبيركل حزب الله همچنين با اشاره به سفر امير قطر و بازديد وي از روستاهاي جنوب لبنان گفت: مردم جنوب نيز قدرداني خود را اعلام داشتند زيرا قطر و كشورهاي ديگر در بازسازي جنوب لبنان كمك كردند.
سيد حسن نصرالله افزود: لبنان همچنين در انتظار سفر دكتر "محمود احمدي نژاد " به سر مي‌برد و از همه رؤسايي كه به لبنان سفر مي‌كنند، استقبال مي‌كنيم.
دبيركل حزب‌الله گفت: نشست سه جانبه اخير در بيروت با مشاركت عربستان، لبنان و سوريه ابعاد مختلفي را مورد توجه قرار داد و در آن تاكيد شد كه وحدت لبنان بايد محترم شمرده شود كه اين امر برخلاف روياهايي است كه اسرائيل عليه لبنان در سرمي‌پروراند.* درخواست تدوين راهبرد دفاعي براي آزادسازي اراضي اشغالي لبنان

سيدحسن نصرالله در ادامه سخنان خود خواستار تدوين راهبرد دفاعي و آزادسازي كشتزارهاي اشغالي "شبعا " و تپه‌هاي "كفرشوبا "ي لبنان شد كه در اشغال رژيم صهيونيستي قرار دارد.
وي افزود: دولت لبنان اولين مسئول در زمينه راهبرد دفاعي آزادسازي اراضي اشغالي لبنان است و در اين زمينه مسئوليت دارد؛ هرچند كه همه ما در مقابله با اشغالگري تكليف و مسئوليت داريم تا آن بخش از سرزمين ما را كه در اشغال است، آزاد كنيم.
نصرالله افزود: ما آماده هستيم كه با بهترين راهبرد آزادسازي را ارايه كنيم زيرا بهترين تجربه را داريم.
دبيركل حزب‌الله همچنين خواستار رسيدگي قاطع به پرونده جاسوس‌هاي رژيم صهيونيستي كه در لبنان دستگير شده‌اند، شد.
* شناسايي جاسوسان "موساد " ضربه‌اي به رژيم صهيونيستي بود

دبيركل حزب‌الله لبنان شناسايي جاسوسان موساد را ضربه‌اي به دشمن صهيونيستي دانست و بر ادامه فعاليت دستگاه‌هاي امنيتي براي متلاشي كردن كامل اين شبكه در لبنان تاكيد كرد.
سيد "حسن نصرالله " در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالروز پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه در تابستان 2006 گفت كه اسرائيل به تمامي موسسات نظامي و امنيتي نفوذ كرده است اما خطرناك‌تر از همه اينها بخش ارتباطات است.
وي افزود: هدف جاسوسان جمع‌آوري اطلاعات است و بهترين وسيله براي اين كار بخش ارتباطات است بنابراين بايد انتظار داشته باشيم كه حجم نفوذ در بخش ارتباطات بيشتر از آن چيزي باشد كه تاكنون شناخته شده است و اين براي اسرائيلي‌ها توان تسلط مي‌بخشد.
نصرالله اظهار داشت: لبنان در مقابل تجاوز بزرگ و مداوم قرار دارد اما در عين حال در مقابل دستاورد بزرگ امنيتي است، بازداشت 100 جاسوس طي دو سال چه معني دارد، چند جاسوس ديگر در كشور باقي مانده است، شناسايي اين جاسوسان ضربه‌اي به دشمن بود و بايد اين كار بدون هيچ معطلي ادامه يابد، مقاومت در خدمت دستگاه‌هاي امنيتي باقي خواهد ماند و فعاليت در تمامي بخش‌ها بويژه بخش ارتباطات همچنان ادامه دارد و نبايد به هر دليل مذهبي يا طايفه‌اي در اين مورد ملايمت نشان داد، مسامحه در اين باره بنا به هر دلايلي جايز نيست.
وي تصريح كرد: سكوت در برابر هر مزدوري اشتباه بزرگي است زيرا احتمال دارد كه اطلاعات زيادي به دشمن داده باشد، امروز من خواستار تسريع در اجراي مجازات اعدام بويژه حكم اعدام مجرميني كه در جنگ جولاي مشاركت داشتند، هستم آنها هرگز نبايد زنده بمانند، دشمن اسرائيلي بدون اطلاعات همانند فيل نابيناست و قادر به تحقق هيچ يك از اهداف خود نيست، بايد آزادي اراضي اشغالي را ادامه داد، بار ديگر خواستار وضع راهبرد آزادي هستم و مي‌گويم كه دولت مسئول است و ما آنرا به رسميت مي‌شناسيم، ما با تجاوز مقابله مي كرديم زيرا دولت توانايي آنرا نداشت و همه ما به ايجاد راهبرد براي مقابله با تجاوز و آزادي زمين توجه داريم و قادر هستيم كه بهترين راهبرد دفاعي و آزادي را داشته باشيم زيرا ما ارتش، ملت و مقاومت را داريم كه پيروزي را تجربه كرده است.
*جنگ‌هاي اسرائيل عليه لبنان با "چراغ سبز آمريكا " بوده است

