موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]    بالستیک ضد کشتیDF-21  


تحلیلگران نظامی می گویند موشکهای جدید چینی تهدیدی جدید برای ناوهای هواپیمابر آمریکایی در جنوب شرق آسیا به شمار می آیند.
به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز،
کارشناسان می گویند این موشکها برای ضربه زدن و غرق کردن ناوهای هواپیمابر در یک حمله طراحی شده اند.

این موشک ها تا پایان سال برای آزمایش آماده می شوند و نزدیک نهصد مایل (1500 کیلومتر) برد دارند.

این موشکها به تنهایی برای تغییر در توازن قدرت در دریاها به زیان آمریکا کافی هستند. پاتریک کرونین از مرکز مطالعات امنیت جدید آمریکا معتقد است مساله به سال هزار و نهصد و نود و شش باز می گردد که آمریکا دو ناو هواپیمابر را برای تامین امنیت تایوان مستقر کرد.

چینی ها از همان زمان تلاش کردند به فناوری غیر قابل دسترسی دست یابند.
در دهه گذشته، چینی ها این موشکها را تولید کرده اند و تکامل داده اند.
نهایت اینکه آنها این موشک ها را امسال آزمایش می کنند که این امر بعد از مستقر شدن موشک ها، باعث تغییر در قواعد بازی و درک قدرت در منطقه خواهد شد.

متحدان آمریکا نیز به این باور می رسد که اگر قرار باشد در آینده خود را حفظ کنند، دیگر نمی توان فقط به نیروی دریایی آمریکا تکیه کرد. به باور وی اگر آمریکایی ها خود را آماده نکنند، به زودی چینی ها آنان را نادیده خواهند انگاشت؛
چینی ها از حضور ناو هواپیما بر جرج واشنگتن و رزمایش آن در منطقه و تمرین های نظامی آمریکا در دریای زرد در واکنش به حمله کره شمالی به یک کشتی کره جنوبی گله دارند.


در کنار فناوری پیشرفته موشکی، دانش فضایی و اینترنتی پیشرفته و دفاع پیشرفته هوایی، بیشتر مایلند کار دفاع از چین را با جدیت دنبال کنند و آمریکا را تا جزایر گوام و حتی تا هاوایی عقب برانند.
به گفته کرونین چینی ها روی ضعف اقتصادی آمریکایی ها در حال حاضر بسیار حساب باز می کنند و قدرت دریایی آمریکا یکی از ستون های اصلی دفاع آمریکا در دهه های آینده خواهد بود.


 [External Link Removed for Guests]  


واحد مرکزی خبر
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط sinaset »

سياتل پست: موشک هاي جديد چيني قادر به غرق کردن ناوهاي امريکايي است
موشک های جدید چینی که به قاتل ناوهای هواپیمابر معروف شده، ممکن است توازن قدرت را در آبهای اقیانوس آرام به نفع چین و به زیان امریکا برهم زند.

پایگاه اینترنتی نشریه سیاتل پست چاپ امریکا در شماره امروز خود نوشت، در حالی که نیروی دریایی چین با اطمینان بیشتر و حالتی تهاجمی تر از همیشه در دریایی جنوبی چین فعالیت می کند، تنش ها در خصوص نبرد قدرت در آب های بین المللی میان امریکا و چین کم و بیش بالا گرفته است.
پس از سال ها گمانه زنی، جزییات و مشخصات موشک های جدید ضد ناوهای هواپیمابر چینی اعلام شد، که باعث نگرانی ناوگان جنگی نیروی دریایی امریکا شده است.
این موشک ها که موسوم به دونگ فنگ 21 دی است، از روی زمین به سوی ناوهای جنگی در حال حرکت قابل شلیک است و برد آن به یک هزار و پانصد کیلومتر می رسد.
البته آماده سازی کامل این موشک برای پرتاب و همچنین افزایش دقت آن برای هدف قرار دادن ناوشکن‌های سریع السیر امریکایی، احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی به اتمام نخواهد رسید.
این نشریه افزود، گرچه اگر این موشک های چینی به کلاهک هسته ای مجهز شود، با یک ضربه قادر خواهد بود یک ناو جنگی هواپیمابر غول آسا را غرق کند، به احتمال زیاد، چین تمایل نخواهد داشت که خود را وارد عرصه جنگ هسته ای با امریکا یا هر قدرت دیگر هسته ای در جهان کند.
از همین رو، یکی از پایگاه های اینترنتی دولتی در چین در سناریویی فرضی نوشت، سه شلیک پیاپی موشک های دونگ فنگ 21 با کلاهک متعارف (غیر هسته ای) به یک ناو بزرگ جنگی مانند ناو جرج واشنگتن امریکا، قادر خواهد بود آن ناوشکن را بکلی منهدم کرده و به قعر دریاها بفرستد.
این منبع افزود، مجهز شدن ارتش چین به چنین موشک هایی به احتمال زیاد، باعث جلوگیری از دسترسی بی خطر ناوشکن های هواپیمابر امریکا به آب های بین المللی در نزدیکی بیش از هیجده هزار کیلومتر از مرزهای آبی طولانی چین خواهد شد.
منبع واحد مرکزی خبر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ ب.ظ
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط kandoo »

تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 1606
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۵ آذر ۱۳۸۷, ۱:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط shola »

پیشتر نیز عرض شده بود. نکته ایی که برای من جالب بود (زمان تهیه مطلب) این بود که این موشک را تهدیدی جدی نه تنها برای ناوهای هواپیمابر بلکه برای سوپر ناوهای هواپیمابر (Supercarrier) ذکر می کردند ! جدیدا هم که کد D را به این موشک اختصاص دادند ( تا همین چند وقت پیش این موشک را نمونه ضد کشتی DF-21 ذکر می کردند) به هر حال برای اشنایی بیشتر:
موشک بالستیک ضد کشتی DF-21 یا همان موشک DF-21 D
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط میهن پرست »

مطمئن باشید یک موشک نیز برای نابودی بزرگترین ناو های هواپیمابر کافیست.با نیروی که موشک به سطح ناو برخورد میکنه بدون کلاهک هم میتونه خطرناک باشه چه برسه با انفجار عظیم حاصل از صدها کیلوگرم ماده منفجره روی عرشه ناو که تقریبا همه چی رو دود میکنه.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط sinaset »

با موشك دونگ‌فنگ 21دي؛
چين به سلطه آمريكا بر دريا پايان مي‌دهد
خبرگزاري فارس: چيني‌ها با توسعه موشكي با برد هزار و 500 كيلومتريكه قادر است ناوهاي هواپيمابر بسيار پيشرفته را مورد هدف قرار دهد، به سلطه آمريكا بر دريا پايان مي‌دهد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آمريكايي "آسوشيتدپرس "، بر اساس گزارش‌ها چين در حال توسعه موشك دريايي جديدي است كه مي‌تواند به سلطه آمريكا بر دريا پايان دهد.
اين موشك كه "دونگ‌فنگ 21 دي " نام دارد مي‌تواند از روي خشكي پرتاب شود و ناوهاي هواپيمابر بسيار پيشرفته را در فاصله‌اي حدود هزار و 500 كيلومتري (حدود 900 مايل) هدف قرار دهد.
خبرگزاري آسوشيتدپرس به نقل از يك كارشناس در مركز امنيت آمريكاي جديد نوشت: توانايي موشكي ضد دريايي در حال ظهور چيني‌ها و به ويژه موشك "دونگ فنگ 21دي " اين قابليت را دارد كه توانايي اعمال قدرت دريايي آمريكا را متوقف كند.
برخي منابع گفته‌اند كه تست نهايي اين موشك طي چند ماه آينده صورت خواهد گرفت.
اين موشك مي‌تواند در نقش چين در حفظ تعادل قوا در اقيانوس آرام انقلابي ايجاد كند و فضا را براي آمريكا در دخالت در درگيري‌هاي احتمالي در تايوان و كره شمالي پر خطر كند.
همچنين توانايي موشكي چين مي‌تواند دسترسي ايمن كشتي‌هاي آمريكايي به آب‌هاي بين‌المللي نزديك چين كه نوار ساحلي آن حدود 18 هزار كيلومتر است، را متوقف كند.
توسعه اين موشك پس از آن صورت گرفت كه روابط پكن و واشنگتن به چندين دليل متشنج شد.
پس از قرارداد تسليحاتي 6.4 ميليارد دلاري آمريكا با تايوان، همكاري نظامي چين با پنتاگون كاهش يافته است. چين همچنان معتقد است كه تايوان بخشي از خاك اين كشور به شمار مي‌آيد.
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به هم می زنند.

پست توسط Achilles »

واقعا این آمریکاییها وقاحت رو به آخرش رسوندن.

چطور ناوهای غول پیکرشون با اون خدمه تا دندان مسلح توازن قدرت رو در دریاها بهم نمیزد، حالا که یه اسلحه ای پیدا شده که میتونه اونا رو تهدید کنه توازن قوا بهم میخوره؟!

آسوشیتدپرس بهتر بود مینوشت :

موشکهاي جديد چيني توازن قدرت را در درياها به ضرر ما (ایالات متحده)به هم می زنند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”