اجراي موفق تاكتيك‌هاي غافلگيرانه و ابتكاري در رزم شبانه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

اجراي موفق تاكتيك‌هاي غافلگيرانه و ابتكاري در رزم شبانه

پست توسط Shahryar »

 اجراي موفق تاكتيك‌هاي غافلگيرانه و ابتكاري در رزم شبانه گردانهاي ارتش 
   
 * تجهيز بالگردهاي هوانيروز به سيستم‌هاي عمليات شبانه 
   
 تصویر 
   
   
  پوردستان فرمانده نيروي زميني ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اشاره به اهميت و جايگاه رزم شبانه در ارتش بويژه نيروي زميني اظهار داشت: يكي از محورهايي كه همواره در دستور كار ما قرار دارد و به صورت جدي در تمامي يگان‌ها به اجرا گذاشته مي‌شود، بحث آموزش به ويژه آموزش‌هاي شبانه است.
وي با بيان اينكه در اين بخش نيز تاكتيك‌هاي غافلگيرانه، ابتكاري و منطبق با ويژگي هاي جغرافيايي ايران مورد توجه بوده است، ادامه داد: آموزش‌هاي شبانه در تمامي يگان‌هاي نيروي زميني اجرا شده تا سربازان با رزم در شب آشنا شوند و قابليت‌ها و توانمندي‌هايشان را در اين عرصه بالا ببرند.
پوردستان با يادآوري اينكه در بحث استفاده از تاكتيك زمين مسلح نيز هدف از بكارگيري اين تاكتيك، صرفه‌جويي در نيروي انساني است، خاطرنشان كرد: تاكتيك زمين مسلح اين قابليت را دارد كه در تمام 24 ساعت شبانه ‌روز از حريم خود دفاع كند و همان كارآيي كه در روز دارد، در شب نيز داراست.

* تجهيز بالگردهاي هوانيروز به سيستم‌هاي عمليات شبانه

فرمانده نيروي زميني ارتش با بيان اينكه امروز در بحث رزم شبانه به سطح قابل قبولي رسيده‌ايم، تصريح كرد: بالگردهاي هوانيروز به تجهيزات و سيستم پرواز در شب مجهز شده‌اند و خلبانان ما توانمندي پرواز شبانه را دارند.
پوردستان افزود: خلبانان جوان در مركز آموزش هوانيروز توسط خلبانان ماهر و قديمي آموزش ديده‌اند و به راحتي عمليات‌هاي پرواز شبانه را انجام مي‌دهند.
 
   
 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”