سيدحسن نصرالله در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالگرد پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه تابستان سال 2006 ميلادي گفت: ما مقاومت كرديم و در نهايت پيروز شديم و محاسبات همه آنها غلط از آب درآمد.
وي به حمايت بي‌سابقه و گسترده غربي‌ها از رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه عليه لبنان اشاره اما درعين حال تاكيد كرد: آنها نتوانستند به نتيجه برسند.
دبيركل حزب‌الله گفت: همه جنگ‌هاي اسرائيل عليه لبنان با چراغ سبز آمريكا بوده است.
وي گفت: امروز حادثه‌اي را در جنوب لبنان شاهد بوديم كه نظير حوادث جنگ 33 روزه بود و در منطقه "العديسه " درگيري‌هايي روي داد اما ارتش لبنان در مقابل آن ايستاد و در جنگ 33 روزه مقاومت كاري كرد كه نيروهاي اسرائيلي بزدلانه از لبنان گريختند.
سيد حسن نصرالله گفت: اما امروز نيز عرض مي‌كنم كه اسرائيلي‌ها تلاش مي‌كردند با بمباران ارتش لبنان، نوعي گسست در ارتش لبنان ايجاد كنند و طرح آنها اين بود.
وي افزود: هدف آنها اين است كه با ناامني جنوب لبنان، صدها هزار لبناني را مجبور به كوچ كنند و برنامه آنها اين است كه لبناني‌ها از جنوب لبنان فرار كنند و مردم را عليه مردم مقاومت بشورانند اما نمي‌دانند كه مردم جنوب لبنان شريفترين، باوفاترين و عزيزترين مردمان هستند.
دبيركل حزب‌الله گفت: برنامه آنها اين است كه مناطق لبنان را تسليم بكنند و تلاش مي‌كردند كه كاري بكند كه تا مردم در جنوب لبنان در مقابل مقاومت قرار بگيرند؛ اما آرزوي خودشان را به گور بردند.
وي تاكيد كرد: امروز تمام لبنان اعم از مسيحيان و مسلمانان در كنار هم هستند و هيچ اختلافي در دفاع از ارزشها و لبنان ندارند و آنها كه دل بسته‌اند مقاومت را درهم بكوبند؛ قطعا به نتيجه‌اي نخواهند رسيد.
دبيركل حزب‌الله تاكيد كرد: اسرائيل از "خانه عنكوت " سست‌تر است و ما جنوب لبنان را آزاد كرديم و در سالروز پيروزي در جنگ 33 روزه تاكيد مي‌كنم كه شما مردم جنوب بوديد كه دشمن را مجبور به فرار كرديد و ما معادله جديدي را ارايه كرديم.
وي افزود: بعد از اين جنگ روشن شد كه مقاومت در ميدان عمل واقعيت و نتايج را رقم مي‌زند؛ نه اينكه عده‌اي يا گروهي و سازمان‌هايي در پشت درهاي بسته سرنوشت جنگ‌ها و سرنوشت كشورها و جريان‌ها را رقم بزنند.
دبيركل حزب‌الله گفت: ما بايد از اختلاف خودداري كنيم و در كنار هم باشيم و آمادگي ما در اين شرايط ضروري است.
وي افزود: هدف ما اين است كه از كشور و سرزمين خويش حمايت كنيم و ما نمي‌توانيم بنشينيم كه به سرزمين ما تجاوز بشود و قطعا به آن واكنش نشان خواهيم داد.
* بيشتر كشورهاي دنيا در جنگ 33 روزه با اسرائيل همراه بودند

