هند موشک هاي هدايت شونده ضد تانک از آمريکا خريداري مي کند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

هند موشک هاي هدايت شونده ضد تانک از آمريکا خريداري مي کند

پست توسط sinaset »

هند موشک هاي هدايت شونده ضد تانک از آمريکا خريداري مي کند
تهران - هند در راستاي برنامه وزارت دفاع آمريکا "پنتاگون" مبني بر " فروش به ارتش هاي خارجي"، درصدد انعقاد قراردادهاي بزرگي با آمريکاست، که خريد و انتقال فناوري توليد موشک هاي هدايت شونده ضد تانک "جاولين" از جمله آنها است.
  تصویر 
به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار صوتي تصويري ايرنا ، روزنامه "اينديا تايمز"، ضمن اعلام اين خبر افزود: هند به دليل مواجهه با کمبود موشک هاي هدايت شونده ضد تانک و توقف توليد موشک هاي "ناگ"ساخت داخل، در نظر دارد که تعداد زيادي موشک هدايت شونده ضد تانک "جاولين" از آمريکا خريداري کند.
قرارداد خريد اين سيستم ها به صورت مستقيم ميان دو دولت هند و آمريکا و به موجب "برنامه فروش به ارتش هاي خارجي" آمريکا صورت خواهد گرفت.
هند که اخيرا از برنامه فروش به ارتش هاي خارجي آمريکا در جهت انقعاد قرارداد هاي بزرگ استفاده نموده است، بزرگترين قرار داد خود را که مراحل نهايي را پشت سر مي گذارد، به ارزش بيش از 3 ميليارد دلار براي خريد هواپيماي غول پيکر C-17 ترابري موسوم به "گلوب مستر" منعقد خواهد کرد.
"اي کي آنتوني"، وزير دفاع هند، روز گذشته (دوشنبه) به پارلمان هند اعلام کرد که نامه درخواست نسل سوم موشک هاي هدايت شونده ضد تانک به همراه انتقال تکنولوژي آن به زودي صادر خواهد شد.
اين بدان معنا است که هند بخشي از موشک هاي جاولين با برد 2/5 کيلو متر مورد نياز خود را به صورت آماده از آمريکا خريداري و مقادير بيشتري را در داخل و تحت ليسانس توليد خواهد کرد. آمريکا، قبلا، اين سيستم موشکي هدايت شونده ضد تانک را طي رزمايش هاي مشترک به نمايش گذاشته است.
تعداد دقيق سيستم هاي جاوليني که هند توليد خواهد کرد، هنوز مشخص نيست،‌ اما احتمال آن وجود دارد که تعداد آن ها به چند هزار برسد.
سيستم موشک هدايت شونده ضد تانک در کند کردن روند پيشروي نيروهاي زرهي دشمن در خاک کشور نقش مهمي را ايفا مي کنند.
هم اکنون يکان پياده نظام هند مجهز به نسل دوم موشک هاي با برد 2 کيلومتر
"ميلان" و موشک هاي هدايت شونده ضد تانک "کنکورس" با برد 4 کيلومتر است که تحت ليسانس فرانسه و روسيه در هند توليد مي شوند.
منبع خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”