یک کارشناس آمریکایی: حمله به ایران بی فایده و بعید است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

یک کارشناس آمریکایی: حمله به ایران بی فایده و بعید است

پست توسط Achilles »

  مرکز مطالعات سیاست خارجی در واشنگتن:  [External Link Removed for Guests]      هانلون مدیر مرکز مطالعات سیاست خارجی در موسسه بروکینگز واشنگتن با رد فرضیه حمله احتمالی آمریکا به ایران گفت که از نظر او انجام جنین حمله ای از سوی آمریکا نه تنها بعید است بلکه مفید نیز به نظر نمی رسد .

به گزارش [External Link Removed for Guests] این کارشناس آمریکایی در مصاحبه با خبرگزاری شینهوای چین با اشاره به اظهارات اخیر دریاسالار مایک مولن رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا درباره آماده بودن طرح حمله به ایران گفت : " گفتن اینکه موضوع حمله به ایران همواره روی میز است بسیار متفاوت از این است که ادعا شود طرحی با جزییات کامل برای حمله به ایران آماده شده است ".

وی افزود : " طرح با جزییات یعنی آمادگی انجام یک حمله مشخص ، طرح حمله یعنی وجود یک خطر تهدید کننده جدی ".

هانلون با اشاره به تضاد جدی حمله به ایران با سیاست های دولت اوباما گفت : " حمله به ایران در واقع اقدامی در جهت استراتژی حمله پیشدستانه است که اوباما در جریان رقابتهای انتخاباتی این سیاست دولت بوش را به شدت نقد و رد کرده بود .

وی افزود : " دولت اوباما بیشتر مایل است برای مقابله با برنامه های هسته ای ایران از رویکرد همکاری با دیگر قدرت های جهانی _ روسیه ،چین ، فرانسه و بریتانیا – برای افزایش فشارهای اقتصادی و تحریمی علیه دولت ایران بهره بگیرد .

این کارشناس آمریکایی خاطر نشان کرد : " حمله به ایران علاوه بر افزایش حمایت های داخلی ( مردم این کشور ) از برنامه های هسته ای این کشور تنها می تواند چند سال در برنامه های این کشور وقفه ایجاد کند و ایرانی ها پس از حمله قادرند از نو تاسیسات هسته ای خود را بسازند .

وی افزود که مشکل دیگر حمله در این است که در صورتی که آمریکا به ایران حمله کند ، این کار بازگشت به سیاست های دولت بوش خواهد بود و از این پس جامعه جهانی تصور خواهد کرد که آمریکا بار دیگر به سیاست های یکجانبه گرایانه دولت بوش بازگشته است و از این رو مخالفت ها با تحریم های ایران افزایش خواهد یافت و شاید دیگر کمتر کشوری حاضر شود به طور جدی تحریم های ایران را اجرا کند .    
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”