فرانسه براي روسيه کشتي جنگي مي سازد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, Java, Shahbaz, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

فرانسه براي روسيه کشتي جنگي مي سازد

پست توسط sinaset »

فرانسه براي روسيه کشتي جنگي مي سازد
پاريس - نيکلا سارکوزي رييس جمهوري فرانسه در سخناني در جمع کارگران کارخانه کشتي سازي اين کشور در "سن لازار" واقع در غرب فرانسه به انان وعده داد که با ساختن دو کشتي جنگي براي روسيه از رکود خارج مي شوند.


 تصویر 

سخنان وي در شرايطي بيان شده است که سفارش ساخت اين دو کشتي هنوز قطعي نشده و فقط يک موافقت اصولي در اين مورد صورت گرفته است.
اتحاديه کارکنان کارخانه "سن لازار" که بنا بر گزارشها از رکود ناشي از نداشتن سفارش کار رنج مي برد اعلام کرده است که به قطعي شدن اين سفارش ترديد دارد.
بنا بر اين گزارش شرايط بازديد و سخنراني سارکوزي از اين کارخانه با تشريفات معمول همراه نبود.
رييس جمهوري فرانسه درحاليکه برخلاف ديگر موارد، بدون قرار گرفتن در پشت تريبون و با بلندگوي دستي ، تلاش کرد به کارگران کارخانه در اين زمينه اطمينان بدهد.
وي خطاب به 300 کارگر ناخرسند اين شرکت گفت: "شما با دوستان روسي مان دو کشتي جنگي BPC خواهيد ساخت. قرارداد اين ساخت در مرحله مذاکره است ولي تصميم به اين سفارش قطعي است.
برخلاف ابراز اطمينان سارکوزي، "ژاک هاردلي" رييس اين مرکز کشتي سازي در اظهاراتي به رسانه ها جانب احتياط را در اين خصوص پيش گرفت و اعلام کرد که در "هنوز در مراحل اوليه مذاکره هستيم."
"هاردلي" با نگراني گفته است که اين مرکز در حال حاضر فقط سه سفارش قطعي در دست دارد که تنها مي تواند براي دوسال آينده کارگران تضمين کاري داشته باشد و اگر قراردادهاي جديد نهايي نشود 351 نفر از نيروهاي اين مرکز بيکار خواهند شد.
وعده سارکوزي قبل از قطعي شدن قرار داد با روسيه واکنش برخي از اتحاديه ها را بر انگيخت بطوريکه نماينده اتحاديه "ث.اف.د.ت." اعلام کرد: از رييس جمهوري انتظار داشتيم خبر قطعي شدن اين سفارش را بدهد."
مرکز کشتيراني "سن لازار" 2350 نيرو دارد و به همين تعداد نيز کارکناني در شرکتهاي وابسته به آن در زمينه قطعه سازي به کار اشتغال دارند.
روسيه خواستار خريد و همزمان انتقال فناوري کشتي هاي جنگي ميسترال است که گفته مي شود قادر به حمل هلي کوپتر و تانک و900 نفر است.
بيکاري در فرانسه به صورت يکي از معضلات اصلي اين کشور در آمده است به طوريکه هم اکنون بيش از 9 درصد جمعيت فعال اين کشور که بيش از 4 ميليون نفر براورد مي شود بيکار هستند.
همزمان با اين مشکل، بحران هاي مالي و اقتصادي سبب کاهش بي سابقه رشد اقتصادي،منفي شدن تراز تجاري و افزايش بدهي هاي فرانسه آن شده است.
منبع خبرگزاری ایرنا
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: فرانسه براي روسيه کشتي جنگي مي سازد

پست توسط sinaset »

ساركوزي: فرانسه دو كشتي جنگي براي روسيه مي‌سازد
خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهوري فرانسه امروز در ديدار از يك شركت كشتي‌سازي غربي تأكيد كرد كه فرانسه در نظر دارد دست‌كم دو كشتي جنگي دو منظوره براي نيروي دريايي روسيه بسازد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "نيكلا ساركوزي " در ديدار از يك شركت كشتي‌سازي غربي اعلام كرد كه فرانسه دستكم 2 كشتي پيشرفته دو منظوره براي نيروي دريايي روسيه مي‌سازد.
بر اساس اين گزارش، روسيه براي خريداري 4 ناو حامل بالگرد با فرانسه وارد مذاكره شده است و اين گفت‌وگوها در شرايطي صورت گرفته است كه هم‌پيمانان فرانسه در ناتو در خصوص انتقال فناوري دريانوردي غرب به روسيه كه پيشتر دشمن سابق دوران جنگ سرد، غرب محسوب مي‌شد، ابراز نگراني كرده‌اند.
ساركوزي به كاركنان شركت كشتي‌سازي "STX " در "سنت نظاير " اعلام كرد: با دوست ما روسيه، شما مي‌توانيد دو كشتي "BPCs " بسازيد. ما هنوز در ارتباط با قرارداد در حال مذاكره هستيم اما تصميمي كه قرار است گرفته شود، مشخص است.
"ولاديمير پوتين " نخست‌وزير روسيه ماه گذشته به خبرگزاري فرانسه اعلام كرد كه مسكو به اين قرارداد با فرانسه ادامه مي‌دهد اگر اين قرارداد شامل فناوري باشد كه ناو جنگي "ميسترال " را به يكي از قدرتمندترين ناوهاي فرانسه تبديل كند.
پوتين قيمت هر كشتي را حدود 300 ميليون يورو اعلام كرده است و اعلام كرد كه در اين دوره بد اقتصادي، فروش چنين كشتي به روسيه براي كشتي‌سازي فرانسه فرصت خوبي محسوب مي‌شود.
انتهاي پيام/
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۸۶, ۶:۲۳ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14954 بار