دبيركل حزب‌الله لبنان تاكيد كرد كه مقاومت لبنان در حالي در جنگ 33 روزه بر رژيم صهيونيستي پيروز شد كه بيشتر كشورهاي جهان با دشمن همراه بودند.
به گزارش فارس، سيد حسن نصرالله در ادامه سخنان مهم خود به مناسبت سالروز پيروزي نيروهاي مقاومت بر رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه به سومين موضوع از سخنراني خود اشاره كرد و گفت كه همه، اهداف صهيونيست‌ها از جنگ 33 روزه عليه لبنان را مي‌دانند، هدف از اين جنگ شكست دادن و از هم پاشيدن مقاومت بود، چون اين طرح مقدمه‌اي براي ترسيم افق‌هاي خاورميانه جديدي بود كه "كاندوليزا رايس " وزير خارجه وقت آمريكا آن را ترسيم كرده بود.
وي ادامه داد كه يكي از رهبران سياسي لبنان به من پيام داد و گفت كه براي توقف جنگ با يكي از مقامات ارشد عربي تماس گرفته و اين مقام عربي به وي گفته است كه تصميمي بين‌المللي براي از بين بردن حزب‌الله لبنان گرفته شده است، موضوع دو اسير در اين جنگ مطرح نبود.
وي مطلب ديگري را درباره اهداف اين جنگ مطرح كرده و گفت كه يكي از مسئولان عربي كه با هيئتي به شوراي امنيت در نيويورك رفته بود، به من گفت: "جان بولتون " در هنگام ورود از ما استقبال كرد و پرسيد، براي چه به اينجا آمده‌ايد؟ ما گفتيم كه مي‌خواهيم جنگ را متوقف كنيم، بولتون به ما گفت: وقت خود را تلف مي‌كنيد، جنگ تنها در دو حالت متوقف مي‌شود، اول اينكه مقاومت از بين برود و دوم اينكه حزب الله تسليم شود و سلاح خود را بر زمين بگذارد.
دبيركل حزب‌الله با بيان اين خاطرات ادامه داد: اين ماهيت جنگي بود كه ما در آن پايداري كرديم و پيروز شديم، در آن زمان بيشتر كشورهاي دنيا با دشمن بودند و موضوع دو اسير مطرح نبود، امروز نيز تنها موضوع العديسه مطرح نبود، چرا كه ممكن بود اين اتفاق به جنگ كشيده شود.
نصرالله ادامه داد: آنها روي جنگ حساب‌هاي زيادي باز كرده بودند، آنها انتظار داشتند كه مقاومت از بين برود و ارتباطات آن با خارج قطع شود و مبارزان آن فرار كنند، اما وجود شما را مانند كوههاي استوار يافتند و همچنان اين ديد را خواهند داشت، آنها انتظار داشتند تا ارتش لبنان از طريق موشك‌باران پايگاه‌ها از بين برود اما شرف و جانفشاني و وفاداري آن را ديدند، آنها از مهاجرت يك ميليون انسان از جنوب لبنان خبر مي‌دادند كه به مقاومت اعتراض مي‌كنند و تسليم شدن را به آنها تحميل مي‌كنند، اما ديدند كه شما بهترين مردم و شريفترين آنها هستيد و همانگونه نيز باقي خواهيد ماند.
نصرالله افزود كه آنها تصور مي‌كردند كه بقيه مكان‌هاي لبنان از نيروهاي مقاومت خالي خواهد شد و مساجد و كنيسه‌ها خالي مي‌شوند، خلاصه آنها شكست اراده سياسي در لبنان را پيش‌بيني كرده بودند، اما در لبنان بزرگ‌مرداني بودند كه بر روي مقاومت و توان آن حساب كردند و در حساب‌هاي خود پيروز شدند.
نصرالله تاكيد كرد: ما همگي مقاومت كرديم و پيروز شديم و اراده خود را بر تمام جهان تحميل كرديم.
وي در ادامه به نقل از همان مسئول عربي در هيئت اعزامي به نيويورك گفت: ما 10 يا 14 روز بود كه به نيويورك رسيده بوديم كه اوضاع تغيير كرد، در يكي از شب‌ها نماينده اسرائيل پيش يكي از نمايندگان عرب رفت و به او گفت كه تصميم به توقف جنگ گرفته شده است، بولتون به او گفته بود كه تصميم بر توقف جنگ گرفته شده است و هنگامي كه اين مسئول از علت اين تصميم پرسيده بود، بولتون گفته بود: دوستان اسرائيلي ما به ما اطلاع دادند كه از ادامه جنگ عاجز هستند و ادامه آن به مصيبتي براي اسرائيل تبديل خواهد شد.
نصرالله ادامه داد: اين مسئول عربي به من گفت كه اين شما بوديد كه جنگ را متوقف كرديد و توقف آن را بر همه جهان تحميل نموديد.
* حزب‌الله از هر كمكي براي كشف حقايق ترور "حريري " دريغ نخواهد كرد

