بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط Shahryar »

 اولين پهپاد برد بلند ايران 31 مرداد رونمايي مي‌شود  - بهره برداري از دو نوع موشك جديد زمين به زمين   - بهره برداري از دو نوع شناور جديد راكت و موشك‌انداز  

 تصویر 


  گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح كه صبح امروز سه‌شنبه در اولين نشست خبري خود به مناسبت 31 مردادماه روز صنعت دفاعي حضور يافته بود با تشريح جديدترين دستاوردهاي دفاعي كشورمان اظهار داشت: دو نوع موشك زمين به زمين جديد در اين روز به بهره‌برداري خواهد رسيد.
وي ساخت پهپاد برد بلند را از ديگر دستاوردهاي متخصصان دفاعي كشورمان عنوان كرد و افزود: پهپاد برد بلند «كرار» نيز در اين روز رونمايي خواهد شد.
به گفته وحيدي دو نوع شناور جديد راكت و موشك‌انداز نيز به دست متخصصان كشورمان ساخته شده كه در روز صنعت دفاعي عملياتي خواهد شد.
مشروح اين نشست خبري متعاقبا ارسال مي‌شود.  

 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

Re: اولين پهپاد برد بلند ايران 31 مرداد رونمايي مي‌شود

پست توسط Shahryar »

 بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی  
 
تصویر  
 
  
 به گزارش واحد مرکزی خبر ، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی در نشست خبری با بیان اینکه در روز 31 مرداد، قانون وزارت دفاع به تصویب فرماندهی کل قوا رسید و به عنوان روز صنعت دفاعی نامگذاری شد، افزود: در این روز و در آستانه هفته دولت تلاش می کنیم که دستاوردهای وزارت دفاع را به ملت ایران ارائه دهیم، همانطوری که در طول سال این اقدام صورت می گیرد. 
 وی گفت: روز صنعت دفاعی، نشان دهنده این است که تحریم ها نه تنها نتوانسته است، بر توانمندی های جمهوری اسلامی اثر بگذارد بلکه این تحریم ها ما را با تجربه تر، آب دیده تر، آزموده تر و خودکفاتر کرده است. 
 وزیر دفاع افزود: مسیر ورشکستگی استکبار جهانی در تحریم ملت ایران، راه به جایی نمی برد. 
 سردار وحیدی گفت: در اوج تحریم ها، ماهواره را در فضا نشاندیم و زیر دریایی های کلاس غدیر، هواپیمای صاعقه، بالگردهای طوفان، انواع مهمات های پیشرفته و ناوشکن جماران و انواع موشک های مختلف از جمله سجیل و قدر ساخته شد. 
 وی افزود: این موارد نشان می دهد که این تحریم ها بر اراده ملت زنده و پویا، هیچ تأثیر بازدارنده ای ندارد؛ بلکه در مورد ملت ایران به عکس عمل کرده و توانسته است ملت را روز به روز شکوفاتر و پر صلابت تر کند. 
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در روز صنعت دفاعی و در آستانه هفته دولت، دو موشک جدید فاتح از نسل سوم و موشک قیام آزمایش می شود و خط تولید دو شناور جدید از جمله شناور تندروی راکت انداز و شناور موشک انداز در دو اندازه مختلف افتتاح می شود. 


 سردار وحیدی افزود: 
 - رونمایی از نخستین هواپیمای بدون سرنشین جت برد بلند کشور به نام کرار ، 
 - افتتاح خط تولید شناور سراج  
 و نسل جدید شناور موشک انداز ذوالفقار، 
 - افتتاح آزمایشگاه تست های فضایی، 
 - افتتاح و رونمایی و بهره برداری از 28 طرح الکترونیکی مخابراتی ، 
 - آزمایش موشک جدید قیام 
 - و نسل سوم موشک فاتح 110  
 - و افتتاح خط تولید مهمات 130 میلی متری حرا از جمله طرح هایی است که در روز صنعت دفاعی افتتاح خواهد شد. 
  واحدمركزي خبر  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

افتتاح پروژه موشکی قیام،فاتح110(نسل 3)بردکوتاه و چندخبردیگر

پست توسط sinaset »

