آمریكا، ایران را فعالترین كشور حامی تروریسم دانست

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

آمریكا، ایران را فعالترین كشور حامی تروریسم دانست

پست توسط hani1459 »

وزارت خارجه آمریكا در گزارش سالانه خود درباره كشورهایی كه آنها را حامی تروریسم می داند، ایران را به علت حمایت از گروه هایی مانند حزب الله و حماس،از فعال‌ترین كشورهای حامی تروریسم دانست.
تصویر

بر اساس این گزارش، ایران در كنار سوریه، سودان و كوبا یكی از چهار كشوری است كه به عنوان حامی تروریسم معرفی شده است.

در گزارش وزارت خارجه آمریكا آمده است، این حمایت ها " تاثیر مستقیمی بر تلاش های بین المللی جهت ترویج صلح به جا می گذارد، ثبات اقتصادی در منطقه خلیج فارس را تهدید می كند، فرصت های صلح در جنوب لبنان را به خطر می اندازد و رشد دموكراسی را تضعیف می كند".

در چند سال اخیر، جنگ افروزی های مكرر اسرائیل و آمریكا در منطقه و كشتار غیرنظامیان بی گناه، امنیت و آرامش را از منطقه سلب كرده و ثبات اقتصادی منطقه را به خطر انداخته است.

در آخرین نمونه این تجاوزات نظامیان اسرائیلی، تجاوز روز سه شنبه این رژیم به مرز جنوب لبنان بود كه به درگیری ارتش لبنان با نظامیان این رژیم و كشته شدن سه نظامی و یك خبرنگار لبنانی منجر شد. این در حالی است كه تنها چند روز از جدی ترین حملات رژیم صهیونیستی به اردوگاه دیر البلح در نوار غزه می گذرد كه بیش از 39 زخمی بر جای گذاشت.

گروه های مقاومت در منطقه هم كه واشنگتن ایران را به علت حمایت از آنها حامی تروریسم می داند، همواره در پی دفاع از خود در برابر تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی بوده اند و بسیاری از كشورها از آنها حمایت می كنند.

در گزارش وزارت خارجه آمریكا كه دیروز منتشر شده ، آمده است: " ایران هنوز حامی اصلی گروه هایی است كه سرسختانه با فرآیند صلح خاورمیانه مخالفت می كنند ".

در این گزارش نوشته شده است كه ایران، سلاح، آموزش و منابع مالی در اختیار گروه حماس و سایر " گروه های تروریست فلسطینی" مانند "جهاد اسلامی" و "جبهه خلق برای آزادی فلسطین" قرار می دهد.

در این گزارش همچنین آمده است كه ایران صدها میلیون دلار پول در اختیار گروه حزب الله لبنان گذاشته و هزاران جنگجوی این گروه را در پایگاه هایی در ایران آموزش داده است.

دولت آمریكا چند روز پیش و پس از مذاكرات راهبردی با رژیم صهیونیستی در واشنگتن كه در آن ریاست هئیت اسرائیلی را ایهود باراك وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به عهده داشت، بار دیگر بر مجهز كردن رژیم صهیونیستی به جدیدترین و پیشرفته ترین سلاح های مرگبار و برتری كیفی ارتش اسرائیل تاكید كرد.

دفتر صنعت و امنیت آمریكا وابسته به وزارت بازرگانی این كشور نیز چند روز پیش در گزارشی اعلام كرد، این كشور تجهیزات ساخت بمب اتمی در اختیار اسرائیل قرار می دهد.

در ابتدای ماه جولای (11 تیرماه)،‌ رادیو ارتش رژیم صهیونیستی هم اعلام كرده بود: هیلاری كلینتون، وزیر امور خارجه آمریكا برای فروش سلاح های هسته ای، "تضمینی كتبی" به اسرائیل داده است.

در ادامه گزارش وزارت خارجه آمریكا درباره كشورهایی كه حامی ترویسم خوانده شده اند، آمده است، حكومت ایران، به قولی كه در مورد كمك به برقراری ثبات در عراق داده بود، عمل نكرده است.

"امین عبدالقادر الأسدی " بازرس کل دادگستری عراق چند روز پیش در گفتگو با روزنامه عراقی "الصباح " از این موضوع پرده برداشت که نیروهای آمریکایی پشت قضیه فرار چهار تن از رهبران تشکیلات تروریستی القاعده از زندان "الکرخ " (کروبر سابق) قرار دارند .

به گفته وی ، آمریکا از تروریسم برای پیشبرد اهداف مورد نظر خود در روند تشکیل دولت جدید عراق استفاده ابزاری می كند.

بازرس کل دادگستری عراق گفت: نیروهای آمریکای چهارشنبه گذشته بنا به دلایل نامعلوم از ورود تیم تحقیق اعزامی از سوی دفتر بازرسی به این زندان ممانعت کردند. از این لحاظ افزایش حملات تروریستی در هفته های اخیر ضمن اینکه می تواند نتیجه خلاء و بن بست سیاسی باشد، عامل فشار در جهت عملی کردن اهداف مورد نظر امریکا در روند تشکیل دولت جدید است.
irinn
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”