دبيركل حزب الله لبنان رژيم صهيونيستي را مسئول ترور "رفيق حريري " نخست وزير اسبق لبنان دانست و خواستار دادگاهي لبناني براي رسيدگي به اين ترور و روشن شدن حقيقت شد.
سيدحسن نصرالله گفت: هدف تجاوزگري 33روزه رژيم صهيونيستي به لبنان در سال 2006 ميلادي براي از بين بردن مقاومت لبنان بود و آنها نقشه خاورميانه بزرگ را در سر مي‌پروراندند.
وي تاكيد كرد: اگر ما در اين زمينه همكاري كرديم، اين فقط به معناي نجات دادن لبنان از يك فتنه و بلوا نيست، بلكه به اين طريق خواهيم توانست عدالت و درستي را آشكار سازيم.
دبيركل حزب الله لبنان افزود: دادگاه صرفا نبايد به شاهدان دروغين اكتفا كند، بلكه در اين زمينه مي‌خواهم كميته‌اي لبناني تشكيل شود تا ماهيت اين شاهدان و دورغين و مزدور بودن آنها را آشكار سازد، شايد اين موضوع سرنخي به دست دادگاه بدهد تا به حقايق امر دست يابد.
سيد حسن نصر‌الله با مفيد دانستن تشكيل چنين كميته‌اي تاكيد كرد: چه اشكالي دارد چنين كميته‌اي تشكيل شود، در حالي كه همه ما از گواهي اين شاهدان دروغين ضربه خورده‌ايم، آيا ما اين حق را نداريم كه از دولت بخواهيم كميته تفحصي در اين زمينه تشكيل دهد.
وي در ادامه افزود: بدانيد حزب الله آماده ارائه كمك در تمام زمينه‌هايي است كه به كشف حقايق كمك كند و بدانيد، حزب الله در اين زمينه پيشگام خواهد بود.
سيد حسن نصر الله در ادامه سخنراني خود گفت: در ابتدا از متهم شدن حزب الله به ترور حريري توسط رژيم صهيونيستي سخن خواهم گفت و در بخش دوم به ارزيابي عملكرد دادگاه بين المللي و كميته تحقيق و كيفر خواستي خواهم پرداخت كه بر پايه حدس و گمان ارائه شده است،‌ چون برخي اعتقاد دارند، سخن گفتن از دادگاه در اين برهه موجب بروز آشوب و بلوا در كشور خواهد شد و لبنان اكنون بيش از هر چيزي به آرامش نياز دارد،‌ به هر روي بحث و گفتگو در اين زمينه را به بخش دوم موكول خواهم كرد.
نصر الله سپس به بخش اول صحبت‌هاي خود پرداخت و در اين‌باره گفت: در مورد بخش اول صحبت‌هايم به طور مشروح و مفصل در كنفرانس خبري روز دوشنبه سخن خواهم گفت. من خواهم گفت كه ما آرشيو مهمي از جنگ و مبارزه با رژيم صهيونستي تهيه كرديم و با كارگروهي كه براي تحقيق در اين زمينه تشكيل داديم به نتايج مهمي دست يافتيم.
دبيركل حزب الله در ادامه تاكيد كرد: در آن كنفرانس خبري دليلي ارائه خواهم داد كه نشان مي‌دهد، رژيم صهيونيستي از طريق مزدوران خود از دشمني سياسي حزب الله با حريري از سال 1993 سوء استفاده كرد تا اين باور را در ميان خود و هم‌پيمانانش ايجاد كند كه حزب الله خواستار ترور حريري بود و من با افكار عمومي جهان نه از طريق توسل به كميته تحقيق جهت بازنگري در نظريه و ديدگاه صهيونيست‌ها كه از طريق اطلاعات و داده‌هايي كه خود به آنها دست يافتيم، سخن خواهم گفت.
نصر الله تاكيد كرد: اين ما هستيم كه رژيم صهيونيستي را مسئول ترور رفيق حريري مي‌دانيم و در اين زمينه در كنفرانس خبري هفته آينده اطلاعاتي ارائه خواهم داد كه بي‌شك افق مهمي را براي تحقيقات كميته و رسيدنش به حقايق امر خواهد گشود.
ديبر كل حزب الله سپس گفت: من به تمام كساني كه به ما گفتند اگر مدركي عليه رژيم صهيونيستي داريد، ارائه دهيد، خواهم گفت، من مجبورم راز بسيار مهمي را از عمليات مقاومت در لبنان آشكار سازم تا ثابت كننده ادعاهايم باشد كه آنها را ارائه خواهم داد.
* ماهيت رژيم صهيونيستي تجاوزطلبي است