مشروح /سردار وحيدي در نشست خبري:
توليد پدافند هوايي برد بلند در دستور وزارت دفاع قرار دارد
خبرگزاري فارس: وزير دفاع با بيان اينكه ما در تحويل هيچ محصول دفاعي منتظر كشورهاي ديگر نخواهيم بود، گفت: ما هر آنچه را كه بخواهيم در داخل مي‌سازيم و هرچند موضوع اس‌300 به تنهايي براي ما موضوعيت ندارد، اما توليد پدافند هوايي با برد بلند در داخل كشور در دستور كار وزارت دفاع قرار دارد.
 تصویر 
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح صبح امروز (سه‎شنبه) در اولين نشست خبري خود با رسانه‌ها كه به مناسبت 31 مرداد روز صنعت دفاعي و در آستانه هفته دولت انجام شد، 31 مرداد را روز نماد اقتدار، خودباوري،‌ رشد، خلاقيت و دسترسي به محصولات جديد دفاعي و همچنين نماد استقلال و مجموعه توانمندي‌هاي ملت ايران دانست و گفت: ما در اين روز نشان خواهيم داد كه تحريم‌ها عليه جمهوري اسلامي ايران نه تنها اثري نداشته بلكه ما را با تجربه‌تر،‌ آبديده‌تر و خودكفاتر در مسير رشد قرار داده و همچنين موجب ورشكستگي استكبار جهاني در مسير تحريم ملت ايران شده است.
وحيدي با تاكيد بر ناكارامدي تحريم‌ها عليه نظام اسلامي خاطرنشان كرد: ما در دل همين تحريم‌ها و در اوج آن ماهواره به فضا فرستاديم، زيردريايي‌هاي كلاس غدير تحويل نيروهاي مسلح شد. هواپيماهاي صاعقه و بالگرد طوفان توليد شد انواع مهمات‌هاي پيشرفته، ناوشكن جماران، انواع موشك‌هاي از قبيل سجيل و قدر به توليد رسيد و ما نشان داديم كه تحريم‌ها هيچ تاثيري در راه اراده ملت زنده و پوياي ايران نداشته و ندارد.
وي با بيان اينكه در روز صنعت دفاعي كه در آستانه هفته دولت قرار دارد، پروژه‌هاي جديد وزارت دفاع افتتاح خواهد شد، گفت: از جمله اين پروژه‌ها تست و آزمايش دو موشك جديد به نام قيام و فاتح 110 (نسل سوم) خواهد بود كه موشك قيام با سوخت مايع و موشك فاتح با سوخت جامد در دو برد كوتاه و متوسط خواهند بود.
وزير دفاع همچنين به افتتاح خط توليد 2 شناورهاي تندروي جديد راكت‌انداز و موشك‌انداز به نام‌هاي سراج و ذوالفقار اشاره كرد و گفت: افتتاح 28 پروژه الكترونيك و اپتيك نيز در اين روز خواهيم داشت و در كنار آن خط توليد مهمات جديد و پيشرفته و نيز ايستگاه تست فضايي افتتاح خواهد شد.
وحيدي پروژه هواپيماي بدون سرنشين و جت به نام " كرار " را يكي ديگر از مهم‌ترين برنامه‌هاي وزارت دفاع در روز 31 مرداد دانست و گفت: اين پروژه در اين ايام رونمايي شده و جزئيات آن به اطلاع ملت ايران خواهد رسيد.
وي در پاسخ به سوالي در خصوص موضوع قرارداد اس 300 گفت: ما با روسيه قرارداد داريم و آنها نيز قبل از صدور قطعنامه اعلام كردند كه ما مشكلي در اين خصوص نداشته و تنها برخي مشكلات فني است كه برطرف خواهد شد.
وي افزود: اما پس از صدور قطعنامه عليه ايران بعضي افراد در روسيه كه مقامات رسمي نبودند حرف‌هايي زدند اما مقامات رسمي دولت روسيه موضع روشني نگرفتند و گفتند ما منتظر تصميم رئيس‌جمهور خواهيم ماند.
وزير دفاع با بيان اينكه ما همچنان پيگير تحويل اس 300 هستيم خاطرنشان كرد:‌ گمان ما بر اين است كه آمريكايي‌ها مي‌خواهند موقعيت روسيه را در بين دوستان و همسايگانش تضعيف كنند كه از جمله راه‌هاي آنها لغو قراردادهاي بسته شده است اما ما به طرف روس توصيه مي‌كنيم در دام آمريكايي‌ها نيفتند.
