بيانيه رسمي لبنان درباره تجاوز اسرائيل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

بيانيه رسمي لبنان درباره تجاوز اسرائيل

پست توسط hani1459 »

 
تصویر  
لبناني ها با شرکت در مراسم تشييع قربانيان تجاوز اخير اسرائيل به جنوب لبنان، تجاوزات اين رژيم را محکوم کرده اند.  ارتش لبنان در بيانيه‌اي رسمي، رژيم اسرائيل را مسئول آغاز درگيري‌هاي مرزي 2 طرف عنوان کرده است.

خبرنگار پرس‌تي‌وي در بيروت، پايتخت لبنان، گزارش داد، ارتش اين کشور با صدور بيانيه ‌‌اعلام کرده است، درگيري‌هاي مرزي بين نيروهاي لبناني و اسرائيلي سه‌شنبه(12 مرداد)، پس از عبور غيرقانوني يگان گشت اسرائيل از حصار مرزي و حرکت آن به سمت روستاي العديسه در جنوب لبنان آغاز شد.

در اين بيانيه آمده است، بعد از نقض حريم مرزي از سوي گشت اسرائيل، نيروي صلح‌بان سازمان ملل در جنوب لبنان موسوم به يونيفل براي متوقف کردن اين نيروها مداخله کردند، اما يگان اسرائيل به پيش‌روي ادامه داد و تيراندازي سبک ارتش را موجب شد.

ارتش لبنان در اين بيانيه، اسرائيلي‌ها را آغازگر درگيري دانست و افزود، درگيري‌ زماني آغاز شد که نيروهاي اسرائيل با استفاده از تيربار و تانک، پايگاه‌هاي ارتش و ساکنان محلي جنوب لبنان را گلوله‌باران کردند.

در اثر درگيري ناشي از تجاوز نظامي اسرائيل به خاک لبنان که شديدترين درگيري مرزي پس از جنگ 33 روزه اسرائيل عليه لبنان در سال 2006 به شمار مي‌آيد، چهار لبناني شامل سه سرباز و يک خبرنگار روزنامه لبناني الاخبار جان باختند.

در اين درگيري‌ها همچنين يک افسر ارشد اسرائيل کشته شد.

ميشل سليمان، رئيس جمهور و سعد الحريري، نخست وزير لبنان و نيز مقامات اردن و جمهوري اسلامي ايران، تجاوز اخير اسرائيل به لبنان را محکوم کرده‌اند.

سيد حسن نصرالله، دبير کل جنبش مقاومت حزب‎الله لبنان نيز اين تجاوز را محکوم و تصريح کرده است، نيروهاي مقاومت براي سرکوب هرگونه حرکت تهاجمي اسرائيل عليه ارتش لبنان اقدام خواهند کرد.

رژيم اسرائيل همچنين در جنگ 33 روزه سال 2006 عليه لبنان، با مقاومت و ايستادگي نيروي مقاومت حزب‎الله لبنان مواجه شدند.

ارتش اسرائيل در اين جنگ، مناطق جنوب لبنان را هدف حملات خود قرار داد که در اثر آن حدود هزار و 200 لبناني که بيشتر آنان غيرنظامي بودند، کشته شدند.


پرس تی وی
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”