گزارش وزارت دفاغ امريكا از قدرت نظامي چين

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
نمایه کاربر
پست: 27
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۹, ۴:۱۴ ب.ظ
محل اقامت: لامرد فارس
سپاس‌های ارسالی: 30 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار

گزارش وزارت دفاغ امريكا از قدرت نظامي چين

پست توسط ولايي »

 
گزارش هدفمند پنتاگون از قدرت نظامی چین/ پکن در اندیشه مبارزه سایبریک   
وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) در گزارشی هدفمند از توسعه ارتش چین خبر داده و اعلام کرد: پکن به بهانه مقابله با تایوان در حال آماده کردن ارتشی است که توانایی حمله به آسیا تا گوام ( غرب اقیانوس آرام ) را داشته باشد.  

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه دیلی تلگراف، پنتاگون در گزارش سالانه خود به کنگره آمریکا اعلام می کند : ارتش چین سرمایه گذاری در بخش های سلاح هسته ای، موشک های دوربرد، ناوهای هواپیمابر و جنگ سایبری را افزایش داده است.
به گزارش وزارت دفاع آمریکا، توازن قوا در شرق آسیا هم اکنون در حال تغییر و بر اساس میل چین است.
در این گزارش آمده است : افزایش توان نظامی چین در قبال تایوان به رغم بهبود روابط پکن با این کشور هنوز فروکش نکرده و چین هم اکنون نظاره گر پیشامدهایی به جز موضوع تایوان است که شواهد موجود برای تائید آن قصد ساخت موشک های دوربردی است که توانایی هدف قرار دادن ناوهای آمریکا در اقیانوس آرام را داشته باشند.
در بخش دیگری از گزارش هدفمند پنتاگون آمده است : گرایش های جدید در توانائیهای ارتش چین یک فاکتور اساسی برای اثبات موضوع تغییر توازن نظامی در منطقه شرق آسیا به نحوی است که چین توانایی انجام عملیات های نظامی در آسیا و مناطقی به غیر از تایوان را داشته باشد.
 تصویر 

پنتاگون در گزارش خود می نویسد : دکترین نظامی چین از گذشته بر توانایی حمله به مناطقی چون جزیره اوکیناوای ژاپن، جنوب دریای چین و شرق ویتنام تاکید داشته اما اکنون این دکترین گسترش یافته و تا گوام را شامل می شود.
در همین رابطه یک مقام وزارت دفاع آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: چین در حال تولید موشک های دوربرد است اما نیازمند آن است تا زیرساخت های خود در این زمینه را افزایش دهد تا این موشکها قابلیت استفاده را داشته باشند.
دیلی تلگراف در ادامه این مطلب می نویسد : ژاپن و ویتنام که دارای سابقه تنش های تارخی با چین هستند در ماه های اخیر نسبت به افزایش تحریکات نظامیات پکن ابراز نگرانی کرده اند. علاوه بر آن چین اخیرا نیز نسبت به رزمایش مشترک آمریکا با کره جنوبی در شبه جزیره کره واکنش منفی نشان داده بود.   
 

 [COLOR=#4f6128]گزيده اي از اشعار ولايت

زآه سینه سوزان ترانه می سازم چو نی زمایه جان این فسانه می سازم
به غمگساری یاران چو شمع می سوزم برای اشک دمادم ، بهانه می سازم
پر نسیم به خوناب اشک می شویم پیامی از دل خونین روانه می سازم
نمی کنم دل ازین عرصه شقایق فام کنار لاله رخان آشیانه می سازم
 [COLOR=#494429][COLOR=#953734]در آستان به خون خفتگان وادی عشق برون ز عالم اسباب ، خانه می سازم


 
   
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”