وحيدي در پاسخ به سوال ديگري مبني بر اينكه آيا ايران به فسخ اين قرارداد نيز فكر مي‌كند، گفت: ما منتظر موضع‌گيري دولت روسيه هستيم و اگر آنها بخواهند اين قرارداد را فسخ كنند بايد خسارت‌هاي ديده شده در قرارداد را به ما بپردازند.
وي با تاكيد بر اينكه ما هيچ گاه منتظر دريافت هيچ محصولي از خارج نمانديم و هر آنچه كه بخواهيم در داخل توليد مي‌كنيم اظهار داشت: اس 300 به تنهايي براي ما موضوعيت ندارد ولي توليد پدافند هوايي با برد بلند را در دستور كار داريم كه با توجه به توانمندي‌ها و دانش نيروهاي متخصص‌مان اين امر قابل دستيابي است.
وزير دفاع همچنين در باره سفرهاي خود به كشورهاي دوست و همسايه اظهار داشت: اين سفرها در راستاي اعلام مواضع و توسعه روابط دوستانه با كشورهاي دوست و همسايه صورت مي‌گيرد چرا كه ما معتقديم خود كشورهاي منطقه علي‏رغم كارشكني‌هاي آمريكا مي‌توانند امنيت منطقه را تامين كنند.
وحيدي ضمن مثبت ارزيابي كردن اين سفرها خاطرنشان كرد: ما با استفاده از ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي پيش رو مي‌توانيم سطح همكاري‌هاي خود را با كشورهاي منطقه افزايش دهيم.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تجاوز رژيم صهيونيستي به لبنان و مقاومت ارتش اين كشور گفت: اسرائيل از ايجاد آرامش در لبنان نگران است و با توطئه‌هاي مختلف مانند آنچه كه در قضيه ترور رفيق حريري صورت گرفت، سعي مي‌كند به اختلافات در اين كشور دامن بزند كه البته تلاش‌هاي آنها با شكست مواجه شده است.
وزير دفاع عكس‌العمل ارتش لبنان در مقابله با تجاوز رژيم صهيونيستي را نشاندهنده موجي دانست كه به بركت مقاومت اسلامي و شكست‌هاي رژيم صهيونيستي برخاسته و مقاومت اسلامي توانسته است روحيه ايستادگي را در همه حوزه‌هاي لبنان تسري دهد.
وحيدي ضمن تبريك به ارتش لبنان گفت: آنها نشان دادند كه مي‌توانند سرافرازانه از خاك خود دفاع كنند.
وي تشنج‌آفريني در دنيا را جزء ذات رژيم صهيونيستي دانست و گفت: حيات اين رژيم به اين تشنج‌آفريني‌ها بسته است و آنها سعي مي‌كنند كه از اين طريق نگاه‌ها و وجدان‌هاي بيدار جهان را منحرف سازند.
وزير دفاع همچنين در پاسخ به سؤال خبرنگاري كه از توان دفاعي ايران در مقابل جنگنده‌هاي جديد آمريكايي پرسيد تصريح كرد: صحنه جنگ يك صحنه همه جانبه است كه جنگ فناوري‌ها يكي از اين حوزه‌ها را تشكيل مي‌دهد.
وحيدي گفت: آمريكا با بودجه سرسام‌آور دفاعي خود تلاش دارد محصولات جديدي را به كار گيرد تا با آن علاوه بر اينكه سيطره خود را به لحاظ قدرت نظامي حفظ كند، از طريق آن ساير قدرت‌هاي خود را نيز تكميل كند.
وي با بيان اينكه ما براي برخورد با هر محصول و جنگ‌افزاري كه دشمن در اختيار دارد، آماده هستيم گفت: تمهيدات خاصي در اين زمينه مدنظر است و ما از هيچ يك از جنگ‌افزارهاي جديد آمريكا نگراني نداريم.
وي جنگ الكترونيك را يكي از حوزه‌هاي پيشرفت دفاعي ايران دانست و خاطرنشان كرد: پروژه‌هاي زيادي در اين زمينه افتتاح شده و ما به قابليت‌هاي خوبي در حوزه جنگ الكترونيك دست پيدا كرده‌ايم.
وزير دفاع با اشاره به افتتاح ايستگاه تست فضايي در روزهاي آينده نيز گفت: در اين آزمايشگاه انواع تست‌هاي پرتاب و سيستم‌هاي جداسازي و مدلسازي مربوط به ماهواره‌بر مورد ارزيابي قرار مي‌گيرد كه در زمان مناسب اطلاعات كامل آن داده خواهد شد.
وي همچنين با اشاره به اهميت موضوع پدافند غيرعامل در امكانات زيربنايي كشور گفت: اين اقدامات به صورت مستمر و دائمي صورت مي‌گيرد و پدافند غيرعامل به يك فرهنگ غالب در دستگاه‌ها تبديل شده‌اند.