دبيركل حزب‌الله لبنان ماهيت رژيم صهيونيستي را تجاوزطلبي دانست و گفت اين رژيم نياز به بهانه‌اي براي حمله به لبنان ندارد.
، سيد "حسن نصرالله " در ادامه سخنان خود در جشن چهارمين سالروز پيروزي لبنان در جنگ 33 روزه در تابستان 2006 گفت كه يكي از انواع تجاوزات به لبنان همان چيزي است كه از سال‌ها پيش اطلاع داريم ما در هفته گذشته‌ها شنيديم كه "اشكنازي " از نزديك بودن صدور حكم اوليه دادگاه ترور حريري و متهم كردن حزب‌الله سخن گفت اما ما رسانه‌هاي اسرائيلي را دنبال كرديم و ديديم كه در مورد اسامي و پيش‌بيني‌هايي سخن مي‌گويند، اسرائيلي با خرسندي و سعادت كامل از آنچه كه احتمال مي‌دهد لبنان به سمت آن حركت مي‌كند، سخن مي‌گويد از فتنه و انزواي مقاومت مي‌گويد.
وي افزود: ما چند هفته پيش ناقوس خطر را به صدا در آورديم تا توجه لبناني‌ها و همه دوستان در لبنان را به خطري كه براي لبنان و مقاومت تدارك ديده شده است جلب كنيم ، شكي نيست كه مطرح كردن مسئله‌اي با اين حجم و حساسيت كشمكش‌هايي به وجود آورد اما خطرات شديدتري بر آن سايه افكند، برخي شخصيت‌هاي ملي نيز اين ترس‌ و نگراني‌ها را ايجاد كردند، همه در چنين فضايي زندگي مي‌كنند اما اندك كساني هستند كه در مورد آن سخن مي‌گويند.
وي با اشاره به سفر اخير پادشاه عربستان سعودي و رئيس جمهور سوريه به لبنان اظهار داشت: ما از هر گونه نزديكي اعراب بويژه عربستان و سوريه به يكديگر خرسند هستيم زيرا ثمره و بركت نزديكي اعراب و يا خصومت آنها ابتدا در لبنان بروز مي‌كند، امير قطر نيز به لبنان و بويژه به روستاي جنوب اين كشور سفر كرد و مردم از تمامي كسانيكه در كنار آنها براي آباداني ويرانه‌هاي جنگ ايستاده‌اند، قدرداني كردند، همچنانكه لبنان در انتظار سفر رئيس جمهور ايران پس از عيد فطر به لبنان است، ما از تمامي كسانيكه به اين كشور سفر مي‌كنند، استقبال مي‌كنيم.
وي در ادامه تاكيد كرد: نشست سه‌جانبه بدنبال سفر مشترك [اسد و ملك عبدالله] برگزار شد و محور اصلي آن حمايت لبنان در برابر آنچه تدارك ديده شده است، بود و آنگونه كه ما متوجه شديم تلاش عربي در حمايت از لبنان و بستن راه در برابر تمامي رؤياهاي اسرائيل وجود دارد و ما همگي بايد همكاري كنيم و اوضاع را آرام كنيم تا تلاش‌ها نتيجه بدهد، ما از اين تلاش عربي استقبال مي‌كنيم و تاكيد مي‌كنيم كه همگي ما خواهان حقيقت هستيم و با تقلب و سياسي كردن مخالفيم، ما عدالت را مي خواهيم و همچنانكه اين حق شخصي خانواده نخست‌وزير شهيد است حق تمامي لبناني‌ها نيز هست، ما خواهان حفظ كشور، وحدت و صلح داخلي آن هستيم و از آنجايي كه خواهان حقيقت و حفظ كشور هستيم چند هفته پيش فرياد خود را بلند كرديم.
نصرالله همچنين گفت كه بنابر وعده‌اي كه داده پيش از ماه مبارك رمضان و روز دوشنبه 9 آگوست ساعت 8 و نيم (به وقت محلي) يك كنفرانس مطبوعاتي برگزار مي‌كند و طي آن به دو مسئله مهم خواهد پرداخت.
سيد حسن نصرالله در ادامه سخنان مهم خود به مناسبت سالروز پيروزي نيروهاي مقاومت بر رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه با تاكيد بر اينكه "هيچ كس نمي‌تواند به خاك ما بيايد و ما را اسير كند " مردم را خطاب قرار داده و گفت: هنگامي كه جهان دشمني با شما را در پيش گرفته بود، اين شما بوديد كه توقف جنگ را به اسرائيل تحميل كرديد.
وي بروز جنگ قريب الوقوع را بعيد دانسته و در عين حال گفت كه اين احتمال هميشه وجود دارد.
دبيركل حزب الله لبنان ادامه داد كه به دور از هر تحليلي بايد گفت كه تا زماني كه ماهيت اسرائيل تجاوزطلبي باشد، اين رژيم نياز به بهانه‌اي براي حمله به لبنان ندارد، وي تاكيد كرد كه اين مسئولان لبنان هستند كه بايد محتاط و هشيار و آماده باشند.
وي درباره معادلات خود در زمينه حفاطت از لبنان نيز گفت كه در گذشته معادلاتي را در سطوح زميني و دريايي مطرح كرده است و تنها نيروي هوايي باقي مانده است، نصرالله تصريح كرد كه مقاومت با سياستي مبهم ساختار خود در اين زمينه را تكميل مي‌كند تا اسرائيل در اين زمينه نيز گمراه شود.
انتهاي پيام/++
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 965
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۸, ۸:۴۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2776 بار
سپاس‌های دریافتی: 3436 بار