ناو Mistral مجهز به هليكوپترهاي Ka-52 خواهند بود

پست توسط Shahryar »

 ناو Mistral مجهز به هليكوپترهاي Ka-52 خواهد بود 

 تصویر 
  هليكوپتربر كلاس ميسترال ساخت فرانسه كه روسيه قصد خريد آن را دارد، مجهز به هليكوپترهاي روسي Ka-52 Alligator خواهد بود. اين خبر به نقل از فرمانده نيروي هوائي روسيه Alexander Zelin نقل شده است. وي تاكيد كرد كه Ka-52 Alligator يك هليكوپتر پيشرفته بوده كه قابل رقابت با بهترين نمونه هاي غربي خود است. Ka-52 مجهز به كنون 30 م م ، موشك هدايت ليزري ويخر و انواع راكت و بمب بوده و برگرفته از مدل Ka-50 Hokum ميباشد. توسعه Ka-52 از 1994 آغاز و توليد ان فقط از سال 2008 شروع شد. Ka-52 همچنين مجهز به دو رادار زميني و اهداف هوائي و سيستم نشانه روي حرارتي در روز/ شب ميباشد.  

  در حال مذاكره با فرانسه براي خريد حداقل يك فروند از ناو كلاس- ميسترال و ساخت مشترك 3 فروند از همين كلاس ميباشد. ميسترال قادر به حمل 16 فروند هليكوپتر، 13 تانك، 450 پرسنل است. روسيه قصد دارد تا از ميسترال در ناوگان شمالگان و اقيانوس آرام استفاده نمايد. بسياري از تحليلگران نظامي و صنعتي روسيه در مورد اين خريد سوالاتي دارند و برخي بر اين باورند كه هدف روسيه از اين خريد به دست اوردن ساده تكنولوژي پيشرفته اين ناو ميباشد تا از آن در آينده در برابر تهديدات احتمالي مقابل ناتو بكار گيرد. روسيه احتمالا تا آخر امسال قرارداد ميسترال را نهائي خواهد كرد. 


 14 آگوست 2010 
 بخش انگليسي نووستي 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۶ آذر ۱۳۸۷, ۴:۲۰ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22106 بار

Re: فرانسه براي روسيه کشتي جنگي مي سازد

پست توسط sinaset »

فيگارو:
فرانسه درباره نيت روس‌ها از خريد ميسترال در خوش‌بيني به سر مي‌برد
خبرگزاري فارس: بنا بر اعلام يك روزنامه فرانسوي، فرانسه از بابت درك نيات واقعي روس‌ها در خصوص خريد ناو فرانسوي ميسترال و انتقال فن‌آوري‌هاي نظامي مربوط به آن در خوش‌بيني به سر مي‌برد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرانسوي "فيگارو "، پاريس و مسكو به مناسبت سفر اول مارس 2010 "ولاديمير پوتين " نخست‌وزير روسيه به فرانسه و ديدارش با "نيكلا ساركوزي " رئيس‌جمهور اين كشور، مذاكرات ويژه‌اي را براي خريد 4 فروند ناو ميسترال آغاز كردند.
اين روزنامه افزود: از همان ابتداي مذاكرات موضوع انتقال فن‌آوري نظامي در اين ناو‌ها مطرح بود و رسانه‌اي شدن موضوع بيشتر تحت تأثير فروش اين ناو‌ها بود تا جزئيات آن؛ اما اين بار به نظر مي‌رسد كه روسيه همچنان بر خواسته‌هاي خود اصرار مي‌ورزد و موضوع جدي است.
"آناتولي سرديوكوف " وزير دفاع روسيه در جريان سفر رسمي اخير "ديميتري ميدويديف " رئيس‌جمهور روسيه به ارمنستان، اعلام كرد: «ما مناقصه بين‌المللي را براي ساخت ناوهاي بالگردبر آغاز كرده‌ايم و روسيه به دنبال خريد دو ناو بالگرد بر است.»
كاخ رياست جمهوري فرانسه (اليزه) نيز در واكنش به اين خبر اعلام كرد: «فرانسه بر اعتماد خود پايبند است و دليلي براي ناراحتي و نگراني از بابت اين موضوع وجود ندارد و مذاكرات دو طرف در فضايي عالي ادامه خواهد يافت.»
بنا بر اعلام يك ديپلمات نزديك به اين پرونده، اين اظهارات از سوي كاخ اليزه تاحدودي افراطي به نظر مي‌رسد زيرا بر اساس اطلاعات موجود، پاريس در حقيقت از اين جهت كه بتواند نيات واقعي روس‌ها را رمزگشايي كرده و از آن باخبر شود در خوش‌بيني به سر مي‌برد.
چشم‌انداز فروش ناو جنگي ميسترال به روسيه، نگراني‌ جماهير شوروي سابق نظير گرجستان و كشورهاي حوزه بالت و همچنين نمايندگان پارلمان آمريكا را برانگيخته است.
ناو جنگي ميسترال اين قابليت را دارد كه نيروهاي نظامي را به صحنه عمليات‌ها منتقل كند و علاوه بر اين مي‌تواند بالگرد‌ها را نيز در خود جاي داده و از جايي به جاي ديگر انتقال دهد.
روس‌ها خواستار آن هستند كه اين كشتي در شرايط جوي سرد عملياتي باشد.
مسكو در پي جنگ با گرجستان نياز در اختيار داشتن كشتي حمل كننده بالگرد را حس كرد.
انتهاي پيام/+
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار نظامي”