استقرارهزارنظامی امریکا درپاکستان به بهانه کمک به سیل زدگان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

استقرارهزارنظامی امریکا درپاکستان به بهانه کمک به سیل زدگان

پست توسط sinaset »

استقرار هزار نظامي آمريکايي در پاکستان به بهانه کمک به سيل زدگان
تهران- گزارش ها از مناطق سيل زده پاکستان حاکي است هزار نفر از تفنگداران دريايي آمريکا به همراه تعدادي از پيشرفته ترين بالگردهاي نظامي اين کشور به بهانه کمک به سيل زدگان، در پاکستان مستقر شده اند.
  تصویر 
به گزارش گروه صوتي و تصويري ايرنا، درحالي که سيل زدگان پاکستان از کمبود شديد کمک هاي انسان دوستانه نظير آب آشاميدني، غذا و دارو رنج مي برند، آمريکا در سايه کمک چند ميليون دلاري خود به سيل زدگان، دو روز پيش هزار نيروي نظامي به همراه چندين فروند بالگرد نظامي پيشرفته موسوم به "بلک هاوک" را که قابليت حمل و پرتاب موشک هاي سنگين و مخرب را دارد، در پاکستان مستقر کرده است.
اين نيروها توسط يک فروند ناو جنگي آمريکا موسوم به "يو.اس.اس پله ليو" روز پنجشنبه گذشته از طريق بندري در نزديکي کراچي وارد پاکستان شدند.
مردم پاکستان اگرچه اين روزها گرفتار ويرانگرترين سيل تاريخ اين کشور هستند، اما همچنان تراژدي مرگبار و ادامه دار حملات هواپيماهاي بدون سرنشين آمريکا به مناطق مختلف کشورشان را به ياد دارند و از اين رو ترديد دارند که حضور هزار تفنگدار دريايي آمريکايي و استقرار بالگردهاي نظامي آمريکا در کشورشان براي انجام عمليات انسان دوستانه و کمک به سيل زدگان باشد.
تحليل گران سياسي معتقدند آمريکا قصد دارد با استقرار نيروهاي نظامي خود در پاکستان در شرايط کنوني، با يک تير دو نشان بزند و ضمن انجام يک ماموريت ظاهري براي کمک به سيل زدگان، زمينه حمايت و پشتيباني از شبه نظاميان اين کشور را فراهم کند.
دولت پاکستان خواستار کمک هاي بين المللي براي کمک به سيل زدگان اين کشور شده است. سيل پاکستان تاکنون بيش از هزار و 500 نفر قرباني گرفته است و زندگي ميليون ها نفر را مختل کرده است.
سازمان صليب سرخ هشدار داده است درصورتي که آب آشاميدني سالم و مواد غذايي کافي به سيل زدگان نرسد، تلفات انساني ناشي از سيل به مراتب افزايش خواهد يافت.

عکس ها مرتبط
تصویرتصویر

منبع خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”