کشف شبکه جاسوسي اسرائيل در لبنان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

کشف شبکه جاسوسي اسرائيل در لبنان

پست توسط hani1459 »

در پي افشاي موارد مختلف جاسوسي اسرائيل در لبنان، يک شبکه خريداري سيستم تلفن ثابت لبنان نيز مظنون به جاسوسي براي تل آويو است.

در پي افشاي بيش از 100 مورد مظنون به جاسوسي براي اسرائيل در لبنان، شبکه تلفني اوگرو در پي خريد يک برنامه رايانه‌اي با نام "ميدييشن" که براي اتصال تماس‌هاي تلفني به تلفن‌هاي همراه و برعکس آن مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مظنون به جاسوسي براي رژيم اسرائيل هستند.

به گزارش روزنامه السفير، اين سامانه که از يک شرکت فرانسوي خريداري شده که از 6 کمپاني بزرگ ديگر تشيل شده است.

بر پايه اين گزارش، اين شرکت فرانسوي نرم‌افزارهايي را توليد مي‌کند که با نام "کبيرا" تحت نظر يکي از کمپاني‌هاي بزرگ اسرائيلي با نام "استار ونچرز" فعاليت مي‌کند.

در اين باره مقامات لبنان اعلام کرده‎اند که در ابتدا از ماهيت اسرائيلي اين شرکت بي‌اطلاع بوده‌اند اما تنها قيمت پايين پيشنهاد شده اين شرکت، ظن شرکت لبناني را برانگيخته که درباره ساختار اين شرکت تحقيقات بيشتري را انجام دهد.

در طي اين تحقيقات مشخص شده است که يکي از بازرگانان مشهور و افسران اسرائيلي مديريت و تامين بودجه اين شرکت را بر عهده دارند.

مروان حمده، يک از مديران مخابرات لبنان در اين باره گفت: "اين شرکت را بدون توجه به هويت آن انتخاب کرد‌يم که 3 ميليون دلار نسبت به ديگر شرکت‌ها مبلغ پايين‌تري را پيشنهاد داده بود."

نرم‌افزار کبيرا به اسرائيليان اين اماکن را مي‌داد که تمامي تماس‌هاي تلفن ثابت و همراه مشترکان لبناني را به طور بسيار دقيق رهگيري کنند.

منابع امنيتي لبنان مي‌گويند که اشخاص مهم دخيل در اين پرونده هر چه سريع‌تر مشخص خواهند شد تا به اتهام شرکت در اين نقشه و جاسوسي براي اسرائيل، بازداشت و محاکمه شوند.

گفتني است، از آوريل 2009 ميلادي تاکنون، حدود 100 نفر در لبنان ازجمله اعضاي نيروهاي امنيتي و پرسنل مخابرات اين کشور، به ظن جاسوسي براي موساد دستگير شده‌اند.

برخي از اين افراد که جرم خود را پذيرفته‎اند، اعتراف کردند که به رژيم اسرائيل براي شناسايي اهدافي در داخل خاک لبنان که به گروه مقاومت حزب‌الله ارتباط داشته، کمک کرده‌اند.

گفتني است که عمليات ضد جاسوسي لبنان، ضربه جدي به پيکره جمع‌آوري اطلاعات اسرائيل در لبنان زده است.

پرس تی وی
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”