امریكا صدها فروند موشك به اسرائیل داد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

امریكا صدها فروند موشك به اسرائیل داد

پست توسط sinaset »

امریكا صدها فروند موشك به اسرائیل داد
آمریكا صدها موشك دریا به دریا و هوا به هوا به رژیم صهیونیستی تحویل داد.
 تصویر 
توافقنامه تجهیز رژیم صهیونیستی به موشك های دریا به دریای "هاربون بلوك دو" و هوا به هوای "امپاسادرو"در دوره ریاست جرج بوش با آمریكا امضا شد بود اما با آغاز ریاست باراك اوباما از اجرای این توافقنامه جلوگیری شد.

یكی از پایگاه های اینترنتی صهیونیستی كه این خبر را منتشركرده است موافقت كاخ سفید با تحویل این موشك ها را درچارچوب تغییر مواضع دولت اوباما درباره اسرائیل دانست.
آمریكا براساس این توافقنامه كه ارزش آن160 میلیون دلار اعلا م شده است سی موشك دریا به دریای هاربون و 400 موشك هوابه هوای "امپاسادور"را به اسراییل تحویل داده است .
موشك های هاربون با قابلیت حمل كلاهك های بیش از پانصد پوندی (227 كیلو) و دارا بودن سیستم كنترل كننده مدرن از موشك های بسیار پیشرفته دریا به دریا به شمار می آیند.
یك نماینده دموکرات کنگره آمریکا دیروز در خصوص بذل و بخششهای این كشور به رژیم صهیونیستی گفته بود، آمریكا از سال 2007 تاکنون با هدف توسعه سامانه موشکی در اسرائیل بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده است.
استیو روتمن، هدف واشنگتن را از این بذل و بخشش، توسعه سه سامانه موشکی در فلسطین اشغالی خوانده و اعلام كرده بود، کمیسیون بودجه های دفاعی مجلس نمایندگان، از ماه ژوئیه(خرداد و تیر) امسال 217 میلیون دلار برای توسعه سامانه موشكی مشترک با رژیم صهیونیستی هزینه کرده است.
منبع سایت شبکه خبر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶, ۷:۴۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

امریکا: فروش موشك‌هاي هارپون به رژیم صهیونیستی

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  

پس از مخالفت دولت آمريكا با تحويل موشك‌هاي پيشرفته دريا به دريا به رژيم صهيونيستي سرانجام دولت اوباما با انتقال اين موشك‌ها به اين رژيم موافقت كرد.

به گزارش آژانس خبري "فلسطين اليوم "، سرانجام اوباما رئيس جمهور آمريكا با انتقال موشك‌هاي پيشرفته دريا به درياي آمريكا به رژيم صهيونيستي موافقت كرد.

قرارداد خريد اين موشك‌ها در زمان "جورج بوش " رئيس جمهور پيشين آمريكا با رژيم صهيونيستي منعقد شده بود كه با شروع زمامداري اوباما تحويل آنها معلق گرديد تا اين كه سرانجام و پس از فشارهاي متوالي اوباما با تحويل اين موشك‌ها به رژيم صهيونيستي موافقت كرد.

ارزش اين قرارداد 160ميليون دلار برآورد شده و 30موشك از نوع دريا به درياي "هاربون " و 400 موشك هوا به هواي "امباسادور "!! **
را شامل مي‌شود.

گفته مي‌شود، هاربون يك موشك مجهز به سيستم كنترل بسيار پيشرفته است.

اين منابع تاكيد كردند، آمريكا با فروش 20 موشك هاربون به مصر هم موافقت و در اين راستا قراردادي 140ميليون دلاري با اين كشور منعقد كرده است.


 [External Link Removed for Guests]  
فارس


**
طبق بعضی از اخبار موشکهای ضد کشتی هارپون از نوع R/AGM-84L و موشکهای هوا به هوای سایدویندر از نوع AIM-9M هستند
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”