وحيدي همچنين در خصوص برخي ادعاها مبني بر حمله رژيم صهيونيستي به تاسيسات هسته‌اي ايران از جمله نيروگاه بوشهر، آن را نشان‌دهنده نگراني دشمن از پيشرفت تكنولوژيك ايران دانست و افزود: كاركرد نيروگاه روشن است و اينكه آنها در ظاهر با دستيابي ايران به بمب هسته‌اي مخالفت مي‌كنند ادعايي دروغين است چرا كه كاركرد نيروگاه ربطي به ساخت بمب هسته‌اي ندارد.
وي هر گونه اقدام رژيم صهيونيستي مبني بر حمله به تاسيسات ايران را كم‏خردي دانست و گفت: در اين صورت شايد ايران تنها يك نيروگاه را از دست بدهد اما با اين اقدام تمامي حيات رژيم صهيونيستي به خطر خواهد افتاد.
وزير دفاع ديپلماسي دفاعي كشور را بخشي از پروژه جنگ نرم با دشمن دانست و افزود: قدرت نرم يكي ازجلوه‌هاي اساسي قدرت است كه در حقيقت قدرت سخت در بستر آن شكل مي‌گيرد و مجموعه‌اي از تئوري‌ها و دكترين‌هاي دفاعي كشور است كه در چارچوب تعاملات چند جانبه بين‌المللي با كشور دوست صورت مي‌گيرد.
وحيدي در بخش ديگري از سخنان خود آمريكا را دچار به هم ريختگي اساسي در درون دانست و افزود: آنها به درستي در اظهارات خود اعلام مي‌كنند كه عواقب جبران‌ناپذيري در صورت حمله به ايران در انتظارشان خواهد بود اما آنها قادر نيستند عمق پاسخگويي ايران و شكنندگي خود را تشخيص بدهند.
وي با بيان اينكه آمريكايي‌ها امروز در باتلاق‌هايي كه خود در عراق و افغانستان درست كرده‌اند، گير افتادند گفت: هيچ انسان عاقلي وقتي در يك باتلاق گير كرده است، باتلاق مهلك‌تري براي خود نمي‌سازد.
وزير دفاع همچنين با بيان اينكه رژيم صهيونيستي اساس قدرتش را بر افسانه‌هاي شكست‌ناپذيري بنا كرده بود و در طول 60 سال با همين افسانه‌ها تلاش مي‌كرد تا بر منطقه و جهان مسلط شود، خاطرنشان كرد:‌اين رژيم در جنگ 33 روزه لبنان از حزب‌الله ودر جنگ 22 روزه غزه از حماس شكست خورد و اين شكست‌ها علاوه بر آنكه افسانه شكست‌ناپذيري اين رژيم را خرد كرد موجب ايجاد ضعف داخلي در سرزمين‌هاي اشغالي شد.
وحيدي گفت: بنابر اين آنها مي‌خواهند تا اين چهره شكست‌خورده خود را بازسازي كنند و ادعاهايي از قبيل عمليات عليه ايران در همين راستا است و اگرچه اين امر براي آنها غيرممكن است ولي تلاش مي‌كنند با تبليغات چهره شكست‌خورده را بازسازي كنند.
وي با تاكيد بر اينكه اين رژيم كوچك‌تر از آن است كه بخواهد به جمهوري اسلامي لطمه بزند حزب‌الله و مقاومت اسلامي را فرزندان معنوي انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: اين عزيزان چنان شكستي را بر رژيم صهيونيستي تحميل كردند كه بعيد است اين رژيم بخواهد به رودرويي مستقيم با ايران فكر كند.
وزير دفاع با تاكيد بر اينكه ما بر آمادگي كامل براي مقابله با هر تهديدي قرار داريم افزود: اين رژيم نمي‌تواند خللي بر منافع ملت ايران وارد كند و ما آماده دادن درس فراموش نشدني به آنها هستيم هرچند كه اقدامات آنها را بعيد مي‌دانيم.
وحيدي در پايان به حكم دادگاه انگليس به نفع جمهوري اسلامي ايران در خصوص پرداخت غرامت اشاره كرد و گفت: اين پرونده مراحل طولاني خود را طي كرد. حكم نهايي صادر و حقوق ملت ايران به رسميت شناخته شد.
وي با بيان اينكه اين موضوع با پيگيري دستگاه‌هاي حقوقي و وزارت دفاع كشورمان محقق شد افزود: مراحل دريافت اين وجوه نيز هم اكنون در حال طي شدن است.
انتهاي پيام/ع
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط sinaset »

