درزمان تجاوز تل اویوموشک های حزب الله امادمقابله بود(SA-18)

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

درزمان تجاوز تل اویوموشک های حزب الله امادمقابله بود(SA-18)

پست توسط sinaset »

با اشاره به تجاوز اخير رژيم صهيونيستي به خاك لبنان؛
الراي‌العام: حزب‌الله براي مقابله با تجاوز تل‌آويو موشك‌هاي خود را آماده كرده بود
خبرگزاري فارس: يك روزنامه كويتي از آماده كردن موشك‌هاي "ايگلا " توسط حزب‌الله براي مقابله با تجاوز اخير رژيم صهيونيستي به خاك لبنان خبر داد.
 تصویر 
به گزارش فارس، روزنامه كويتي "الراي العام " به نقل از آنچه منابع آگاه نزديك به حزب‌الله ناميد، نوشت كه تعدادي از اعضاي اطلاعاتي مقاومت با نظرسنجي از شهروندان ساكن در مرزهاي لبنان متوجه پيشروي و تحرك [مشكوك] نيروهاي اسرائيلي شده بودند، لذا از همان ابتدا فرماندهي ارتش لبنان را در جريان جزئيات اين موضوع قرار دادند.
اين منابع اعلام كردند: پس از به شهادت رسيدن دو نظامي ارتش لبنان و استفاده اسرائيلي‌ها از تانك‌هاي "مركاوا " و بالگردهاي نظامي مشخص شد كه اين رژيم از حداقل امكانات خود براي اين درگيري استفاده خواهد كرد. در سايه مشخص شدن اين موضوع، حزب‌الله متوجه شد كه هرگونه اشتباه تاكتيكي موجب خواهد شد تا اين پيشروي و درگيري محدود به يك جنگ بزرگ تبديل شود، بويژه اينكه دو طرف كاملا براي اين درگيري در آماده‌باش كامل بسر مي‌بردند. اما از آنجا كه حزب‌الله در شرايط بسيار حساسي بسر مي‌برد و بدليل حكم اوليه دادگاه ترور "رفيق الحريري " نخست‌وزير پيشين لبنان تحت فشار قرار دارد، تلاش كرد تا موقعيت ايجاد شده را با دقت ارزيابي كند.
از سوي ديگر، حزب‌الله بخوبي مي‌دانست كه بالگردهاي آپاچي رژيم صهيونيستي قادرند، هرگونه آرايش نظامي ارتش لبنان در مرزها را به اطلاع سران ارتش اين رژيم برسانند، لذا مهار تجاوز اين بالگردها يك تاكتيك بسيار مهم براي حزب‌الله بشمار مي‌آمد.
الراي العام به نقل از منابع نزديك به حزب‌الله در ادامه نوشت، در پي آغاز درگيري‌هاي رژيم صهيونيستي با ارتش لبنان در منطقه "العديسة "، دستورات اوليه‌اي براي بالابردن سطح آمادگي نيروهاي مقاومت براي هر نوع درگيري صادر شد و يگانهاي پدافند هوايي و موشك‌هاي مقاومت براي مهار تجاوزهاي هوايي رژيم صهيونيستي و هدف قرار دادن بالگردهاي آپاچي آماده شدند.
بر اساس اين گزارش، حزب‌الله لبنان براي اين هدف، موشك‌هاي "ايگلا SA - 18 " را كه كارايي آن از موشك‌هاي روسي "استينگر " بيشتر است، آماده كرده بود.
اين موشك با برد هشت كيلومتري و سر جنگي مرگبارش براي هر هواپيما و جنگنده‌اي خطرناك است. هدايت آن به وسيله ردگيري مادون قرمز است و به آساني نمي‌توان آن را منحرف كرد. ايگلا داراي سوختي جديد، موتوري توانا و جستجوگري دقيق است. بدنه آن ميخي شكل است و مي‌توان آن را براحتي بعنوان يك موشك دوش‌پرتاب استفاده كرد و بالگردها و جنگنده‌ها را هدف قرار داد و شركت سازنده آن قابليت پرتاب همزمان هشت موشك را فراهم ساخته است.
به اعتقاد كارشناسان در صورت برخورداري حزب‌الله از اين موشك، امنيت جنگنده‌هاي صهيونيستي بر فراز آسمان لبنان بشدت به خطر خواهد افتاد.
اين منابع افزودند: حزب‌الله براي درگيري محدود با رژيم صهيونيستي كاملا آماده بود و نيروهاي پياده حزب‌الله نيز به همين منظور در آماده باش كامل بسر مي‌بردند و مواد منفجره لازم براي سرنگون كردن تانك‌ها و بولدوزرها كه وزن تنها يكي از آنها نزديك به 500 كيلوگرم بوده، آماده شده بود.
به گفته كارشناسان، ارتش لبنان و حزب‌الله هرگز جنگ عليه اسرائيل را آغاز نخواهند كرد و تمايلي براي به چالش كشيدن جبهه و كشاندن اسرائيل به سوي جنگ نيز ندارند.
اين كارشناسان همچنين تاكيد كردند كه اين نيروها براي مقابله با هر تجاوز رژيم صهيونيستي به لبنان آماده هستند و درگيري اخير در عديسه لبنان نيز از اين حقيقت پرده برداشت و رژيم صهيونيستي در فريب‌دادن حزب الله براي نقض قطعنامه 1701 ناكام ماند.
انتهاي پيام/++
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel I
Colonel I
پست: 643
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۶, ۱:۰۸ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

Re: درزمان تجاوز تل اویوموشک های حزب الله امادمقابله بود(SA-

پست توسط Frogfoot »

موشك‌هاي "ايگلا SA - 18 " را كه كارايي آن از موشك‌هاي روسي "استينگر " بيشتر است

موشک روسی استینگر؟! موشک استینگر آمریکایی هست، ظاهرا برعکس نوشته شده، ایگلا روسی بوده، و استینگر آمریکایی.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”