گاف كامرون درباره ایران و اعتراض شدید حزب كارگر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

گاف كامرون درباره ایران و اعتراض شدید حزب كارگر

پست توسط hani1459 »

گاف نخست وزیر انگلیس درباره ایران و مطرح كردن این ادعا كه " ایران یك سلاح هسته ای دارد "، اعتراض و انتقاد شدید حزب كارگر را در پی داشت.
تصویر

دفتر نخست وزیری انگلیس پس از این گاف، در پی اصلاح سخنان كامرون برآمد و اعلام كرد: این حرف یك اشتباه سهوی بود كه كامرون مرتكب شد زیرا منظور او تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی بود.

دستیار كامرون هم گفت که این یک اشتباه سهوی بوده است.

وی افزود: : "اگر دوباره حرف های نخست وزیر را گوش کنید، روشن است که دارد درباره تلاش ایران برای دستیابی به سلاح اتمی صحبت می کند."

حزب كارگر در پی این گاف، دیوید كامرون نخست وزیر را به علت اعلام این مطلب سرزنش و تصریح كرد: نخست وزیر به یك " ناشی در سیاست خارجی" بدل شد.

كریس برایانت از این حزب، دیوید كامرون رئیس حزب محافظه كار را " ابله سیاست خارجی " توصیف كرد و با انتقاد از سخنان وی درباره برنامه هسته ای ایران ، وی را متهم كرد كه با سخنان خود " گندزده و افتضاح به باراورده" است.

او افزود: " چنین اشتباه ابتدایی از سوی نخست وزیر نه فقط خجالت آور، بلكه خطرناك است."

كریس برایانت اعلام كرد: دیوید كامرون اكنون باید اذعان كند كه یك بار دیگر در زمینه سیاست خارجی مرتكب اشتباه شده است .

نخست وزیر انگلیس دیروز در شهرك ساحلی ها و برای مردم این شهرك درمورد پیوستن تركیه به اتحادیه اروپا صحبت می كرد كه دچار این اشتباه شد.

كامرون در حال گفتن این موضوع بود كه برای اتحادیه اروپا پیوستن تركیه به این اتحادیه بهتر خواهد بود چون این امر می تواند به حل مشكلاتی نظیر " فرایند صلح خاورمیانه و این واقعیت كه ایران دارای یك سلاح هسته ای است " كمك كند.

انگلیس و آمریكا بارها بدون هیچ سند و مدركی و در حالی كه همه گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران را تائید كرده است، تهران را به تلاش مخفیانه برای دست یافتن به سلاح های هسته ای متهم كرده اند اما این بار نخست وزیر انگلیس در خطایی فاحش كه دلیلی بر " بدون مدرك سخن گفتن آنها درباره ایران است"، ایران را به داشتن چنین سلاحی متهم كرد.

کامرون چند روز پیش نیز مجبور شده بود یک گاف دیگر در زمینه سیاست خارجی را توضیح دهد که اشاره ای به منازعه دیپلماتیکی است که اخیرا درباره اظهارات او درباره پاکستان روی داد.

آقای کامرون هفته گذشته در هند گفت: عناصری در پاکستان نباید اجازه می یافتند "مشوق صادرات تروریسم چه به هند، چه به افغانستان یا هر جای دیگر جهان باشند."

irinn
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”