گراميداشت سالگرد حادثه غرق شدن زيردريايي كورسك در روسيه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

گراميداشت سالگرد حادثه غرق شدن زيردريايي كورسك در روسيه

پست توسط sinaset »

گراميداشت سالگرد حادثه غرق شدن زيردريايي كورسك در روسيه
خبرگزاري فارس: مردم و ناوگان دريايي روسيه روز گذشته دهمين سالگرد غرق شدن زيردريايي اتمي «كورسك» اين كشور در سال 2000 در درياي بارنتس كه در اثر آن 118 خدمه آن جان باختند را گرامي داشتند.


 تصویر 

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «گازيه تا»، روز پنج شنبه در روسيه و در سراسر جهان ياد حادثه غم انگيز غرق شدن زيردريايي اتمي «كورسك» روسيه در سال 2000 در درياي بارنتس گرامي داشته شد. با وجوديكه از اين حادثه ده سال گذشته است، قربانيان اين فاجعه انساني همچنان در ياد و خاطر مردم و ناوگان دريايي و صنايع نظامي روسيه زنده مانده است.
ضمن اينكه گذشت ده سال از وقوع اين حادثه به نظر كافي نبوده تا به تمامي سئوالات و ابهامات مربوط به آن پاسخ داده شود.
روز گذشته مراسم ويژه اي با حضور مقامات بلند پايه نظامي به ياد قربانيان حادثه غرق شدن زيردريايي اتمي «كورسك» در تمامي پادگانهاي ناوگان درياي شمال روسيه كه زيردريايي كورسك در آنجا خدمت مي كرد، برگزار شد.
ناوگان دريايي-نظامي روسيه نيز به همين مناسبت نتيجه كار براي مدرنيزه سازي نيروهاي جستجو و نجات كشور و همچنين گزارشي در خصوص بهبود وضعيت زيردريايي هاي نظامي و كاهش احتمال وقوع حوادث مشابه در آينده را اعلام كرد.
كارشناسان معتقدند كه فرماندهي ناوگان دريايي-نظامي روسيه درس بسيار جدي از حادثه تلخ غرق شدن زيردريايي اتمي «كورسك» گرفته اند.
لازم به يادآوري است كه زيردريايي «كورسك» در تاريخ 12 آگوست سال 2000 در زمان انجام يك تمرين نظامي غرق شد كه در نتيجه آن تمامي 118 خدمه آن جان خود را از دست دادند.
علت اين حادثه، بر اساس اطلاعات رسمي، انفجار در عرشه اين زيردريايي بود كه منجر به مختل شدن سيستم هدايتي و فعاليت تجهيزات آن شد. با وجويكه در جريان عمليات جستجو و نجات از بهترين كادر متخصصان ناوگان دريايي روسي استفاده شده و نيروهاي متخصص نروژ و انگلستان نيز به كمك شتافته بودند، تلاش چند روزه براي نجات خدمه زيردريايي كورسك نتيجه بخش نبود و تمامي 118 خدمه آن جان خود را از دست دادند.

منبع خبرگزاری فارس
منبع تصویر ویکی پدیا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”