Re: اساس درگيري جنوب لبنان ادعاي صهيونيست‌ها درباره منطقه ا

پست توسط victory67 »

تجاوز جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به جنوب لبنان
خبرگزاري فارس: شبكه تلويزيوني المنار لبنان در خبري اعلام كرد كه هواپيماهاي جنگي رژيم ‌صهيونيستي وارد حريم‌ هوايي اين كشور شده‌ و چندين ساعت به پرواز خود در شهرهاي جنوبي لبنان ادامه داده‌اند.

تصویر


به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه تلويزيوني المنار، هواپيماهاي جنگي رژيم صهيونيستي ظهر امروز سه شنبه بر فراز مناطق جنوبي لبنان پرواز كرده و بار ديگر حريم هوايي اين كشور را نقض كردند.
بنا بر اين گزارش، اين هواپيماها حدود ساعت 11:30 پيش از ظهر بر فراز شهرهاي "نبطيه " و "مرجعيون " و "خيام " و "اقليم التفاح " در جنوب لبنان و در ارتفاعي پايين پرواز كرده‌اند.
رژيم صهيونيستي تقريبا به صورت روزانه قطعنامه 1701 سازمان ملل مبني بر آتش‌بس ميان رژيم صهيونيستي و لبنان را نقض كرده و به حريم هوايي، دريايي و خاكي لبنان تجاوز مي‌‌كند.
ارتش لبنان اخيرا در منطقه العديسه به شدت با تجاوز رژيم صهيونيستي به خاك لبنان مقابله كرد كه در درگيري‌هاي ايجاد شده چهار لبناني از جمله يك خبرنگار به شهادت رسيده و يك افسر ارشد صهيونيست‌ كشته شد.
لبنان بارها از پرواز هواپيماهاي جاسوسي رژيم‌صهيونيستي بر فراز حريم هوايي اين كشور شكايت كرده‌ است.
انتهاي پيام/++
  تصویر تصویرزندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/ هر کسی نغمه خود خواندو از صحنه رودتصویر تصویر 
  تصویر تصویرصحنه پیوسته بجاست /خرم آن نغمه که بسپارند به یادتصویر تصویر     
  
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”