از جمله اين پروژه‌ها تست و آزمايش دو موشك جديد به نام قيام و فاتح 110 (نسل سوم) خواهد بود كه موشك قيام با سوخت مايع و موشك فاتح با سوخت جامد در دو برد كوتاه و متوسط خواهند بود.

سلام دوستان
پس با این حساب اگر موشک نسل 3 فاتح 110 جزو موشک های برد متوسط ما شده باشد ، باید به قدرت بالا و دقت بی نظیری رسید باشد (با توجه به نسل های قبلی این موشک)
البته این احتمال هم وجود دارد که منظور سردار از موشک برد متوسط ، موشک جدید "قیام" باشد .
در رابطه با موشک فاتح 110 در رژه 1389 ارتش خبری منتشر شد که برد موشک فاتح 110 را 300 کیلومتر اعلام کرد


به حال هر اینطور که از خبرها پیداست ، روز صنعت دفاعی پروژهای زیادی قراره افتتاح بشه ،که واقعا باعث افزایش توان نیروی های مسلح می شود.
باتشکر تمامی مقامات وزارت دفاع ایرانتصویر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط میهن پرست »

گویا رونمایی از ذوالفقار بالخره به 31 شهریور موکول شد.البته این چیزایی که سردار گفت همه قضیه نبود و یک سورپرایز هایی هم قراره نمایان بشه.باید چند روزی صبر کنیم.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Novice Poster
Novice Poster
پست: 57
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۸, ۴:۱۸ ب.ظ
محل اقامت: بلند آسمان جایگاه من است
سپاس‌های ارسالی: 293 بار
سپاس‌های دریافتی: 151 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط SORENA77 »

درود برهمه تلاشگران صنعت دفاعی کشور ^:)^
امیدوارم فقط طرحاشون تکراری نباشه چون در ایران رسم که یک طرح خوب رو چند بار بهره برداری کنن!!!!
:razz: :razz: :razz:
من او بدم من او شدم

با او بدم بی او شدم

در عشق او چون او شدم

زین رو چنین بیسو شدم
l
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1249
تاریخ عضویت: شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۵, ۷:۴۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1041 بار
سپاس‌های دریافتی: 1699 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط Achilles »

Shahryar نوشته شده: اولين پهپاد برد بلند ايران 31 مرداد رونمايي مي‌شود  - بهره برداري از دو نوع موشك جديد زمين به زمين   - بهره برداري از دو نوع شناور جديد راكت و موشك‌انداز  

 تصویر 


  گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح كه صبح امروز سه‌شنبه در اولين نشست خبري خود به مناسبت 31 مردادماه روز صنعت دفاعي حضور يافته بود با تشريح جديدترين دستاوردهاي دفاعي كشورمان اظهار داشت: دو نوع موشك زمين به زمين جديد در اين روز به بهره‌برداري خواهد رسيد.
وي ساخت پهپاد برد بلند را از ديگر دستاوردهاي متخصصان دفاعي كشورمان عنوان كرد و افزود: پهپاد برد بلند «كرار» نيز در اين روز رونمايي خواهد شد.
به گفته وحيدي دو نوع شناور جديد راكت و موشك‌انداز نيز به دست متخصصان كشورمان ساخته شده كه در روز صنعت دفاعي عملياتي خواهد شد.
مشروح اين نشست خبري متعاقبا ارسال مي‌شود.  

 خبرگزاري فارس 
متاسفانه باید بگم ایران زیرساختهای لازم برای پهپادهای برد بلندی همچون MQ-9 REAPER را ندارد.

پیش نیاز اینگونه پهپادها ماهواره های طراحی شده برای این منظور میباشند، برآمدگی بوجود آمده در سر پهپاد مذکور نیز جایگاه دیش آنتن برای ارتباط با ماهواره میباشد.


پهپادهایی که از ایستگاه زمینی فرامین خود را میگیرند مشکلاتی همچون برد کم و خارج شدن از محدوده تاثیر گذار ایستگاه زمینی یا باصطلاح در رفتن را بدنبال دارند.


