دستگيري باند اسرائيلي قاچاق اعضاي انسان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۸۷, ۴:۲۷ ق.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12644 بار

دستگيري باند اسرائيلي قاچاق اعضاي انسان

پست توسط hani1459 »

پليس اوکراين از بازداشت يک شبکه اسرائيلي قاچاق اعضاي بدن انسان در اين کشور و چند کشور همسايه اوکراين به اسرائيل خبر داده‌ است.

اين شبکه اسرائيلي به‌طور غيرقانوني و از طريق پرداخت هزينه بسيار، اهداءکنندگان را به اعطاي اعضاي بدنشان به اسرائيليان وادار مي‌کردند.

مقامات اوکراين جمعه(15 مرداد) اعلام کردند، اعضاي اين باند قاچاق 12 نفري که بيشتر آنان اسرائيلي هستند، در اوکراين و برخي ديگر از کشورهاي تازه استقلال يافته شوروي سابق تلاش مي‌کردند تا از طريق اينترنت اهداءکنندگان را به اعطاي اعضاي بدنشان به اسرائيل مجاب کنند.

پليس اوکراين خبر دستگيري اعضاي اين شبکه که طعمه‌هاي خود را از طريق اينترنت به‌دام مي‌انداختند، تاييد کرده است.

وزارت کشور اوکراين ضمن اعلام اين خبر افزود، اين باند که بيشتر به قاچاق کليه انسان تمايل داشتند به هريک از اعطاءکنندگان اعضاي بدن که اغلب آنان را زنان جوان فقير تشکيل مي‌دادند، بيش از 10 هزار دلار براي هر عضو پرداخت مي‌کرده‌اند.

يوري کوچر، مسئول واحد مبارزه با قاچاق اعضاي بدن کشور اوکراين تصريح کرد، عمل جراحي پيوند اعضاء در کي‌يف، پايتخت اوکراين، جمهوري آذربايجان و اکوادور انجام شده است.

کوچر هزينه هر عمل جراحي پيوند عضو را در يکي از کشورهاي مذکور بالغ بر 200 هزار دلار دانسته است که اين مبلغ به‌طور کامل از سوي اسرائيل پرداخت مي‌شده است.

سرکرده اصلي اين باند غيرقانوني ماه گذشته ميلادي بازداشت شده بود و بنابر گفته پليس اوکراين 4 تن از بازداشت شدگان، پزشکان جراح هستند.

تحقيقات اوليه پليس اوکراين بيانگر آن است که اين شبکه قاچاق اسرائيلي که به مدت سه سال مشغول فعاليت بوده، سالانه درآمدي بالغ بر 18 ميليون دلار داشته ‌است.

در صورت تاييد اتهام اين افراد مبني بر قاچاق اعضاي بدن انسان، اعضاي اين باند به 15 سال حبس محکوم خواهند شد.

گفتني است اين باند تنها پس از گذشت چهار ماه از شناسايي و بازداشت شبکه غيرقانوني ديگري که در محافل اسرائيلي فعال بود، کشف شده است.

شبکه بازداشت شده پيشين طعمه‌هاي خود را با پيشنهادهاي گزاف 100 هزار دلاري و از طريق چاپ آگهي در روزنامه‌هاي اسرائيلي به دام مي‌انداختند و عمل‌هاي جراحي پيوند عضو را در فيليپين و آذربايجان ترتيب مي‎دادند.

در حالي که باند مذکور در برخي موارد کليه‌هاي افراد را بيش از 140 هزار دلار به فروش مي‌رساند، اهداء‌کنندگان بخت برگشته در دريافت مبلغ مورد توافق ناکام مي‌ماندند.

تاکنون يک ژنرال بازنشسته ارشد ارتش اسرائيل و 2 وکيل نيز در ارتباط با قاچاق اعضاي بدن انسان از طريق شبکه‌هاي اسرائيلي بازداشت شده‌اند.

همچنين پس از وقوع زلزله مهيب سال گذشته در هائيتي نيز چند شبکه غيرقانوني اعضاي بدن در اين کشور به قاچاق اعضاي بدن مردم اين کشور به‌ويژه کودکان هائيتي پرداختند که برخي از اين باندها اسرائيلي بودند.


پرس تی وی
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”