متكي: براي مذاكره التماس نمي‌كنيم

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

متكي: براي مذاكره التماس نمي‌كنيم

پست توسط hani1459 »

در واكنش به آمادگي اوباما براي گفت‌وگو با ايران؛
متكي: براي مذاكره التماس نمي‌كنيم
خبرگزاري فارس: وزير خارجه كشورمان در واكنش به اظهارات اوباما مبني براينكه اگر ايران در زمينه هسته‌اي شفاف‌سازي بيشتري كند آماده گفت‌وگو است، گفت: اگر آمريكا مي‌خواهد واقع‌بينانه برخورد كند لقمه را دور ندهد. ما التماس مذاكره از كسي نداريم.

تصویر
به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس منوچهر متكي وزير امور خارجه كشورمان پنج‌شنبه‌شب در برنامه گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما در واكنش به اظهارات باراك اوباما رئيس جمهور آمريكا كه گفته اگر ايران در زمينه‌ هسته‌اي شفاف‌سازي بيشتري صورت دهد آماده گفت‌وگو است و از سوي ديگر اظهارات سخنگوي سفيد كه مناظره احمدي‌نژاد با اوباما را رد كرده گفت: آمريكايي‌ها نمي‌توانند در دراز‌مدت در ميانه تناقضات حركت كنند.
وي با اشاره به نامه اوباما به داسيلوا و اردوغان افزود: اگر آمريكا مي‌خواهد واقع‌بينانه برخورد كند لقمه را دور ندهد ما كه درخواست مذاكره نمي‌كنيم و التماس مذاكره از كسي نداريم ما فعاليت‌هاي قانوني هسته‌اي خود را انجام مي‌دهيم.
وزير خارجه كشورمان در خصوص پاسخ گروه وين به نامه ايران به اظهارنظر روسيه و همچنين سخنگوي وزارت خارجه آمريكا در اين زمينه اشاره كرد و گفت: فرانسوي‌ها نيز به نوعي نظراتشان را منتقل كردند كه آماده مذاكرات هستند و آمانو نيز اعلام كرد كه به زودي پيگيري‌هاي لازم را انجام مي‌دهد. متكي تركيه و برزيل را بخشي از بيانيه تهران خواند.
وزير خارجه كشورمان در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص افغانستان با بيان اينكه امر كشورداري در افغانستان با نقش‌آفريني نيروهاي خارجي كه 9 سال است در اين كشور حضور دارند مخلوط شده خاطرنشان كرد: اين نيروها نه تنها در مسائل نظامي در بخش‌هاي سياسي و كشورداري افغانستان نقش دارند و هيچ كارنامه‌ درخشاني ندارند.
متكي با اشاره به نشست 6 كشور همسايه افغانستان در تهران كه در دستور كار قرار دارد اظهار داشت: اگر آمريكايي‌ها راست مي‌گويند مانعي بر سر اين ابتكار ايجاد نكنند.
وي گفت: ايجاد شبكه تلويزيوني مشترك سه كشور فارسي‌زبان ايران، افغانستان و تاجيكستان مراحل پاياني خود را مي‌گذارند.
متكي در بخش ديگري در خصوص رژيم صهيونيستي خاطرنشان كرد: اين رژيم بعد از شكستي كه در لبنان و سپس در غزه متحمل شد هنوز نتوانسته خود را باز يابد.
فارس
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”