امیدوارم ایران برای این منظور روش تازه ای جدای از آنچه گفته شد ابداع کرده باشد.
Furious Poster
Furious Poster
پست: 364
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۸۷, ۵:۴۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 3003 بار
سپاس‌های دریافتی: 602 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط chad »

ای کاش تانک ذوالفقار هم رونمایی میشد .اما پهپاد مذکور احیانا همون پهپادهایی نیست که ماکتش رو تو روز ارتش نشون دادند؟
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸, ۶:۱۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط میهن پرست »

دوست من میشه تو فواصل دور از نوعی هوش مصنوعی برای پهباد استفاده کرد که البته مطمئنا دشواری ها و معایب خودش رو هم داره.اما گفتید ماهواره شکر خدای بزرگ که تو 5سال اخیر کار روی پروژه های فضایی دگرگون شده و میشه با صراحت گفت برای این مقاصد هم شاید در سال های اینده ماهواره به فضا بفرستیم.فعلا پهباد رو بسازیم حتی تو برد کوتاه ازش استفاده کنیم تا ماهواره اماده بشه.

این نامگذاری های وزارت دفاع واقعا دردسر شده.از یه جایی بهمون رسید 31 مرداد ذوالفقار رونمایی میشه ماهم چند جایی گفتیم تانک ذوالفقار رونمایی میشه اما نگو شناور ذوالفقار بوده.
رویکرد وزارت دفاع و شخص سردار وحیدی اینه که هر محصول دفاعی با خط تولیدش راه اندازی بشه.چه طرح هایی بودن که یک نمونه ازش ساخته شد و بعد رفت برای خودش.انشالله ذوالفقار هم با خط تولیدش رونمایی بشه.کار این تانک 9ماه پیش تمام شد.و رونمایی نشدنش فقط میشه گفت به دلیل خط تولید بوده.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط misam5526 »

گفتید ماهواره شکر خدای بزرگ که تو 5سال اخیر کار روی پروژه های فضایی دگرگون شده و میشه با صراحت گفت برای این مقاصد هم شاید در سال های اینده ماهواره به فضا بفرستیم


اون ماهواره با اینی که شما میگید فرق داره ....
اونا ماهواره های زمین ایستا هستند مثل ماهواره های GPS و مخابراتی . این ماهواره ها روی مدار استوا قرار می گیرند و نسبت به ناحیه ای در زمین ثابتند.
در حالی که این ماهواره هایی که ما الان داریم می فرستیم در رده جاسوسی هستند و روزی چند بار زمین رو دور می زنند و نموتونن روی یه منطقه ثابت باشند تا تصاویر پهبادها رو منتقل کنند.


در مورد تانک هم رونمایی گیرم که بشه اصلاً ما آبرامز ساختیم خوبه! آخه برادر من،با تانک می خوایی چیکار کنی؟؟؟

باهاش بری ناو هوا پیما بر غرق کنی ؟ یا جنگنده ساقط کنی؟ شایدم میخوای راه بیفتی بسمت اسراییل حمله کنی؟
تانک به رخ امریکا میکشید؟ بنی صدر اومد تانکای انگلیسی رو به رخ صدام بکشه چی شد؟؟
از پول و وقت و نیروی انسانی باید بهترین استفاده رو کرد نه اینکه چون یه عده عاشق تانک و تجهیزات دهن پرکنن از استراتژی دفاعی و نا متقارن خودمون دورشیم.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دوشنبه ۹ آذر ۱۳۸۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط رضاخان »

هر وسیله ی دفاعی در جنگ نقش خودش رو بازی میکنه وگر نه دیگه هیچ کس تانک نمیساخت و نمیخرید
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۸, ۶:۳۱ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

Re: بهره برداری از طرح های مهم دفاعی ایران ، بزودی

پست توسط misam5526 »

هر وسیله ی دفاعی در جنگ نقش خودش رو بازی میکنه وگر نه دیگه هیچ کس تانک نمیساخت و نمیخرید


اولاً که تانک یه وسیله ذاتاً تهاجمیه نه دفاعی ، ساخته میشه که به مواضع دشمن نفوذ کنه ! داشتن مهمه بر منکرش لعنت !!

ولی یه نگاه به جنگ 8 ساله خودمون بندازید ببنید ما به داشتن تانک مینازیدم و افتخار میکردیم یا صدام؟ ما قصدمون تهاجم بود یا صدام؟

بهرحال برادر عزیز هرچیزی به جاش قطعاً خوبه ولی باید اولویت ها رو هم شناخت . تانک رو الان بزاریم تو پادگانا که جنگنه ها از بالا سرشون رد میشن بترسن!

الان زیر دریایی نیازه.... پندافند موشکی نیازه ....

وگر نه دیگه هیچ کس تانک نمیساخت و نمیخرید

از این بابت ناراحت نباش چیزی که زیاده عرب !!!
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”